wifi

Witam

zaczne to tak potrzebuje podlaczyc do arm'a wifi a nie pracowalem nigdy z wifi poza urzytkowaniem w kmputerze i zastanawiam sie jak to zrobic rozwazam dwie metody podejscia do problemu pierwsza to wpiac sie na mac ukladu z phy w postaci wifi (mniej satysfakcjonujaca) lub przez usb cos na podobienstwo kart wifi

czy ktos wie jakie uklady sa sprzedawane w ilosciach detalicznych ( nie planuje jak na razie seryjne produkcji:D)

i oczywiscie interesuje mnie czy ktos sie spotkal juz z takim problemem i jak go rozwiazal:)

Pozdrawiam

Reply to
Raven
Loading thread data ...
Reply to
invalid unparseable

Michał Lankosz pisze:

nie potrzebny mi serwer rs-232 (bo jesli o to chodzi to wole Xport)

to do tego jeszcze malego murzynka ktory bedzie na dydnamie siedzial i zasilanie robil :D

Reply to
Raven

ciezka sprawa. O robieniu na piechotke podlaczajac phy zapomnij.. szukalem swego czasu, i jesli nie jesstez pwoazna firma robioaca milionysieciowek, nie dostaniesz dokumentacji do chipsetu. A to jeszcze nic, bo musisz napisac firmware. Sootkalem doslownie 3 dzialajace rozwiazania:

  1. karta na CF, ale tylko 1 producenta, ktos rozczail liste rejestrow, pewnie z linuxowego drivera i napisal obsluge
  2. sieciowka na USB, z chipsetem atherosa, tez 1 model, robi ja doslownie kilku producentow i nie jest latwa do kupienia, jest implementacja na AVR z USB host.
  3. sieciowka na SD, droga (>300zl) podlaczona po SPI.

Jest jakas zmowa poducentow aby nie upubliczniac dokumentacji do chipsetow. Mozna sciagnac datasheety, ale bardzo ogolne.

najprosciej wziasc gotowe pudelko z interfejsem rs232, np WiConnect Lantronixa i zapomniec o problemie.. jesli jednak szukasz taniego rozwiazania, to czeka cie dlubanina..

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Jest kilka sposobow, zastosowac ARM'a z WiFi PHY i to byloby najtansze ale w naszych warunkach niewykonalne z racji niedostepnosci elementow ze juz nie wspomne o zaprojektowaniu nadajnika mikrofalowego i przebadaniu go podrodze pewnie kilka prototypow znajdzie sie w koszu chyba ze znajdziesz speca od projektowania urzadzen mikrofalowych. Wykorzystac GPIO ARM'a tak jak robilo to wiekszosc firm do niedawna i emulowac interface PCI lub PCMCIA. I najprostszy sposob to zastosowac IF USB.

ARMy maja mala wydajnosc i do WiFi nadaja sie tak se zainteresuj sie procesorami dedykowanymi do WiFi lub cos z MIPS'a z IF PCI i do tego karta mini PCI.

Reply to
MT

czyli zostaje wpiac zwykla karte wifi na usb lub pcmcia mało to eleganckie ale wychodzi ze jedyne rozwiazanie

dzieki za pomoc

Reply to
Raven

A to czasami nie dlatego zeby ludzie nie 'podkrecali' mocy? Bo przeciez jeden scalak bedzie dzialac w EU i USA (tylko go inaczej ustawic trzeba).

Reply to
Jerry1111

Z tymi datashitami to jakas sciama nie spotkalem sie zeby nie mozna bylo dostac dokumentacji do scalakow tym bardziej wifi , sa dostepne u kazdego producenta fakt ze czasami na zapoytanie ale sa.

Reply to
MT

jaja sobie robisz?:) raczej nie wiesz co piszesz. Wlasnei z wifi jest powazny problem. z dokladnymi datasheetami dla kosci gigabit tez ciezko. Jeslis wacpan taki pewny tego co mowisz, to prosze, podeslij mi szczegolowy datashet dowolnego MAC dla wifi.. najlepiej SDIO lub na USB. nie interesuje mnie ogolna wersja dla marketingowcow, lecz szczegolowa, z rozpisanymi rejestrami.. dowolny, wspolczesnie produkowany chip. A mzoe masz driver dla ARM9 pod linuxa dla jakiejs karty SDIO?? zaplace za niego. jedynie co widzialem to jakies reverse enginnering grupy zapalencow. Tak samo drivery open source pwostaja ze szczatkow rozpracowanych informacji nt wybranych chipow.. nie wiem kim jestes, ze duze firmy przysylaja ci takie dokumenty, ale mi (CERNowi) odmowili. zgadza sie, przysylaja, jesli jestes powaznym proucentem sieciowek i podpiszesz NDA.

Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.