urządzenie sterujące włączeniem wyłą

Am 14.09.2011 22:02, schrieb Spider3X:

Są gotowe listwy sterowane przez USB. Płaciłem kiedyś chyba 20EUR, czyli

80zł. Jak chcesz się pobawić w lutowanie, to FT232R + przekaźnik. Tylko uważać na 230V, bo to boli. Menażerię da się upchnąć w lepszej listwie, a nawet w gniazdku podtynkowym. Tylko trzeba wyprowadzić kabelek do USB.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
Loading thread data ...

Lelek@ napisał:

Bardzo mi się spodobała informacja, że "do jednego urządzenia można podłączyć maksymalnie 7 bram". Brzmi jak z bajki. W bajkach to bardzo powszechne, że w zamku jest siedem bram.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2011-09-15 08:58, Jarosław Sokołowski pisze:

Przy sterowaniu urządzeniem o dość dużej mocy, przypadkowe załączenia urządzenia nie są zaletą.

Reply to
Mario

Pan Mario napisał:

Dlatego ktoś może uznać za cenne kontrolne załączenie w czasie rozruchu systemu. Te diody w klawiaturze też migają tylko po to -- nie ma to nic wspólnego z inicjalizacją samej klawiatury, kalwiatura wpinana do pracującego komputera nie miga.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Ludzie często pytają czy można podłączyć bramę, a czasem inni czy żarówkę, a jeszcze inni czy klimę, a jeszcze inni czy roletę/y tak jakby nie rozumieli, że przekaźnikiem 10A można rozłączać wszystko w miarę rozsądku. Widocznie to zdanie jest nie bez powodu :-) Jak napiszesz im, że "obwodami" to ci w pytaniach wymięnią wszystkie sprzęty jakie posiadają i zapytają czy tym też można :-) Czaisz ?

Reply to
rennes

Lelek@ napisał:

Mnie się podoba to, co napisali. Dalej jest też o roletach i o oświetleniu, ale wszystko zaczyna się od Siedmiu Bram.

A czajnik można podłączyć?

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2011-09-15 01:21, Pszemol pisze:

A musi być wbudowany?

formatting link

Pytający nie określił co tak naprawdę ma na myśli. Jeżeli pisząc o "mikroprocesorze" miał na myśli mikrokontroler, to użyłbym takiego z większą obciążalnością portu wyjściowego, albo użył tranzystora na wyjściu.

Jeżeli "mikroprocesor" to pecet, to np. coś takiego gotowe:

formatting link

Reply to
Tomasz Pyra

Pan Tomasz Pyra napisał:

[...]

To coś ma USB, więc nie musi ograniczać się do kontaktów z pecetami.

A tak przy okazji -- wczoraj nagle i na szybko musiałem kupić płytę główną. Chciałem, by była w miarę nowoczesna, więc wybierałem takie, co mają USB3, choć nawet nie zastanawiałem się po co mi to. Płyta ma RS-232 i LPT. W postaci złącz, wystarczy dokupić kabelki i wyprowadzić z tyłu.

W dokumentacji płyty napisali, żeby NIE podłączać klawiatur do gniazd USB3, bo nie będą działać jak należy. No to podłączyłem. Efekt jest taki, że BIOS jej nie widzi i nie błyska lampkami przy starcie. Ale w systemie klawiatura pracuje już normalnie. Czyli do czegoś się to USB3 przydaje -- do sterowania pstryczkeim-elektryczkiem przez starą klawiaturę jak znalazł.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Jakieś konkrety podasz? Producent? Model? Link do sklepu online? Bo ja widziałem tylko takie, co gniazdko RJ45 wprawdzie mają, ale tylko do odgromienia, surge protector a nie do sterowania zasilaniem przez LAN... to zasadnicza różnica.

Reply to
Pszemol

W dniu 2011-09-15 19:08 Tomasz Pyra napisał(a):

O, taki wynalazek akurat nie zadziała gdy będziesz chciał sterować jedną linią wyjściową (podobnie jak z takim adapterem nie działają poprawnie programatory mikrokontrolerów).

To już rzeczywiście lepiej kupić gotowy konwerter USB-RS232 (10 zł?) i podpiąć się do linii TXD. Zresztą niech no wątkotwórca w końcu określi wymagania i budżet - może dla niego dużo prościej jest kupić np. złożony kit AVT z 8 przekaźnikami sterowany przez Ethernet.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 2011-09-15 09:05 Waldemar Krzok napisał(a):

BTW: A o co chodzi w tej listwie:

formatting link
Bo "sterowana z USB" to chyba zbyt szerokie rozumowanie. Chodzi o to, że listwa się włącza gdy na porcie USB dostanie napięcie - i to koniec jej inteligencji?

"UWAGA: niektóre komputery po wyłączeniu systemu operacyjnego nadal utrzymują w portach USB napięcie 5V, co uniemożliwia automatyczne wyłączanie urządzeń na listwie" No właśnie. A miało być tak pięknie...

Zresztą dołożenie do tej listwy małego AVRka będzie kosztować 5 czy 10 zł - a wtedy mamy normalne sterowanie z komputera. Reszta już jest na pokładzie (kabelek USB, zapewne przekaźnik w listwie również). Wygląda bardzo ciekawie jako baza do zrobienia listwy kontrolowanej przez USB CDC czy HID.

Reply to
Adam Dybkowski

Pan Adam Dybkowski napisał:

Albo jakieś inne urządzenie na USB. Niedawno kupiłem kamerę USB. Za niecałe 10 zł plus VAT. Poza samą kamerą i mikrofonem, które to ustrojstwa tym razem nie będą nam potrzebne, w obudowie jest jeszcze dioda świecąca. Ją można zapalać i gasić z poziomu komputera. Wystarczy więc podłączyć do niej tranzystor i przekaźnik. Napięcie 5V do przekaźnika jest już na miejscu.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2011-09-15 22:16 Jarosław Sokołowski napisał(a):

Tia, a teraz idź do sklepu i znajdź przekaźnik sieciowy sterowany 5V. Powiedzmy tradycyjnie na 16A.

Reply to
Adam Dybkowski

W dniu 15.09.2011 22:32, Adam Dybkowski pisze:

Pod lampą wisi wyprodukowany przez Omron na 10A. To 16 Pewnie też będzie w ofercie.

Reply to
Michoo

Pan Adam Dybkowski napisał:

Zacząłem wpisywać w google "przekaźnik 5v", sam dokończył "230v" i na pierwszym miejscu wsakazał sklep wysyłkowy z przekaźnikiem sterowanym

5V na 400V/16A. Za 9,90 PLN brutto.
Reply to
Jarosław Sokołowski

A jaki problem przetworzyć te 5V z USB na 12V? 2.5W powinno wystarczyć nawet na duzy przekaźnik...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan Pszemol napisał:

Fakt, że łatwiej o takie z USB niż z RJ45. I to nie tylko sterowanym napięciem 5V z USB, ale normalnie. Tych jest od groma, kilka razy były tu podawane linki do sklepów. Ale taką z ethernetem też kiedyś spotkałem. A jak nie listwa, to sterownik na szynę DIN -- dzisiaj był podawany link (ten od Siedmiu Bram).

Reply to
Jarosław Sokołowski

Ja nie mogę znaleźć ani takiej z Ethernetem ani z LAN. Czy możesz mi podać linka choć do takiej listwy sterowanej z USB?

Nie widzę... na tej grupie?

Reply to
Pszemol

Pan Pszemol napisał:

Wiatraczek w guglownicy dobrze odkurzony?

Indagowany gugiel wyrzuca na pierwszej stronie firmę

formatting link
ąda dość egzotycznie, teksańska jakaś, nawet nie piszą jak to kupić. Ale widywałem w nornalnych sklepach on-line, a p. Waldemar Krzok zapuszczał tu kiedyś linki do supermarketowych źródeł, niemieckich zdaje się. Jak go ładnie poprosić, to może powtórzy. Albo samemu poszukać w archiwum.

Na tej, nawet w tym wątku, nie trzeba głęboko w archiwach gmerać.

formatting link

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 15.09.2011 22:32, Adam Dybkowski pisze:

W Farnellu jest 48 typów takich przekaźników w cenie od 5,50 zł/szt.

formatting link
Poza tym RM96 z Relpolu AFAIR stosowałem w takiej wersji.

Pozdrawiam, Michał

Reply to
Michał Smolnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.