Żywica do zalewania...

A dokładnie - chcę zalać termometry Dallasa (DS18B20), coby je uczynić wodoodpornymi :) Chip jest podłączony na malutkiej PCB do kabelka, no i właśnie chciałbym toto zalać czymś. Macie pomysł czym ? Coby w miarę szybko się utwardzało (nie 2 dni), w miarę ładnie wyglądało... Sam "czubek" dallasa chcę zrobić "wystający" z zalewy, więc transmisja ciepła powinna być w miarę ok. (chyba ?).

pozdr.

Reply to
sundayman
Loading thread data ...

Dnia Fri, 23 Apr 2010 03:44:35 +0200, sundayman napisał(a):

W domowych warunkach masz tylko Distal. Dwa typy, jeden wiąże 10 min drugi (tańszy) kilka godzin.

Reply to
Jacek Maciejewski

Am 23.04.2010 03:44, schrieb sundayman:

w pracy robię, no właściwie robi kolega za ścianą, zalewy z silikonu kompozytowego. Ładnie wygląda i ma tą zaletę, że ma dość małą pojemność cieplną. Może się dowiem jaki to silicon, gdzie go kupić i dlaczego taki drogi ;-).

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Powitanko,

formatting link
ze przemyslowe ilosci, wtedy Milar.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

kurka wodna...no distal to niechętnie... Kiedyś nim zalewałem, nawet nieźle to wychodziło. Dawało się barwić nawet - wychodził taki "plastyk" w dowolnym kolorze. Chyba to barwiłem po prostu "suchą" akwarelą w jakiejś minimalnej ilości... No ale to jakoś masakrycznie długo się utwardzało...

To już prędzej poxipol, bo szybko. No ale faktycznie takie bardziej specjalizowane wynalazki jak te z semiconu byłyby lepsze...tylko szybko potrzebuję... no może coś wymyślę...

Dzięki za uwagi.

Reply to
sundayman

Epoksyd sie utwardza w zaleznosci od utwardzacza, a jak komus za wolno .. to niech podgrzeje. Byle ostroznie, bo przy utwardzaniu sam sie rozgrzewa i razem moze wykipiec.

J.

Reply to
J.F.

I przeszkli i zrobi skurcz który mu połączenia elektryczne porwie...

Akurat distal nie może wiązać szybko - utwardzacz PAC wiąże powoli, daje żel elastyczny i ma bardzo szerokA toleranję dawkowania. Szybko to pracuje TECZA - ale jakiekolwiek przedawkowanie kończy się szkliście kruchą trukturą i sporym skurczem.

Epidian 51+TECZA - kiedyś mi plastikowy pojemnik stopiło. PAC nie grzeje w stopniu odczuwalnym w objętości poniżej wiadra.

Reply to
invalid unparseable

Kto nie ryzykuje ten nie wie :)

Ale mowisz o reakcji ktora zaczyna sie od temperatury pokojowej. A teraz podgrzej do 80 stopni ..

J.

Reply to
J.F.

Distalowi bardzo dobrze robi podgrzanie, ale PO utwardzeniu, czyli po 24 godzinach, ale nie więcej niż 60 stopni.

Pozdrowienia. Krzysztof z Tychów.

Reply to
invalid unparseable

Ja zalewałem żywicą poliestrową. Do nabycia w puszkach + taki czerwony utwardzacz w tubce. Szybkość wiązania zależy od ilości utwardzacza, ale, o ile pamiętam, dłużej niż godzinę nie wiązało.

Reply to
PcmOL

Nie jestem na bieżąco, ale kiedyś był Polastosil 2000 a do tego w ilościach śladowych dawało się Tioplast jako plastyfikator, można było nawet dojść do plastyczności gumy. Piotr

Reply to
news..pl

Epoksydowa z utwardzaczem PAC. Strasznie brzmi ale to Distal Rapid. Dostępny w małych opakowaniach.

Reply to
kogutek

W dniu 2010-10-08 13:50, kogutek pisze:

Nie jest to najlepszy pomysł. Nieprzereagowany utwardzacz bardzo chętnie zżera nóżki. Przed zalaniem należy nóżki pokryć lakierem izolacyjnym np Plastik.

Reply to
Mario

Pomalowanie w nitrze nie zaszkodzi. Ale i w przypadku PACa nie za wiele pomoże. Jak utwardzaczem jest Z1 to faktycznie przy przedawkowaniu albo złym wymieszaniu mogą ale wcale nie muszą pojawić się problemy. Przy PACu problem praktycznie nie istnieje. A że trzeba dokładnie wymieszać. Co zrobić jak trzeba to trzeba. Epoksydy z reguły nie są dla fajansiarzy. Doskonałe żywice tylko trzeba przestrzegać zasad. Jedną z nich jest bardzo dobre wymieszanie składników. Nawet jak utwardzaczem jest PAC.

Reply to
kogutek

W dniu 2010-10-08 17:23, kogutek pisze:

W przypadku szybko wiążących nie ma na to zbyt dużo czasu. A z odmierzaniem małych ilości tez jest problem.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.