Legalność odczytywania zabezpieczonych

Witam

Jak powszechnie wiadomo zabezpieczenia "Code protection" czy też "Lock Bity" itp. w mikroprocesorach mogą być złamane przez profesjonalistów (za spore pieniądze).

Jak jest z legalnością takich usług ? Czy jest jakieś prawo, które by nie pozwoliło skopiować mojego kodu ? (zakładając że napisałbym coś co byłoby tyle warte)

Oczywiście pomijam kwestię tego że zawsze można to skopiować nielegalnie ale to chyba oczywiste.

Reply to
Jacek_FH
Loading thread data ...

profesjonalistów

Jak najbardziej legalne, o ile zleceniodawca jest włascicielem zawartości, nabył prawa majątkowe do programu w procku. Przykład: zostawiasz kluczyki w samochodzie a on autom. zamyka sie. Ktos musi ci go otworzyc, nie.)

Prawo autorskie. Przyklad: piszesz extra program, wystawiasz go na stronke, podylasz link na grupe i ludzie sciagaja, sciaga go tez duza (np. Microsoft) i kozysta z niego. Idziesz do sadu i mowisz ze ukradzino ci twoje dzielo i zadasz 2 mln $ i wygrywasz :) Mimo ze sam wystawiles linka, program dla wszystkich w necie. Jednak prawo autorskie mowi wyraznie ze nie mozna kopiowac wiec wszysci ci co sciagneli złamali prawo !

Reply to
Kmail

to powinienes zobaczyć

formatting link

Reply to
Kmail

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.