2 cijevna pojaèala na jedan subwoofer

za to ne treba biti nikakav audiofil. na svakoj iole pristojnoj liniji prepoznat ces razliku izmedu wav-a i mp3-ce

Reply to
milomoje
Loading thread data ...

Osoba koja slusa glazbu digitalno kompresiranu se ne zove audiophil vec samo obicni slusalac, ili skraceno: slusalac. ;-)

Audiophili slusaju ili analogne zapise (osobito mastere radjene na pravim

16-tracnim Revox-ima ili Studer-ima koji na trzistu dostizu vrtoglave cijene, kako sami magnetofoni tako i sami zapisi na trakama ) ili nekompresirane digitalne zapise (flac poglavito, i pritom taj master/analogni zapis skinut (~rippan iliti digitaliziran) sa posebnih CD-ova iliti SCD-ova (super CD-ova) ciji digitalni zapis nije semplan sa 44kHz (standardni CD-A) vec su posebno pripremljeni (master-irani) sa 96 kHz sampling-om a u novije vrijeme osobito dobre analogne snimke (tzv. masteri, 1.-va ili u najgorem slucaju 2.ga kopija mastera) se semplaju na 196 kHz na specijalizianoj opremi i pohranjuju nekompresirano u flac digitalni zapis. Posebi akcent je na rijec ***nekompresirano***, jer bilo kakva kompresija je jednostavno gubitak kvalitete, ili u najboljem slucaju gubitak dinamike zapisa, a svakako kompresija u matematickom smislu dodaje harmonike I to one negativne koji paraju usi. Flac zapis se potom, putem sofwerskog i/ili hardwerskog down-sampling-a, uobicajeno na PCu ili MACu,, pretvori u standardni 44kHz i slusa na "obicnoj" iliti konzumnoj/komercijalnoj opremi.

MP3, WAV pa cak I standardni CD-A je za djecu i djevojcice. Pravi audiophil sa istreniranim uhom moze jako dobro prepoznati neparne harmonike (koji npr. meni buce i tutnje u uhu) i pravi audiophil nije nista specijalno bas kao sto npr. normalni istrenirani biciklista moze bez umora odvoziti 300 km a da to niti ne osjeti...i pritom nitko se ne cudi takvom sportasu, stoga Vaso, pravi audiophili jako dobro mogu razaznati MP3 od WAVa (uzgred receno: meni subjektivno MP3 rezzi a WAV pissti) pa se u svojim postovima nebi trebao cuditi toj sposobnosti koju imaju audiophili. Uzgred receno: smatram da bi I ti vrlo lako mogao to nauciti razaznavati, samo kada bi bio dovoljno ***motiviran*** (sto god to znacilo).

P.S. Vaso, molim usrdno, ukloni taj LOL na kraju svakog posta kojeg si postao unazad 5 godina otkad ja znam, jer iritiras previse ljudi. Cemu?

StoneThrower

formatting link

Reply to
Stonethrower

Meni je lose ozvucenje ne jednom totalno unistilo dozivljaj koncerta :(

Reply to
Mladen

Slika Graafa snimljena s punim sjajem svojih cijevi, na binsima.

StoneThrower

formatting link

Reply to
Stonethrower

Nemozes vjerovat koliko je mp3 losiji od CD-a a pogotovo vinila. Razlika se cuje na svakom stereo sistemu, a pogotovo je primjetna sa slusalicama, cak i na visokom bitraeteu se cuje flanger i vodenast zvuk.

Reply to
megamusic

Tako nekako, iako ni tube preamp + mosfet izlaz nije za bacit. Btw sjecam sa da sam u nekom starom casopisu (mislim trendAV) vidjao kuce u kojima su ogromne dubokotonske horne uzidane u zid a tome je dosta 10tak W za posteni bas.

Pa da i je reklama, mislim da je nesto ovako i zasluzuje...

Mocno izgleda, pogotovo zelene EM81/6DA5 Btw kako stite anodne kontakte od dodira kad su lampe tako izlozene?

Reply to
megamusic

Slika koju su vidio je snimak Graaf-a bez oklopa (oklop je skinut radi fotografiranja)

Izgled Graaf GM200 ovdje:

formatting link

Dakle, ako zoomiras sliku 2 vidjet ces da su anode spojene zicom (srebrnom, dakako), a sve skupa je pod stiliziranim Faraday-evim kavezom.

--
StoneThrower
www.dgmicrosys.com
9A5DGM
Reply to
Stonethrower

Osim broja kb/s dosta mo¾e utjecati i software kojim je obavljeno pretvaranje u taj komprimirani format. Ako se netko sjeæa Xing-a, on je na primjer rezao visoke frekve bez obzira koje postavke odabere¹.

Reply to
Mario Malenica

To se vjerojatno odnosi na linearne zapise (wav, raw i sl) ili kompresije bez gubitka (flac). mp3 kompresija radi po psihoakusticnom modelu tj trebala bi pratit karakteristiku uha ali prvi problem je sto nije svacije uho isto, a ni oprema za reprodukciju nije ista - vec i obicni EQ moze istaknuti one frekvencije koje bi inace bile maskirane (i time mp3 algororitmom uklonjene) i tako promjeniti karaktristiku a pogotovo ako se koristi kakav DSP. Btw upravo ovo je razlog zasto FMradio cesto lose zvuci.

Reply to
megamusic

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.