Ukłądy Elektroniczne - pomoc

Witam !

Mam taki problem związany z układami elektronicznymi (wykład na PWR), mam pewne wątpliwości co do odpowiedzi na takie pytania:

  1. W widmie napięcia wyjściowego przeciwsobnego wzmacniacza mocy o idealnej symetrii nie występują: a) składowe parzyste w transformatorowym wzmacniaczy klasy A b) składowe nieparzyste w beztransformatorowym wzmacniaczy klasy AB c) składowe parzyste w beztransformatorowym wzmacniaczy klasy B d) składowe parzyste i nieparzyste (oprócz pierwszej) w transformatorowym wzmacniaczy klasy AB

  1. Na dolną częstotliwość graniczną wzmacniacza pokazanego na rysunku w największym stopniu wpływa: (rys:
    formatting link
    a) C1, a wpływ C2 i C3 jest praktycznie pomijalny b) C2, a wpływ C1 i C3 jest praktycznie pomijalny c) C1 i C2, a wpływ C3 jest praktycznie pomijalny d) C2 i C3, a wpływ C1 jest praktycznie pomijalny

C1 z R1 oraz C3 z RL tworzą filtry górnoprzepustowe i ograniczają częstotliwość fd do

1/(2piRC) ale jak to będzie z C2?
Reply to
Karol W
Loading thread data ...

ogolnie nie wystepuja parzyste. One sa oznaka niesymetrii dodatniej i ujemnej polfali. nieparzyste moga wystepowac.

hm, powyzsze chyba naprawde nie wystepuja,

A te na moj gust maja prawo wystepowac - choc niewielkie.

Hm, powiedzalbym ze parzyste nie wystepuja, a nieparzyste moga.

C2 tworzy filtr z R2. Dla wysokich czestotliwosci wzmocnienie jest 22, dla niskich 1, jak impedancja C2 jest rowna R2, to wzmocnienie z 22 spada o ~3dB.

to, jak policzyc stale czasowe.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.