klej...

Moze pytanie niezbyt elektroniczne... Szukam kleju-masy plastycznej, o wlasciwosciach:

- glutowato-podobne do silikonu sanitarnego, albo wrecz do miekkiej gumy do zucia ;), bardziej elastyczne i plastyczne niz "silikon na goraco z pistoletu", i bardziej klejace niz plastelina ;). Im bardziej elastyczne i ciagnace sie (rownoczesnie trzymajac sie powierzchni do ktorych zostalo przyklejone)

- nie moze to byc silikon sanitarny ani nic w tym stylu, co zawiera ocet i koroduje elektronike...

- moze byc termoplastyczne, a wrecz bardzo dobrze by bylo.

- musi zachowywac swoje wlasciwosci klejaco-wypelniajace (nie moze wyciekac) gdzies w zakresie -10 +60stC conajmniej

- ma kleic plastki-plastik tudziez plastik - laminat (lakierowany, jak to pcb) itp, wszystko ladne gladkie.

- ma wypelniac przestrzenie o wielkosci 3-10mm (tyle odstepu miedzy elementami, musze zalac/wcisnac w szpare i ma sie trzymac)

Przychodzi wam cos do glowy? Butapren sie nie sprawdza, zbyt ciekly ;) akryl w zamian za silikon - zbyt malo elastyczny, wykrusza sie jak wyschnie. Silikon z pistoletu na goraco - bylby idealny, ale za slabo klei i/lub zbyt malo elastyczny jest - przy odksztalceniach latwo odkleja sie od gladkich powierzchni...

Reply to
BartekK
Loading thread data ...

BlueTac? lub inne masy do przyczepiania palaktow do scian? Klej do szyb? jakies poliuretany?

Reply to
PAndy

bo trzeba powierzchnie oczyscic i podgrzac podczas klejania (np goracym powietrzem) - wtedy nie oderwiesz go. Tzn oderwiesz, ale klej wraz na powierzchni zostanie.

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Można kupić silikon neutralny - bezoctowy. Cena chyba zbliżona do zwykłego. Np. zajrzyj tu:

formatting link
AW

Reply to
AW

BartekK napisał(a):

Jak kupisz mocny pistolet na silikon to zobaczysz, że nic się nie odkleja. Jak silikon ma bardzo dużą temperaturę to ładnie zwilża powierzchnie klejone. Ja ostatnio kleiłem zbiornik wodny, z polerowanej plexii. Zalałem go i potrząsałem we wszelkie możliwe kierunki, nie do rozwalenia... Próbowałem to oderwać, za cholere nie da rady ;-)

Reply to
Krzysztof Magosa 'hexio

Krzysztof Magosa 'hexio' napisał(a):

Pistolet solidny to ja mam (z termostatem itd, cos kolo 300W), ale chodzilo mi o zupelnie inne wlasciwosci mechaniczne otrzymywanej masy. Silikon z pistoletu w -10stC jest twardy jak kamien, a przy +60stC jest tak-sobie glutowaty.

Tymczasowo sprawe zalatwilem - resztkami starego kleju powtórnie podgrzanego i wprowadzonego tu i tam. Zdradze moze o co chodzi- klejenie reflektorow samochodowych (przednia szyba/plastik do reszty), orginalnie jest taka czarna maz przypominająca troche smole. Niestety w sklepach motoryzacyjnych nie maja pojecia co to jest.

Reply to
BartekK
[...]

Czytam ten wątek i oczy przecieram. O jakim to "silikonie" mowa? Typowy glut na gorąco, to odpadowy polipropylen a nie żaden silikon.

Przy okazji: odkryłem najpaskudniejszą substancję klejącą: zaschnięty olej w rzadko używanej frytownicy. Benzyna ekstrakcyjna tego nie rusza

- powoduje tylko lekkie rozmiękczenie. Woda z płynem do naczyń: podobnie. Izopropanol - umożliwia odklejenie od teflonu badziewia ale też nie rusza. Klei się jak - za przeproszeniem - koza z nosa. Ręce musiałem czyścić specjalnymi mikroserwetkami nasączanymi płynem do usuwania... kleju do mocowania torebek przy sztucznym odbycie. Sądząc po zapachu (pomarańcza) - niższe estry.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
[...]

Spróbuj klej do mocowania samochodowych (przedniej i tylnej). Czarna, smołowata maź, po zastygnięciu zachowująca elastyczność.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Thu, 14 Jun 2007 01:29:58 +0200 jednostka biologiczna o nazwie RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Ano. Label-off jest tez świetny do czyszczenia kuchennych szafek (i nie tylko) pokrytych mieszanką tłuszczu i kurzu. Puszka ww. specyfiku

  • rolka ręczników papierowych i już. Odkryłem to kiedyś w czasie malowania jak próbowałem zdjęte ze ścian szafki jakoś wyczyścić. Wtedy nawinął mi się pod rękę Label-off właśnie...

Możnaby spróbować MSDS wygrzebać, pewnie jest tam napisane co to zawiera.

Reply to
__Maciek

kup Scotch&Weld Industriereiniger auf Limonenbasis (chgw jak to się w innych krajach dokładnie zwie). Obeźrzyj na

formatting link
Zastały olej nie tyle bierze, co nadgryza bardziej, niż inne paszkustwa, a poza tym to bierze całą masę upierdliwych syfów: zaschnięte tłuszcze na okapie kuchennym, smary, kleje, część niezaschniętych powłok akrylowych... Pachnie ładnie cytrusami, łeb nie boli przy umiarkowanym zastosowaniu i tylko drogi jest.

Reply to
Marek Lewandowski

[...]

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

To jest dokładnie to samo, czym nasączone są te mikroserwetki. I nie czekałbym z czyszczeniem rąk na dostawę płynu z Niemiec ;-)

Pisałem w kontekście mocnego kleju - ten olej, a raczej to co z niego pozostało po moczeniu benzyną i wodą - lepi się strasznie.

[...]

Patrz podkreślone :)

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

no wiem, tylko aplikowalne z wiadra ;-)

ano, to się zgadza... Tylko co to tak naprawdę jest? Z oleju idą lżejsze frakcje w diabły, a co zostaje?

dlatego mi się skojarzyło :P

Reply to
Marek Lewandowski
[...]

Materiał na klej do stickerów? ;-)

A tak poważniej: diabli wiedzą. Coś na pewno się poutleniało, pod wpływem rozpuszczalników organicznych lub wody tylko pęcznieje... Lepi się obrzydliwie - mam jeszcze do oczyszczenia koszyk a wrażenie jest takie, jakbym walczył z glutami z nosa :-Q

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

nie nadaje się dlatego bo natłuszcza powierzchnię, a oryginalny jest oparty chyba na acetonie który nie natłuszcza

Robert pisze:

Reply to
dawkak

Thu, 14 Jun 2007 18:56:13 +0200 jednostka biologiczna o nazwie dawkak snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Nie wiem na czym jest oparty specyfik do szyb, ale np. oczyszczacz firmy Nibco do rur PCV (zalecany do oczyszczenia końcówek rur przed ich sklejeniem) składa się z: metyl-etyl-ketonu, acetonu (dimetylketonu), cykloheksanu i tetrahydrofuranu.

Reply to
__Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.