Układy PRELOG

Czy ktoś spotkał w internecie jakieś informacje o układach logicznych Prelog, produkowanych w latach 70-tych przez zakłady DOLAM? R.

Reply to
R
Loading thread data ...

Coś mi chodzi po głowie, że to były układy DTL pracujące na poziomach

24V.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid... \>

To by się zgadzało. Napięcie chyba 24V. W układach wykorzystywano też przekaźniki kontaktronowe produkowane w Dolamie. Szukam jakiegoś katalogu tych układów, a tu nawet nie ma śladu. W telekomunikacji były wykorzystywane jeszcze w latach 80-tych. R.

Reply to
R

U?ytkownik "R" napisa? w wiadomo?ci

Dolam teoretycznie jeszcze istnieje

formatting link

Katalogu moga jednak nie dac, bo to a) jak uklad robiony na zamowienie, to nawet nie wypada ujawniac, b) to jednak 40 lat, mogly dawno zaginac, c) druk wyblakl, a papier zzolkl, nawet ksero tego nie lapie :-)

Jest sens szukac ? Moze zapomniec.

J.

Reply to
J.F

Użytkownik R napisał:

Podpowiedz w jakich urządzeniach telekomunikacyjnych były stosowane, to może w ten sposób ktoś odgrzebie swoje archiwalia. Ja się z nimi nie spotkałem. Z dolamowskich wyrobów, to znam tylko przekaźniki kontaktronowe k109 i lepsze k110 1x1 i 3x1 w centrali E10A. No i jeszcze hybrydy ale to poza telekomunikacją. Maciek

Reply to
Maciek

Użytkownik "Maciek" snipped-for-privacy@polobox.com napisał w wiadomości news:5233459f$0$1219$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Były używane np. w przystawkach centralowych do aparatów wrzutowych AWS. Były też chyba jakieś urządzenia sygnałowe (generatory impulsów) dla central Strowgera. Pojedynczy moduł (zawierający np. jedną bramkę logiczną) mieścił się w prostopadłościennym pudełku plastikowym o wymiarach ok 10x 4x2 cm. Składał się z płytki drukowanej z rezystorami, diodami, przekaźnikami kontraktronowymi. Naprawdę nikt już tego nie pamięta? R.

Reply to
R

Pracowałem na Strowgerach - takiej zaawansowanej techniki tam nie było.

Pamiętam. Ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy systemu. TELPOD miał swojego hybrydowego LOGISTERa a nie mogę za diabła sobie przypomnieć systemu DOLAMu. Wiem tylko, że to był DTL i pracowało to na 24V.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Powitanko,

Jak nie tak dawno temu poprosilem Radmor o serwisowke ich amplitunera i tunera KF, to mi przyslali oryginal, choc sadzac po glosie mila pani nie mogla nawet pamietac czasow, kiedy w jej firmie takie cuda produkowano.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel O'Pajak

U¿ytkownik "RoMan Mandziejewicz" napisa³ w wiadomo¶ci news: snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid...

Znalaz³em obudowê od tego uk³adu. Wygl±da to tak:

formatting link
formatting link
formatting link

R.

Reply to
R

Dnia Sat, 14 Sep 2013 01:40:45 +0200, Pawel O'Pajak napisał(a):

Widac zamowili wiecej w drukarki niz wyprodukowali tych tunerow :-)

Bo generalnie za PRL bylo odwrotnie - katalogow nie bylo, papier byl deficytowy. A katalogi mogly po prostu trafic na smietnik.

J.

Reply to
J.F.

Zle pamietasz. Do byle g... radia czy czegos takiego dodawali instrukcje ze schematem. Mam tego pol polki, bo zbieralem

A.L.

Reply to
A.L.

Oprócz tego można było kupić instrukcje serwisowe.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dnia Sat, 14 Sep 2013 10:36:34 -0500, A.L. napisał(a):

Do radia i telewizora tak, a kolega sie pyta o uklady, w zasadzie scalone. Z katalogami do tego zawsze byly problemy.

Nawet na tym zgnilym zachodzie jakies dziwne uklady - jak chciales, to zestaw katalogow 100$. Jak nie chciales, to dostales za darmo, i jeszcze darmowe probki ukladow wcisneli :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.