[ZLECĘ] Adapter SDHC -> CF typu I

W dniu 2011-02-12 21:36, Rysio pisze:

Słuchaj nie obrażaj mnie, Tam w Zielonej Górze nie macie fotoreporterów? Akurat karty Eye-fi w ostatnim czasie stały bardzo popularne wśród fotoreporterów, którzy mogą bez laptopa zrzucać materiał. Nie wiem kogo co Cię tak smieszy? To, że nazwiesz kogoś przygłupem i obrazisz?

Reply to
Piotrek Wygoda
Loading thread data ...

W dniu 2011-02-12 21:36, Rysio pisze:

Całe szczęście nie ty jedyny jesteś w stanie to zrobić i możesz we wsadzić w dupsko swoją bibliotekę. Twierdź sobie co chcesz ale nadal wychodzą z ciebie kompleksy oraz słoma z butów, po kiego wała piszesz takie szambo, ktokolwiek będzie miał z tego użytek czy tylko chcesz sobie ulżyć?

Agent

Reply to
Agent Orange

W dniu 2011-02-12 21:31, Piotrek Wygoda pisze:

Standard CF wymaga wiązki przewodów (16 bitowa szyna danych, 10 bitów adres /chyba/, za:

formatting link
więc to może być mało wygodne i praktyczne jak wiązka przewodów sterczy z boku. Może jednak da się rozebrać taki adapter SDHC->CFII aby wsadzić do środka kawałek elektroniki i złącze bo wtedy na zewnątrz trzeba wypuścić kilka kabli do SDHC.

Agent.

Reply to
Agent Orange

EyeFi nie zaleca używania adapterów. Wręcz ostrzega przed ich używaniem, gdyż mogą spowodować uszkodzenie karty. Prawdopodobnie chodzi o to, że adapter może skutecznie zasłonić antenę względnie "zewrzeć" antenę akurat pasującym kawałkiem przewodnika zaraz obok, który to wg prawa Murphy'ego na pewno się pojawi. Ewentualnie też kwestie cieplne. Ale osobiście poświęciłbym taki CF2-SD adapter, zrobił jego sekcję i sprawdził możliwość jego odchudzenia.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

W dniu 2011-02-12 21:41, Piotrek Wygoda pisze:

Tak wsrod fotoreporterow nie wsrod przyglupow twojego pokroju.

Reply to
Rysio

Waldek nie dyskutuj z trollem jaskiniowym ten aparat ma wbudowane wifi.

Reply to
Rysio

Nie ma. Możesz kupić dodatkowe pudło, ale jest upierdliwe w użyciu, bo ci kabel wisi albo do kieszeni, albo gdziekolwiek. To pudło ma prawie format wojskowych krótkofalówek. Tak, że karty pamięci + WiFi mają rację bytu. Tylko, czy w metalowej obudowie to wogóle pociągnie, to inna sprawa. Kwestia wypróbowania.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

no przepraszam faktycznie, ale zlacze CF nie obsluguje kart tego typu nie daj sie zakarmic trollowi na pl.rec.foto go olali.

Reply to
Rysio

W dniu 2011-02-12 22:51, Rysio pisze:

Rysio nie odwracaj kota ogonem bo żeś na razie dał dupy na całej linii, każdy twój post nadaje się na śmietnik, żaden nie zawiera użytecznej i prawdziwej wiadomości.

Agent

Reply to
Agent Orange

W dniu 12.02.2011 22:51, Rysio pisze:

Ty naprawdę jesteś tak głupi, czy tylko udajesz? Dyskusja jest o KONWERTERZE. To takie coś co z jednej strony ma CF w środku chochlika a z drugiej strony interface SDHC.

Reply to
Michoo

W dniu 2011-02-12 23:00, Michoo pisze:

Ale jak ten debil nie moze go wlozyc to skad ma pewnosc ze bedzie to dzialac ?

Moze mlotek da rade ?

Reply to
Rysio

Po pierwsze - jeśli myślisz o zrobieniu takiej przejściówki CF-I na SDHC od zera to potrzebujesz znacznie więcej niż same złącza za 7zł... W szczególności potrzebujesz procesor, oprogramowanie i sporo wiedzy aby te dwie rzeczy połączyć. Wątpię aby Ci się chciało dla 10 sztuk :)

Po drugie - jeśli tylko planujesz tylko zrobić przejściówkę z CF-I na CF-II i potem użyć standardowego adaptera CF-II do SDHC to musisz wiedzieć że różnice pomiędzy CF-I i CF-II nie polegają wyłącznie na wymiarach. CF-II było przewidziane do miniaturowych dysków twardych Microdrive robionych przez IBMa i miały znacznie większe wymagania odnośnie mocy. CF-I zezwala na pobieranie tylko 70mA, CF-II ten limit ma na 500mA. Jeśli aparat ma limit 70mA to z tego złącza więcej nie pociągniesz, a jeśli nawet pociągniesz, to liczyć się musisz z tym, że dużo nim zdjęć nie porobisz jak Twoja przejściówka będzie żreć 5x tyle prądu z baterii co powinna karta pamięci CF-I. Sprawdziłbym więc pierwsze ile prądu bierze ten adapter CF-II do SDHC zanim się za robotę weźmiesz... No i weź też pod uwagę, że "kabelek" którym połączysz gniazdko CF-I z wtyczką CF-II będzie musiał mieć 50 drucików, a to więcej niż 40-pinowa taśmia do dysku twardego. Powodzenia w zgrabnym umieszczeniu tego przy aparacie :-)

Po trzecie - jestem pewny, że Piotr będzie w stanie znaleźć gotowe, masowoprodukowane rozwiązanie swojego problemu i rzeźbienie amatorskie nie będzie tu potrzebne.

Reply to
Pszemol

Hello Rysio,

[.................]

*PLONK!*

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2011-02-12 22:49, Waldemar Krzok pisze:

testowałem na D3 i D300 (posiadają gniazdo kart CFII) i działa bez zarzutu. Rozebrałem adapter z obudowy (zostawiłem samą płytkę, wejście na karte i złącze) i niestety jest za gruby o 0,1 mm :( nie chce wpychać na siłę, aby nie uszkodzić styków w aparacie.

Reply to
Piotrek Wygoda

W dniu 2011-02-13 12:07, Piotrek Wygoda pisze:

To wez pilnik i spiluj przyglupie

Reply to
Rysio

W dniu 2011-02-12 23:23, Pszemol pisze:

Znaleźć znalazłem... ale nigdzie nie można tego zakupić. :( Panasonic i Minolta 3-4 lata temu wypuściły właśnie adapter SDHC --> CFI Nigdzie go nie można już nabyć.

No nic... Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam wszystkich

Reply to
Piotrek Wygoda

W dniu 2011-02-13 12:10, Piotrek Wygoda pisze:

Pozdrow swojego psychiatre i mamusie. Niech ci nastepnym razem kupi prostsza zabawke.

Reply to
Rysio

W dniu 13.02.2011 12:07, Piotrek Wygoda pisze:

Jak rozstaw pinów jest taki sam to możesz spróbować wyszlifować. O ile standard transmisji jest taki sam...

Reply to
Michoo

W dniu 2011-02-13 13:11, Michoo pisze:

Rozstaw pinow jest taki sam i aparat obsluguje oba rodzaje kart tylko wioskowy przyglup chce wlozyc karte ktora jest nie supportowana przez ten aparat .

Reply to
Rysio

jak na stronie fujitsu-siemens potrafia klamac co do typu gniazda karty graficznej laptopa za 1500 euro, to dlaczego tam by nie mieli klamac? :)

Reply to
Q

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.