wykrojnik DB9

Poszukuję wykrojnika, którym mógłbym wyciąć w cienkim materiale (folia, papier, cienki plastyk) otwory pod złącze DB9.

W Elfie są (drogie) wykrojniki do metalu, ale to zdecydowanie zbyt poważne narzędzie - może ktoś gdzieś widział taki wykrojnik w postaci mniej wyrafinowanej ?

Reply to
sundayman
Loading thread data ...

W dniu 2013-09-08 02:01, sundayman pisze:

A jakby tak zeszlifować zaokrąglenia krawędzi gniazda i użyć tego jako wykrojnika?

Reply to
RR

W dniu 2013-09-08 02:01, sundayman pisze:

  1. Wykrojnik do nalepek z PCV (do wycinania na gorąco) wykonuje się metodą trawienia. Zrobią go chyba w każdej firmie poligraficznej.
  2. Wykrojnik do tektury wykonuje się zwykle składając go z gotowych elementów. Zobacz ofertę np.
    formatting link
    się w sklejce wąski otwór (zwykle numerycznie) i wciska się do niego odpowiednio powyginane ostrze. Poszukaj w okolicy firm wykonujących takie wykrojniki. Nie jest to specjalnie droga usługa.
  3. Wykrojniki do cienkiego tworzywa można wykonać z elementów wymienionych w p.2. Jednak ostrze trzeba przyspawać się do metalowej podstawy.

W każdym przypadku do wycinania potrzebna jest prasa o odpowiednio dużym nacisku.

Paweł

Reply to
Pawel2420

Na ploterze wytn±, tak jak literki.

Reply to
wt

Jak wykrojnik to duża produkcja, zwróć się z tym do firmy produkującej opakowania kartonowe, zrobią profesjonalnie za niewielkie pieniądze. K.

Reply to
John Smith

W dniu 2013-09-08 02:01, sundayman pisze:

Kiedyś potrzebowałem klepnąć 100 szt obudowy plastikowej (standard pudełko kradex-maszczyk) z zestawem moich otworów, to zrobiłem na CNC formę z aluminium twardego (h111?), wg projektu tych otworów - tzn "podstawka" w postaci płyty z wyfrezowanymi otworami, takimi jak mają być w obudowie, i dokładnie ten sam projekt ale wykonany "w negatywie" jako docisk z góry (tam gdzie w podstawie wyfrezowywałem otwór, to tutaj materiał zostawał). Aluminiowy klocek na stole, drugi aluminiowy klocek pasujący do niego praktycznie idealnie "na wcisk" w istniejące otwory, pomiędzy wkładałem obudowę plastikową, i wystarczyło pierdynknąć solidnie młotkiem (waliłem przez drewniany klocek) i w obudowie wypadały za jednym zamachem otwory na wyswietlacz, włącznik i ledy, wyglądające jakby były od razu w odlewie wykonane. Szkoda że zdjęcia nie mam żadnego, ale efekt ładny, a koszt - 2 klocki alu 10x10cm o grubości ~2cm, i chwila pracy cnc. W założeniu takie formy robi się stalowe, ale a) miałem odpadki aluminium "twardego" b) mogłem je szybko i wygodnie obrobić c) na 100 szt obudów wystarczyło - to po co przepłacać.

Reply to
BartekK

Potocznie wykrojnik to kawalek sklejki z nabitymi nozami, a sztanca to urzadzenie

Juz to widze:)

Proponuje google + wykrojnik. Wez pod uwage ze sa dwie metody produkcji, pierwsza reczna (piła włosowa)aby bylo szybciej i taniej, druga metoda to laserowa, swiadczona zwykle przez oddzielne firmy. Drogie to nie jest, ceny sa za metr, w twoim przypadku chwycisz raczej cene minimalna. Jako podklad stosuje sie plyte metalowa, jak nie docina do konca, nie zwiekszasz nacisku tylko naklejasz naklejke na metalowa plyte.

Reply to
leming.show

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.