LPT->rs232

Loading thread data ...

taka specyficzna przejsciówka jest JTAG ;) a tak na poważnie nie spodziewał bym sie takich rzeczy gdyż recznie trzeba by było liniami machac a to by bardzo zażynało procesor

pozdrawiam

Krzysztof L wrote:

Reply to
undead

Krzysztof L napisał(a):

Nie.

Do laptopa? To najlepszym rozwiązaniem jest port COM na karcie PCMCIA.

Reply to
Adam Dybkowski

Dnia 13-06-2006 o 18:52:13 Krzysztof L snipped-for-privacy@wp.pl napisał:

Jezeli na serio jestes zainteresowany, to sie moge podzielic moim projektem. Zrobilem terminal na LPT. Wykorzystuje AT89C2051. Calosc miesci sie w wtyczce. Nie jest to de facto przelotka LPT->COM, bo w systemie nie jest widziana jako dodatkowy port COM, ale napisalem program terminalowy do tego i sie nadaje.Programuje tym 8051 f-my Dallas i gadam z procem.

w razie czego pytaj.

pozdr,

Reply to
Fimek
Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski
Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

Eneuel Leszek Ciszewski napisał(a):

Niedasię. Myszka typu combo może na tych samych liniach pracować z portami USB/RS232/PS2(do wyboru dwa lub wszystkie). PS2 jest magistralą synchroniczną a RS232 - asynchroniczną.

Reply to
badworm
Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

Eneuel Leszek Ciszewski napisał(a):

Niestety linki z moich bookmarków odnośnie PS/2 się zdeaktualizowały :-(

Reply to
badworm

Dnia 14-06-2006 o 18:22:47 Krzysztof L snipped-for-privacy@wp.pl napisał:

W systemie nie widac tego jako COM. Wspolpracuje to z moim programem terminalowym, przez ktory mozesz wyslac plik, cos napisac i odebrac z procesora, albo jak Ci potrzeba - z kazdego innego urzadzenia z interfejsem RS-232. Koszt: AT89C2051, obudowa-wtyczka, ze 3 tranzystory i parenascie rezystorow. pewnie z 10zl.

pozdrawiam,

Reply to
Fimek

aha - z innych linii COM'a mam tylko DTR. Tak wyszlo, ze tylko ta jest potrzebna do programowania procesorow.

pozdrawiam,

Reply to
Fimek

Bez sensu sie narobiles - trzeba bylo napisac bramke ta twoja przejsciowka<>serwer TCP. Wiekszosc programow terminalowych obsluguje i serial i TCP wiec mozna polaczyc sie po TCP z serwerem, ktory to przelozy i przesle.

Reply to
Krzysztof Rudnik

Krzysztof Rudnik napisał(a):

Ale może tak było prościej i mniej roboty (gdy już miał np. swój program terminalowy i dorzucił do niego tylko wsparcie komunikacji przez LPT). Tak w ogóle najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie sterownika wirtualnego portu COM. Ale nie każdy to potrafi i ma miesiąc wolnego czasu. :)

Reply to
Adam Dybkowski

Dnia 17-06-2006 o 00:28:03 Adam Dybkowski snipped-for-privacy@amwaw.edu.pl> napisał:

Zgadzam sie - znawcy tematu proponowali ale i przestrzegali mnie przed wirtualnym COMem.Poza tym - oryginalny programator-terminal do procow dallasa jest schrzaniony i nieintuicyjny, totez musialem zrobic cos swojego. Poza tym to niezla zabawa byla, zeby pod winda (jakby nie patrzec systemem wielozadaniowym) nie gubilo mi to pakietow, dzialalo przy szybkosciach 57600bit/s i w nie zajmowalo permanentnie proca na 100%.

pozdro,

Reply to
Fimek

badworm napisał(a):

Pogrzebanie w archiwum internetowym

formatting link
pozwoliło ustalić, że strona z adresu:
formatting link
przeniosła się pod adres:
formatting link
Tam znajdziesz to, co chciałeś.

Reply to
badworm
Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.