Tysiąc mikrokontrolerów oraz żarówek:

Już we wtorek w działaniu :)

Zapowiada się nieźle, bo już jest multikolor ;) w zeszłym roku były dwa kolory, a teraz...

formatting link
Pozdrawiam, McKey

Reply to
Martin McKey Ltd.
Loading thread data ...

Użytkownik "Martin McKey Ltd." snipped-for-privacy@slij.list.pl> napisał w wiadomości news:gu42pb$git$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Jak się tym steruje (tzn jakim medium są połączone te 8-żarowkowe moduły)?

Reply to
Jd.

na zdjęciach modułu chyba widać złącza RJ45.

Reply to
Sundayman

Złącza widać, ale nie oznacza to na 100%, że zastosowano Ethernet ;).. choć fakt, Ethernet byłby najlepszym wyjściem! W końcu w każdym pokoju w akademiku nie brakuje gniazdek do tej sieci i można wszystko łatwo połączyć... jednak sądząc po dużej liczbie tych złącz (3 na moduł) oraz braku jakichkolwiek układów realizujących warstwę fizyczną (ja przynajmniej się takich nie dopatrzyłem) obstawiam, że to działa na czymś innym... może na RS485?? Być może w czasie pracy odłącza się całą sieć od komputerów, hubów itp, i istniejące kable wykorzystuje się do

485 ;)...

Pozdrawiam Konop

Reply to
Konop

Trzy RJ-ki? to moduł musiałby robić jednocześnie za switcha - zbyt piękne, zresztą po co skoro możnaby to podłączyć do istniejącej struktury. Pewnie jeden moduł łączy się z dwoma lub trzema sąsiadami. Ale dlaczego cztery kolory żarówek, a nie trzy: RGB i ich kombinacje?

Mirek.

Reply to
Mirek

Mirek pisze:

Bo zapewne addytywne R+G+B wszystkie naraz wygladalo slabo - wiec dodali zolty (bialy).

Reply to
darnok

Popatrz na edytor animacji - nie wygląda jakby się dało włączyć dwie na raz. (mam linuksa, to nie chce mi się go sciągać i uruchamiać)

Mirek.

Reply to
Mirek

Konop pisze:

Hmm... Oczywiście to nie wyjaśnia zbyt wiele, ale przesłuchałem wywiad z autorami projektu dostępny na jego stronie. Padają tam takie stwierdzenia jak: "moduły są sterowane z komputera przez sieć" albo "najnowsza wersja to już właściwie mała sieć przemysłowa". Ktoś wie jakich mikrokontrolerów użyli?

Właśnie. Który mikrokontroler pozwala na łatwą, prostą i przyjemną obsługę Ethernetu? ;)

Reply to
Atlantis

W akademiku jest ethernet rozprowadzony. A w kazdym pokoju stoi co najmniej jeden pecet.

Konwersja Ethernet - RS232 wydaje sie wiec naturalna :-)

J.

Reply to
J.F.

J.F. pisze:

Tyle tylko, że moduł z żarówkami jest wyposażony w coś co przypomina gniazdka rj45. Dość niestandardowy sposób podłączenia rs232 do komputera. :)

Reply to
Atlantis

Atlantis napisała:

Jak to niestndardowy? To powszechne rozwiązanie w różnych przemysłowych klamotach, routerach (tych dużych, nie takich domowych) i innych diwajsach sieciowo-telekomunikacyjnych. W komputerach (sterujących) też się zdarza. A kabel rs232 DB9-RJ45 albo DB25-RJ45 to zupełnie standardowa rzecz.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Np Ciscowe DB9-RJ45, stosowane od dawna.

formatting link

Reply to
Qwinto

Jarosław Sokołowski pisze:

Hmm... Nie wiem czemu uwidziało mi się, żers232 to prędzej rj11 - przynajmniej wydawało mi się, że takie złącze miała kasa fiskalna w sklepie moich rodziców, lata temu. ;)

Reply to
Atlantis

Atlantis napisała:

Na rj11, to się niewiele zmieści, właściwie tylko linie do transmisji bez potwierdzenia. I do takich celów faktycznie czasem bywa używane. We wtyczce rj45 też wszystkich sygnałów nie ma, nie da się tym podłączyć na przykład modemu dial-in, bo sygnał dzwonienia nie jest wykrywany.

Kilkanaście lat temu kupowałem kartę 16-portową (Boca Board BB2016 bodajże). Tam były gniazda takie jak rj45, ale z dziesięcioma stykami. Dwa dodatkowe po bokach, poza tym kompatybilne z rj45. Do tego specjalne kable do modemów ze złączami db25. Jaki symbol ma takie złącze, to nawet nie wiem. Chyba nie ma żadnego, taka okazjonalna przeróbka firmy Boca.

Reply to
Jarosław Sokołowski

8 linii jednak jest, a zasadniczo wystarcza 3 :-)

Sa ku temu inne metody wykrywania, a jak ich jakis system nie obsluguje .. do kosza z takim systemem :-)

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

8 linii w rj11? Chyba w rj45.

Albo z takim modemem. Czasem sporo można zrobić kombinując jak koń pod górę i jeżdząc do Ostrołęki przez Szczecin. Ale w normalnych warunkach, to takie pomysły najlepiej od razu do kosza.

Reply to
Jarosław Sokołowski
[...]

A od kiedy to oprogramowanie patrzy na sygnał RI zamiast komunikatu RING?

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

od 1960 ? Spytaj sie lepiej do kiedy :-)

J.

Reply to
J.F.

Pan RoMan Mandziejewicz napisał:

Od momentu uruchomienia? Przynajmniej to serwerowe, bo takie pecetowe, co ma GUI, to chyba może różnie.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan J.F napisał:

A, to o daty chodziło. No to w takim razie ja zadam konkretne pytanie: ukazały się jakieś zmiany w specyfikacji czy inne dekrety, które zabraniają korzystania z sygnału RI?

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.