USB-LPT

Jako ze o prawdziwego LPT coraz trudniej, a przejsciowki z USB tansze niz zlom ... ma ktos doswiadczenie z ich mozliwosciami i obsluga programowa ?

Wiadomo ze jak prawdziwy port sie nie zachowaja, ale czy np mozna to tak oprogramowac zeby wejscie cyfrowe miec ? Niby porty LPT od dawna juz dwukierunkowa transmisje maja, jakis generator zegara mozna dodac, ale jak to potem oprogramowac zeby odbierac czy wysylac strumien danych do/z programu ?

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu 2010-07-23 09:34, J.F. pisze:

Do wysyłania z PC używam takich przejściówek w prosty sposób - od strony złącza Centronix (czyli niby-lpt od strony drukarki) udaję drukarkę - tzn potwierdzam że jest online, odbieram 8 bitów danych itp, a od strony komputera instaluję (w windowsie) drukarkę "standardowa tylko tekst" na danym wirtualnym porcie, dzięki temu odbiera ona po prostu znaki ascii. Wystarczy "drukować" do takiej drukarki a każdy "wydrukowany" znak zobaczysz w postaci 8 bit na liniach data. Ja to używam do sterowania wyświetlaczem tekstowym, bo wydało mi się to najprostsze w sterowaniu od strony PC (dowolny program, choćby notatnik, i nacisnąć "drukuj" i jest na wyświetlaczu tekst)

Reply to
BartekK

Użytkownik "BartekK" snipped-for-privacy@NOSPAMdrut.org napisał w

Jasna sprawa, ale moze otwieraja sie jakies wieksze mozliwosci szybkiego i terminowego wysylania danych, z pominieciem windowsowego spoolera ..

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2010-07-23 13:24 J.F. napisał(a):

Zamiast przejściówki USB-LPT kup konwerter z układem FT245. Podobnie jak tam masz dostęp do 8-bitowej magistrali danych plus stroby, ale efektywne transfery dochodzą do 1 MB/s i po stronie komputera widać to jako wirtualny port szeregowy. Można też sterować alternatywnie niezależnie każdą z linii danych (bit-bang).

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.