Tysiąc mikrokontrolerów oraz żarówek:

"Ci Panstwo" ;)

Niech sie ucza. Zwykle po studiach wychodza niedouczone bez jakiejkolwiek praktyki "geniusze" majacy muchy w nosie i swiadomosc swojej zajebistosci. Nic bardziej mylnego.

Po takim projekcie przynajmniej z 10 osob bedzie mialo jakies doswiadczenie w uruchomieniu projektu i zrobieniu czegos od poczatku do konca. Zajebista sprawa. Takich projektow powinno byc wiecej

Icek

Reply to
Icek
Loading thread data ...

Użytkownik MH napisał:

Eee.... Student zawsze wyskrobie trochę grosza na PIWO ;-)

P.S. Zastanawiam się czemu tych uC jest aż tysiąc ? W akademiku jest tysiąc pokoi (pixeli) ?

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Icek pisze:

Niestety, pomaga im w tym sposób prowadzenia studiów w Polsce. Chociażby to, że stanowisko np. profesora w Polsce jest dożywotnie i potem mamy

65-letnich "fachofcuf" od technologii sprzed 40 lat. Oczywiście jest wiele pozytywnych wyjątków, ale to niestety kropla w morzu.

Kolega przygotowywał pewien projekt programistyczny na mniej renomowanej uczelni technicznej. Zaimplementował tam kilka oryginalnych pomysłów, po czym zderzył się z betonem naukowym w formie doktora, który negatywnie zrecenzował projekt, posługując się językiem na poziomie kogoś, kto ledwie opanował programowanie i teraz jest dumny, że zaimplementował algorytm Euklidesa. Główny zarzut pana doktora był taki, że dlaczego projekt nie jest napisany tak, jak w podręczniku. Więc zatem ta uczelnia kształci przepisywaczy podręczników a nie ludzi, którzy z założenia powinni myśleć.

Reply to
Tomasz Wójtowicz
[...]

Pixeli jest jak widać na foto: 120

w pikselu (chyba?) 8 żarówek

czyli razem 960 jak sięnie mylę

pzdr., R.G.

Reply to
Ryszard G.

Użytkownik Ryszard G. napisał:

I do każdej żarówki w pixelu potrzebny jest oddzielny uC !!?? Z tego co widziałem na zdjęciach to pixel był cztero-żarówkowy.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Już widzę (oczami wyobraźni) studenta ryjącego do sesji w takich warunkach. :-) K.

Reply to
John Smith

Użytkownik "Jarosław Sokołowski" snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@falcon.lasek.waw.pl...

No mozna bylo, ale Hayes na rynku byl od 1981.

No dobra - jak jest, to mozna skorzystac. A jak nie ma to IMHO nie ma sie co obrazac, tylko uzywac RING.

Szczegolnie ze dialup moze byc po GSM, ISDN i teraz to juz nie bardzo wiadomo jak to wszystko zadziala i czy proste RI wystarczy.

J.

Reply to
J.F.

MH pisze:

Sens jest porównywalny do tego, jaki prezentują zajęcia w prosektorium w przypadku studentów medycyny - jedynym celem jest poszerzenie ich wiedzy, która będzie niezbędna podczas normalnej praktyki. Uczestnicy takiego przedsięwzięcia jak P.I.W.O. uczą się przecież nie tylko projektowania płytek, lutowania i projektowania uC. Uczą się robienia tego w ramach przedsięwzięcia na dużą skalę. Muszą poradzić sobie z nieprzewidzianymi problemami technicznymi i organizacyjnymi. Do tego dochodzi cała związana z tym otoczka: interakcja z ludźmi, werbunek ochotników (choćby do noszenia kabli) etc.

Wierz mi, takie podejście przynosi o wiele lepsze efekty niż laborki, podczas których studenci pod czujnym okiem profesora przygotują autoalarm, centralkę, narzędzie pomiarowe albo inny oklepany projekt.

Uczelnia, która "marnuje pieniądze" na tego typu przedsięwzięcia, wspierając kreatywność a nie odtwórczość to właśnie dobra uczelnia. ;)

Reply to
Atlantis

Atlantis napisała:

Ale czy finansownie tego przez uczelnie to *fakt*, czy *przypuszczenie*? Bo jeśli faktycznie szkoła za to płaci, to ja oczywiście jestem za (ale popatrzyłem na rejestrację domeny -- jest całkowicie prywatna).

Jarek

PS Jak to dobrze, że akademie medyczne organizują zajęcia w prosektorium i studenci sami nie muszą kombinować na własną rękę.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Atlantis pisze:

Nie wiem jakich uC, ale _wydaje_mi_ się, że kiedyś czytałem opis tego projektu i w ramach piętra dane były przesyłane rsem 485, a pomiędzy piętrami ethernetem.

Każdy, do którego dostaniesz gotowe oprogramowanie :-). Do PICów masz gotowy stos od microchipa, do avrów możesz użyć nutosa, do ARMów od NXP i ST jest stos od Niche.

Reply to
Zbych

"Q: Ten projekt to strata pieniedzy! A: Mamy inne zdanie: 1. Projekt zapewnia rozrywke dla duzej liczby studentów w czasie Juwenaliów (w tym kontekscie projekt P.I.W.O mozna porównac do zorganizowania koncertu). 2. Projekt jest swietna reklama dla Politechniki Wroclawskiej i zacheca mlodych ludzi do wyboru kierunków technicznych. 3. Sprzet zbudowany przez Nas w ramach projektu P.I.W.O.2, zostanie wykorzystany w innym projekcie (projekt Wielkiego Wyswietlacza Zarówkowego). 4. Dla studentów zaangazowanych w projekt, jest to okazja do zdobycia bezcennego doswiadczenia, które pozwoli im w przyszlosci stac sie inzynierami z prawdziwego zdarzenia. "

J.

Reply to
J.F.

Amen, moze tym razem nie zdemoluja okolicy :-)

Fajny efekt mozna by osiagnac w serowcu PWR ale tam okna chyba nie sa rozlozone rownomiernie? Najwieksza na swiecie ruchoma linijka tekstowa :)

Rownie dobrze mozna by zapytac po co ludziom sa fajerwerki? Strata surowcow, zatrucie srodowiska dla kilku sekudn zabawy.

Reply to
Papkin

To tak jak za przeproszeniem dyskutowanie z ludźmi z PISu.

Za psie pieniądze firmy dające im urządzenia mają reklamę. Goście mają frajdę, że robią coś co lubią.

Dużo lepsze wydanie pieniędzy niż na pseudo naukowe projekty, niektórych profesorów, którzy ciężkie pieniądze "wyłudzają" z KBN.

Zbyszek

Reply to
Zbyszek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.