Wyświetlacz H1326 A - cóż to za rzadko

Pamiętam, że już jakiś czas temu nabyłem płytkę do prostego TDO wg kitu AVT5112

formatting link
Właściwie płytka obejmuje tylko blok skali cyfrowej, oscylator i wskaźnik montuje się na wyprowadzeniach gniazdka i wskaźnika. PCB skleciłem, ale pojawił się problem - nijak nigdzie nie da się kupić ciekłokrystalicznego wyświetlacza telefonicznego H1326 A, użytego w projekcie. I tak płytka leży, czekając na lepsze czasy. W międzyczasie zresztą nabyłem fabryczny falomierz.

Niemniej może dałoby się ten wyświetlacz czymś zastąpić? Jakiś w miarę ścisły odpowiednik? Albo przynajmniej coś podobnego, co można by zastosować bez większej ingerencji w układ i program PIC-a?

Reply to
Atlantis
Loading thread data ...

W dniu 2012-12-16 19:06, Atlantis pisze:

te wyświetlacze są na czymś podobnym do H1621 - nie wiem czy ci to coś pomoże ;). Scalak kontrolujący to jedno, w zasadzie kontroluje się tak samo, tylko zasilanie wyższe niż te 1.5v, ale potem przyporządkowanie komórek ramu do odpowiednich kresek na lcd - to już bywało różnie, więc możesz dostać krzaki zamiast cyferek. H1621 były dostępne w artronic jako LCD-AV-CBS084A00-TJN with drv

formatting link
?

Reply to
BartekK

Użytkownik Atlantis snipped-for-privacy@wp.pl w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:kal2jb$402$ snipped-for-privacy@portraits.wsisiz.edu.pl...

Proszę udostępnić program w postaci źródłowej i schemat płytki. Może coś wymyślimy.

Reply to
Sylwester Łazar

W dniu 2012-12-18 17:33 Sylwester Łazar napisał(a):

Hehe, nie znasz realiów AVT? Dobrze gdy się da dorwać .hex ze wsadem procka. O kodzie źródłowym można zapomnieć (obym się mylił w tym odosobnionym przypadku).

Reply to
Adam Dybkowski

HEX też nie jest zły w tym przypadku.

16F84 ma 1ksłowo. I tak program jest napisany w asm. S.
Reply to
Sylwester Łazar

W dniu 2012-12-18 20:22 Sylwester Łazar napisał(a):

To może szybko się da go napisać od początku?

Reply to
Adam Dybkowski

Tak może i łatwiej, ale pewnie dłużej. Lepiej zorientować się gdzie jest init LCD, gdzie wysyłane dane, pomyśleć i podmienić kilkanaście linijek kodu. No tak, ale my tu staramy się koledze pomóc, a on milczy :-( S.

Reply to
Sylwester Łazar

W dniu 2012-12-18 17:33, Sylwester Łazar pisze:

Opis pochodzi z EP 09/2007 (zobacz tutaj:

formatting link
ilości wykorzystanych linii uC Wychodzi na to, że wyświetlacz jest specyficzny i posiada własny sterownik. Nie chodzi o programowe, sekwencyjne aktywowanie odpowiednich segmentów kolejnych cyfr. HEX-a w tej chwili znaleźć nie mogę...

Ewentualnie mógłbym zastosować inną skalę cyfrową, np. tą według projektu DL4YHF. Tylko wtedy płytka z AVT faktycznie pójdzie na zmarnowanie, więc najpierw wolałem zapytać o jakąś alternatywę. ;)

Reply to
Atlantis

Napisałem do autora artykułu i był uprzejmy podać mi nową stronę. Nie wiem, czy to jest dokładnie to samo, ale znalazłem HEX, który ma niecałe 0,5 ksłowa.

formatting link

Reply to
Sylwester Łazar

formatting link
tego co się zorientowałem, to jest tylko jedna funkcja, która komunikuje się z wyświetlaczem: ;------------------------------ ;LCD MOVF 0x10,W CALL LCDSEND MOVF 0x11,W CALL LCDSEND MOVF 0x12,W CALL LCDSEND MOVF 0x13,W CALL LCDSEND MOVF 0x15,W IORLW 0xa0 LCDSEND MOVWF 0x16 CLRF LICZNIK BSF LICZNIK,3 ;ustaw 8 BCF STATUS,0 LCDLOOP CLRF STATUS RLF 0x16,F BTFSC STATUS,0 BSF PORTA,0x1 ;WYSYŁA 1 BTFSS STATUS,0 BCF PORTA,0x1 ;WYSYŁA 0 BSF PORTA,0 ;CLK/ BCF PORTA,0 ;CLK\ DECFSZ LICZNIK,F GOTO LCDLOOP RETURN ;------------------------------

Wywoływana jest w dwóch miejscach.

Reply to
Sylwester Łazar

Faktycznie- można go podłączyć. Należy ewentualnie przestawić kolejność bitów w wysyłanych bajtach i to wszystko. S.

Reply to
Sylwester Łazar

Czy odpowiedziałeś na e-mail?

Reply to
Sylwester Łazar

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.