Filtr programowany?

Witam.

Mam taki problem, będe próbkował za zmienną częstotliwoscią i w związku z tym potrzebuje na wejsciu filtru dolnoprzepustowego o zmiennych parametrach. Można by to jakoś poskładać i przełączać elementy konfigurujące pasmo ale zastanawiam się czy już ktoś nie wymyślił i nie robi takich filtrów sterowanych np. szyną I2C lub jakoś inaczej. Macie jakieś informacje czy takie rozwiązania są stosowane??

Pozdrawiam.

Reply to
Look
Loading thread data ...
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

nie robiłem tego jeszcze i troche boje sie tego rozwiazania. pozatym gdzies czytalem ze potrzeba do tego szybkiego procka a ja swoj uklad mysle zrobic w oparciu o AVR.

Reply to
Look

Look napisał(a):

(...)

Może by potencjometr cyfrowy zastosować?

Pozdrawiam MD

Reply to
Maksymilian Dutka

Witam,

Dnia 20.10.06 (piątek), 'Look' napisał(a):

Może filtr na układzie mnożącym? Pasmo filtru regulowane napięciem, np. z przetwornika DAC...

Reply to
Dykus

mam urzadzenie w ktorym jest filtr dolnoprzepustowy, przetwornik AC i ATmega16. probkuje sygnal z f=5kHz. teraz musze to rozbudowac, chodzi o zmiane czestotliwosci probkowania sygnalu w przedziale od 5 do 50kHz no i pomocny bylby jakis filtr o zmiennej charakterystyce. gdyby to byl jeden kanal to nie pytalbym tu ale ja mam 12 kanalow i dlatego najchetniej uzylbym jakiegos programowalnego filtru.

pozdrawiam.

Reply to
Look

Probkuj z maksymalna predkoscia i decymuj probki - z tym da sobie rade nawet AVR jesli chcesz byc pewnym ze bedzie dzialac daj inny AVR pracujacy wylacznie jako frontend.

Reply to
PAndy

PAndy przemówił ludzkim głosem:

Ale przed decymacją należałoby jeszcze przepuścić sygnał przed filtr dolnoprzepustowy i może się okazać, że AVRek będzie za cienki do tego zadania.

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.