wolna energia dla wszystkich

Loading thread data ...

nie

Reply to
JanuszR

Mniej kierunkowa i bardziej szerokopasmowa od dipola może być tylko sfera o średnicy połowy fali ale jest problem z punktem pobrania sygnału :)

JanuszR

Reply to
JanuszR

Dnia Fri, 18 Dec 2009 17:51:56 +0100, Papa Smurpfs napisał(a):

Lepszą od czego? Albo lepszą do czego? :)

Reply to
Jacek Maciejewski
Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

Dipol jest dookólny (charakterystyka toroidalna) więc zmniejszenie kierunkowe może obejmować tylko nad i pod dipolem ale jak wspomniałem nie da się bo gdzieś dół (czyli punkt odebrania emergii) musi być. Co do szerokopasmowości to oczywiście da się. Szerokopasmowość rośnie wraz ze stosunkiem grubości do długości dipola. Dasz szerszą rurę to i szerokopasmowość wzrośnie ale i zysk spadnie.

JanuszR

Reply to
JanuszR

ciekawe czy gdzies w sieci jest wykres pokazujacy zmiane stosunku dlugosci do srednicy w stosunku do pasma przenoszenia (spadek zysku o 3dB)

Reply to
R.M.

Za krotki dipol :-)

J.

Reply to
J.F.

google padło?

np. wynik pracy studenciaków

formatting link

Reply to
JanuszR

Poprzez łączenie synfazowe anten można zwiększyć sygnał ale wiąże się to ze wzrostem kierunkowości instalacji antenowej czyli kręcisz się jak pies za ogonem. Węższe pasmo plus kierunkowa charakterystyka daje wyższy rezonans a w efekcie większy sygnał lub mała dobroć układu rezonansowego (mały zysk anteny) a w efekcie szeroki kąt i szerokie pasmo. Przesył energii możesz uzyskać jedynie stosując wąskie pasmo, w paśmie mikrofalowym (małe anteny, duża kierunkowość wiązki) lub na bliskie odległości sprzężeniem magnetycznym. Free energia z powietrza raczej nie przekroczy 1V i 1mA czyli 1mW a instalacja będzie rozbudowana. Chyba, że wzorem Franklina chcesz łapać pioruny. Zabawa niebezpieczna ale okresowo

100W można załapać.

JanuszR

Reply to
JanuszR

Użytkownik JanuszR napisał:

Zła odpowiedź. Powiększanie średnicy dipola niewiele w sumie zwiększa jego szerokopasmowość. Właściwym rozwiązaniem jest antena o geometrii opisanej kątami - czyli dipol dwustożkowy (bicone) lub jego połówka (czyli popularna antena Discone)

Reply to
"Dariusz K. Ładziak"

Użytkownik Papa Smurpfs napisał:

Jak ustawisz szyk to będą wzajemnie na siebie wpływały - będąc obciążonymi dadzą mniejszy efekt kierunkowości ale dadzą - musiałbyś je stosownie szeroko porozstawiać żeby nie miały na siebie istotnego wpływu.

Reply to
"Dariusz K. Ładziak"

Rurka w rurce nie ma sensu. Jeżeli sygnał z każdego dipola wyprostujesz to możesz robić mostki diodowe i zwielokrotniać sygnał po stronie stałej (powielacze diodowe). Pytanie jeszcze na jaką długość fali się nastawiasz? Dipol półfalowy nazwa wskazuje ma długość ok połowy długości fali odbieranej. Dla fal długich to są setki metrów, dla krótkich dziesiątki. Chyba, że mieszkasz gdzieś przy nadajniku TV pracującym na zakresie metrowym lub decymetrowym ale obawiam się, że takiej częstotliwości germanówką nie wyprostujesz.

JanuszR

Reply to
JanuszR

Tylko one wymagaja pewnego napiecia do zadzialania.

Tak swoja droga - na szumie kosmicznym sie da ? To by zawadzalo o termodynamike ..

BTS'y teraz gesto :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.