Uk?ad rejestruj?cy wskazania wiatromierza

W dniu 2010-03-21 03:05, Arkadiusz Dymek pisze:

Brakuje go na codzień w telewizji. :) I nie mówię o reklamie marketu.

Reply to
Adam Dybkowski
Loading thread data ...

Użytkownik "Sebastian Biały" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:ho10o2$col$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

O 24C1024B słyszał? Jak mało to możesz połączyć takie 4 nadając im różne adresy za pomocą linii A0-A1 i masz 512KB.

Reply to
Marcin Wasilewski

Użytkownik "Piotr" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news:op.u9t1s5ki1nld3y@piotr-laptop...

ATMEGA8, względnie ATMEGA16 (4-8 zł) i pamięć eeprom np. na magistrali I2C

24C1024 (128K - jakieś 10 zł). No i może jeszcze 2 kwarce np. 16 MHz i 32768 Hz.
Reply to
Marcin Wasilewski

znalazlem fotke starej wersji wiatromierza:

formatting link
na stronie 290-tej
formatting link
Teraz mam lepsza wersje. Te gorny drut ktory robi za piaste zamienilem na przewiercona sklejke polakierowana lakierem do parkietow. Pileczki podziurawilem w "dnie" i tamtedy przewloklem ramiona.

Calosc polakierowalem lakierem parkietowym i tak sie kreci juz 2 lata i nie widac aby gnilo od deszczu i slonca. Moze zrobie druga aktualna fotke...

A co do inicjalnego posta to albo sie zdecydujesz na proste tanie rozwiazanie albo bedziesz musial zaznajomic sie z mikrokontrolerami. Polecam zestaw atmega128 i ksiazke

formatting link
ja sciagnac z kiosku ale naprawde polecam kupic. Bardzo dobra pozycja, przyklady dzialaja od razu a uklady sa przejrzyste i bardzo pozyteczne. Jak sobie takie cos zmontujesz to pobor pradu bedzie znikomy a pozytek ogromny.

Reply to
ptoki

W dniu 2010-03-22 07:39, Marcin Wasilewski pisze:

Zamiast pamięci szeregowej EEPROM można zastosować pamięć Atmel DataFlash z szeregową magistralą SPI. Zaletą jest dużo większa pojemność (od 1 do 8 MB), a w miarę małe pamięci (AFAIR do 2MB) są w obudowie

8-nóżkowej.

Jeżeli potrzeba jeszcze więcej miejsca - pozostaje podłączenie karty SD (albo microSD). Obsłuży ją bezproblemowo ten sam mały Atmelek.

Reply to
Adam Dybkowski

Dnia 22-03-2010 o 10:14:20 snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Nawet licznik mamy taki sam :P Gdzie jest magnes na tym zdjęciu, co podesłałeś? Bo czujnik widać bez problemu.

Co do zastosowania technologicznego, to wydaje mi się, że póki co będzie to zwykły licznik rowerowy. Niedługo chciałem zacząć pomiary, a nie ma czasu na naukę AVG. Czekają mnie jeszcze 3 książki do przeczytania i przyswojenia, więc za mikrokontrolery wezmę się po nich.

W każdym razie dziękuję za wszelkie pomysły i sugestie. Jak tylko będę bardziej obeznany w temacie, zrobię profesjonalny logger dla wiatromierza.

Reply to
Piotr

prościej chyba wybebeszyc silnik z napędu cd i skorzystać z czujnika położenia jaki tam jest zaimplementowany a od razu masz załatwionę kwestie łożyskowania

Reply to
qlphon

Magnes jest na pionowej osce na wysokosci czujnika. magnes neodymowy, wałeczek. Wywierciłem dziure tak aby magnes ciasno wchodzil. Podczas malowania dzirke zapaćkałem lakierem i magnes do niej wepchnąłem.

Powodzenia. Z mojej strony jeszcze dodam ze warto zrobic pomiary przed inwestycją. MEW-a domowej roboty jest dosyc droga (minimum 2kzl przy duzych zasobach czasu i złomu w szopie) a moce uzyskuje sie niewielkie. Jak sie postarasz i masz dobre warunki to ci sie oplaci ale jesli popelnisz jakis babol to ledwo wyjdziesz na zero (i to po paru latach) albo bedziesz mial srednio drogie hobby :).

Reply to
Lukasz Sczygiel

Piotr pisze:

A to chodzi o jakieś bardzo specyficzne miejsce pomiarowe ? Nie da się skorzystać z danych choćby IMiGW ?

Reply to
PeJot

Dnia 25-03-2010 o 15:37:34 PeJot snipped-for-privacy@o2.pl napisał(a):

Tak, chodzi o bardzo specyficzne miejsce.

Reply to
Piotr

Piotr pisze:

Kiedyś chciałem uśrednić temperaturę zewnętrzną, ale okazało się że spokojnie mogę korzystać z danych j.w.

Reply to
PeJot

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.