Verilog - literatura

Jak w temacie. Jakie pozycje książkowe sugerujecie do nauki?

MH

Reply to
MH
Loading thread data ...
Reply to
identyfikator: 20040501
Reply to
identyfikator: 20040501

identyfikator: 20040501 snipped-for-privacy@go2.pl napisał(a):

==================

A gdzieś to kretynie wyczytał, że ma być po polsku?

MH

Reply to
MH

W dniu 2012-05-27 14:27, MH pisze:

"Wprowadzenie do języka Verilog" Zbigniewa Hajduka wydaje się być dość przystępną książką. Poza tym "Podstawy projektowania układów logicznych i komputerów" Mano, Kime pokazuje podstawowe rozwiązania układów cyfrowych z opisem w Verilogu i VHDL równolegle, co może też być przydatne.

Michał

Reply to
Michał Lankosz

Michał Lankosz snipped-for-privacy@tlen.pl napisał(a):

===========

Dzięki za podpowiedź. VHDL'a znam w miarę nieźle, literaturę też odpowiednią posiadam, m.innymi VHDL for Designers (Sjoholm/Lindth). Mój młody będzie miał na kolejnym semestrze Veriloga. Niestety na jego polibudzie VHDL raczej nie cieszy się zbytnim powodzeniem. Coś tam podpatrywałem sobie na źródła Verilogowe, ale jednak VHDL wydaje mi się bardziej przyjazny. A może jest to na zasadzie 'jedni wolą blondynki, inni brunetki'. Wiadomo, na początku młody będzie musiał załapać,że to co pisze odbywa się nie sekwencyjnie jak program, lecz równolegle. Bo de facto nie jest to program, tylko schemat/opis, jak to zwał tak zwał... Pierwszą pozycję na pewno zakupię.. Pozycja druga, no i tu pytanie:

czy naprawdę jest tam wiele bloków opisanych i wytłumaczonych w dowolnym HDL? Schematy w tych zagadnieniach nie są absolutnie żadnym problemem, więc dogłębnie wyjaśniony opis HDL byłby b. porzyteczny ze schematem. Jak oceniasz, czy ta pozycja spełnia te warunki?

MH

Reply to
MH

W dniu 2012-05-29 00:32, MH pisze:

Mnie ominęły te wspaniałe tematy, ale przychylam się ku Verilogowi z powodu większej dla mnie czytelności opisu. Ja proponuję niech 'młody' pożyczy książkę z biblioteki i pokaże. Wg mnie jest dobra, bo bardzo szeroko omawia układy cyfrowe, omawia tworzenie bardziej złożonych maszynek, jest sporo schematów i jak pisałem opis w VHDL i Verilog często równolegle, czasem tylko jeden język. Co zawiera jest w spisie treści

formatting link
. Dawno już nie mam tej książki, niewiele z niej skorzystałem i sporo też wiedzy wyparowało. Będzie mnie stać i będę miał chwilę czasu na czytanie lub zmusi mnie do tego praca pewnie wejdę w jej posiadanie.

Nie bardzo wiem, co to znaczy dowolny HDL, o ile pamiętam są tam tylko te dwa co wymieniłem. Być może z przewagą jednak VHDL. Z tej książki raczej można się nauczyć prawidłowego projektowania układów cyfrowych, a Verilog jest raczej przy (dobrej!) okazji.

Michał

Reply to
Michał Lankosz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.