Zywotnosc halogenow:(

Od czego zalezy zywotnosc halogenow??? Paramety zasilania dobrane przez fachowca ze sklepu , jednakze uzytkowane typowo w holu dosc czesto ulegaja spaleniu:(. Napiecie sieci jest w normie co jest wiec przyczyna dosc czestej wymiany? moze zastanowic sie nad innym rodzajem oswietlenia?

A...halogenki sa zasilane 220V

Reply to
Remek
Loading thread data ...

Od ich jakości, napięcia zasilania, częstotliwości włączania/wyłączania, od tego, czy nie były dotykane palcem podczas montażu, nie wiem od czego jeszcze. Podobno płynny start wydłuża życie żarówki, są chyba ściemniacze z taką funkcją.

Co to znaczy, skoro niżej piszesz, że są zasilane z 220V? To co dobierał fachowiec?

Paweł

Reply to
Paweł Paroń

A to wlasnie jest przyczyna :)

Nie widzialem halogenow na 220V znanych firm, np. Osram, Philips. Nie wykluczam ze nie ma takich, natomiast w na polkach w przecietnym sklepie ich nie ma. Zazwyczaj no-namy lub 'tanie firmy'.

Oczywiscie sa porzadne halogeny z klasycznym trzonkami, kosztuja ~13...18pln i to moze byc wyznacznikiem jakosci.

Adam

Reply to
Adam

Ja nie wiem, w jakich sklepach Ty się obracasz...

Hmmm...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Chyba raczej 230V Pzdr.

Reply to
edgr

W dobrych ? :-)

Zobacz sobie jak wyglada halogen uzywany - wlokno jest wyraznie zerodowane [hi hi - mam w reku jeden spalony z samochodu .. dlugich najwyrazniej nie uzywalem :-)]. skoro jest to zauwazalne to maja te erozje wymiar choc 0.1 .. 0.05 mm. A cale wlokno 55W/12V ma chyba ponizej 0.5mm srednicy. To jak gruby musi drucik w halogenie na 230V ?

A na zywotnosc zarowek: a) obnizyc delikatnie napiecie zasilania - tak o 10-20V w halogenach bardzo ostroznie zeby cykl podtrzymaly

b) dorobic uklad miekkiego startu.

Jakis NTC w szereg ?

J.

Reply to
J.F.

Co to za 'dobry' sklep, w którym nie ma firmowych halogenów na 220V? Nagle czołowe firmy przestały produkować to, co same zaczęły? Philips jako pierwszy produkował (i nadal produkuje) żarówki halogenowe z gwintem E27 i mocach od 60 do 150W, w dwóch wersjach - przejrzystej i opalowej. Osram robi halogeny 220V z reflektorem od dawna. O takich drobiazgach, jak żarniki podłużne (150W - 1 kW) tłuczone od kilkudziesięciu lat też warto pamiętać - nagle zniknęły?

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Na 220V, zespolone lampki halogenowe, ew. sama zarowka - mowimy o tym samym ? To ja w krakowskich marketach i sklepach nie znalazlem takich - wylacznie Ansmany, 'light-cos-tam' - ale markowych nie uswiadczysz... Halogeny tylko z trzonkiem E27.

Adam

Reply to
Adam

"panie, my tu chinskiego g* nie sprzedajemy. My tu jestesmy od sprzedawania a nie przyjmowania reklamacji" :-)

No fakt - oferte ma potezna. Moze im to nawet dziala. Ale w "HalogenA Pro 2 lata BTT" jakos nie widze zeby dawali 2 lata gwarancji - milcza na ten temat :-)

Ale tu o te moc sie wlasnie rozchodzi. 250W to juz cienki drut, a 60W ?

P.S. A zwrociles uwage na dane ?

zwykla zarowka 220V/60W 710 lm halogen 220V/60W 840 lm halogen 12V/50W 950 lm

Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :-)

J.

Reply to
J.F.
[...]

Problem w tym, że różnicę widać - w komforcie dla oczu. Mi się zdecydowanie lepiej żyje przy halogenach. Szkoda tylko, że ceny zaporowe dla E27 :-(

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.