usb 2.0 zewnętrzna obudowa do dysku 2.

Kupiłem takie urządzenie i zapiąłem do niego Pata 100GB. Niestety, dysk widziany jest tylko w nowszych komputerach, w starszych (również z USB2.0) dysk jakby próbuje zastartować, ale zastartować nie może. Czy istnieją jakieś "wersje" usb 2.0?

pozdr Raq

Reply to
raqs
Loading thread data ...

Czym zasilasz tę obudowę? Jakiś zasilacz? Czy po USB?

Reply to
GG

Tylko usb Obudowa ma jeszcze dodatkowe wejście zasilania oraz kabelek USB->(takie okrągłe wejście zasilania) ale przecież zasilanie z dwóch usb tego samego komputera za wiele nie wnosi... We wspomnianych "nowych" komputerach urządzenie zasila się z USB "sygnałowego"

Spróbuję z zewnętrznego zasilacza.

pozdrawiam raq

Reply to
raqs

Każdy port USB ma wydajność prądową 500 mA.

Reply to
GG

Użytkownik "raqs" :

w instrukcji nie jest napisane? :)

podłącz dodatkowy kabelek zasilający z drugiego USB i po problemie -- też tak mam na starym kompie

Reply to
JR

Znaczy specyfikacja USB pozwala łączyć je równolegle!? Jak chcę 2,5A to

5 równolegle? Szczerze wątpię :(
Reply to
DJ

Dnia Wed, 27 Aug 2008 12:33:42 +0200, DJ napisał(a):

nie wiem czy pozwala - ale niektóre obudowy mają właśnie tak rozwiązane zasilanie - rozdwojony kabelek żeby z dwóch portów USB wziąść prąd

Reply to
Danny

Wnosi. W tanich płytach USB jest zasilone wprost z 5V. W lepszych oraz w laptopach przez kontroler zasilania, który m.in. limituje pobór do 0,5A na port.

Reply to
William

Zewnętrzne dyski i modemy GSM wykorzystują to rozwiazanie

Reply to
William

Ja opiszę podobny problem z którym się spotkałem. Kupiłem na allegro najtańszą przejściówkę z USB na PATA/SATA z zasilaczem w komplecie. Często przy podłączaniu były różne problemy typu niewykryty dysk, urządzenie za wolne itp. albo w trakcie używania urządzenie się odłączało. Rozwiązaniem okazało się zalutowanie nowego firmowego kabla USB. Oryginalny był ładny, gruby i sprawny elektrycznie ale źle działał przy transmisji USB 2.0. No cóż, w końcu to wyrób chiński...

Reply to
AS

DJ pisze:

Ale jakie równolegle? Z punktu widzenia komputera masz przykładowo 5 podłączonych urządzeń ciągnących po 500 mA a po drugiej stronie sumujesz sobie napięcia diodkami i po sprawie. Trzeba tylko zadbać o to, aby na każdym z tych kabelków urządzenie się legalnie przez USB zgłosiło i zeznało zapotrzebowanie na 0,5A. Niektóre komputery o małej wydajności prądowej na USB (np. notebooki) mają prawo odmówić takiego poboru prądu. Bez zagadania z komputerem żadne urządzenie USB nie ma prawa ciągnąć więcej niż 100 mA.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.