Transformator 230/110V - pytanie.

Oczywiście - stosuje się stałe przegrody albo marginesy izolacyjne oraz wyprowadzanie uzwojeń w koszulkach. Ale w Chinach normy europejskie nie obowiązują i w ramach tak propagowanej przez niektóre identyfikatory wolności, produkują właśnie takie potworki.

Druty świeżo ze szpuli wytrzymają naprawdę dużo. Gorzej jest gdy przejdą proces nawijanie i kilka przegrzań podczas pracy - dopiero wtedy w izolacji pojawiają się mikropęknięcia i już nie ma najmniejszych szans na przejście testu 3.75kV AC a podczas burzy jest duże niebezpieczeństwo przebicia.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Michał Smolnik napisał(a):

Jest to wysoce prawdopodobne z tego co tu piszą pod koniec:

formatting link
Z tego co zrozumiałem, dwa pionowe rezystory pod transformatorem należy wylutować i wlutować poziomo jeden z nich (od strony tylnej ścianki chasse) Następnie wymienić bezpiecznik na taki o połowę mniejszej wartości i tyle.

Dobrze zrozumiałem?

Pzdr, OMSON

Reply to
OMSON

W dniu 2013-04-18 18:27, OMSON pisze:

  1. Trzeba nałożyć koszulki na te gołe druty.
  2. To jest autotransformator, a zasilany jest płaską wtyczką. Zacisk N może zostać podłączony do N lub na L. W zasilaczu jest gniazdo z zaciskiem PE, czyli może być, że podłączysz do niego urządzenie w I klasie ochronności - wymagające podłączenia do przewodu ochronnego PE. W efekcie na obudowie możesz dostać 230 V gdyż nie działa ochrona przeciwporażeniowa. Możesz ten konwerter stosować tylko do zasilania urządzeń w II klasie ochronności. Czyli podwójna izolacja, bez bolca zerującego - oznaczone symbolem kwadratu w kwadracie.
Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.