test gimnazjalny 2010

(ciap)

Dzięki wieloletniej negatywnej selekcji do zawodu nauczyciela, także bezsensownemu w XXI wieku obowiązkowi szkolnemu, państwowemu systemowi ustalania programów nauczania ... mamy to co widać!

Włodek :/

Reply to
Włodzimierz Wojtiuk
Loading thread data ...

rzucam wam na pożarcie :))))

Zadanie 21. (0-1) Na żarówkach do latarek znajdują się informacje o warunkach ich pracy.

pierwsza żarówka druga żarówka 2,4 V 0,75 A 2,4 V 0,5 A

Jeżeli w tym samym czasie każda z żarówek pracuje w warunkach zgodnych z umieszczoną na niej informacją, to

A. pierwsza żarówka pobiera prąd o większej mocy. B. do pierwszej żarówki przyłożone jest mniejsze napięcie. C. przez drugą żarówkę płynie prąd o większym natężeniu. D. opór pierwszej żarówki jest większy niż drugiej.

Można się wyżywać na układajacym pytanie.

Reply to
rrrrrrrrrrr

też mnie wkurwiło. Dla zabawy zrobiłem sobie ten test. 30 minut bez przygotowania, 2 błędy, uważam, że zdałem ;-). W odpowiedziach był jeszcze przynajmniej jeden błąd, w odpowiedziach z biologii.

Kiedyś było jeszcze lepsze, bazowało na: "do 50ml 40% HCl dolano 50% wody destylowanej". Potem było jeszcze kilka pytań z przelewaniem i dodewaniem, ale wszystko bazowało na tym, że 50ml HCl

  • 50ml wody daje 100ml. Układający pytanie by się zdziwił, jakby sprawdził.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

W dniu 2010-04-29 20:04, rrrrrrrrrrr pisze:

A co jest nie tak z tymi odpowiedziami? Pytam poważnie, bo mój związek z elektryką/elektroniką jest wyłącznie hobbystyczny. Moim zdaniem prawidłowa jest odpowiedź A (jeśli zamienimy "prąd o większej mocy" na "większy prąd" albo "większą moc").

Reply to
AW

W dniu 2010-04-29 20:24, Waldemar Krzok pisze:

No chyba poważnie przesadzasz. Jak sądzę nikt nie oczekuje od gimnazjalisty świadomości istnienia tego zjawiska o którym piszesz. Ba, stawiam dolary przeciw orzechom, że 90% czytających tę grupę nie wie jak się to zjawisko nazywa.

Reply to
AW

W dniu 2010-04-29 20:24, Waldemar Krzok pisze:

Za moich czasów to jeszcze uczyli, żeby nie wlewać wody do kwasu, ale widać standardy się zmieniają ;)

Fishman

Reply to
Fishman
Reply to
invalid unparseable

W druga strone tez to działa. Wystarczy pomylić Słowackiego z Mickiewiczem i zostaniesz nazwany debilem i zakwestionują twoją maturę. Chodzi jednak o to, że na "państwowym" teście z nauk ścisłych w pytaniu technicznym nie ma prawa padać stwierdzenie w rodzaju "prąd o mocy 30 wolt" bo to kompromitacja. Nawet pośród stada medialnych debili chwalących się na około swoja nieznajomoscią nauk ścisłych warto zachować standardy nauczania. A tu ktoś tego nie zrobił.

Swoja drogą gdyby ktoś pomylił fraszkę z powieścią dzisiaj TV nie gadała by o niczym innym jak tylko kompromitacji ...

Reply to
Sebastian Biały

Jesli chodzi o kontrakcję, to o ile pamiętam w szkole podstawowej miałem o tym pojęcie bo było na lekcji. Lata 80/90.

Reply to
Sebastian Biały

W dniu 2010-04-29 21:51, Sebastian Biały pisze:

Erm... czy wy naprawdę nie widzicie, że ta pierwsza odpowiedź to jest zwyczajna zmyłka i specjalnie została tak sformułowana?

Fishman

Reply to
Fishman

W dniu 2010-04-29 21:56, Sebastian Biały pisze:

Najwyraźniej należysz do tych 10% którzy słyszeli o kontrakcji :-) Ja rozumiem dlaczego nie uczy się o tym zjawisku i dlaczego nikt nie zakłada, że gimnazjalista będzie miał o nim pojęcie. Sęk w tym, że nie istnieją wzory, czy reguły pozwalające obliczyć zmianę objętości dla dowolnej mieszaniny dwóch cieczy.

Reply to
AW

W dniu 2010-04-29 21:57, Fishman pisze:

Erm... to znaczy co? Pierwsza odpowiedź jest prawdziwa ale napisano ją z błędem czy pierwsza odpowiedź jest zła ale sformułowano ją tak aby wyglądała na prawidłową.

Coś mało konkretów w waszych postach. Czyżby wszyscy bali się, że się zbłaźnią?

Reply to
AW

Użytkownik AW napisał:

Istnieją. Niestety na poziomie chemii kwantowej - bez równania Schroedingera ani rusz... Raczej nie na gimnazjum, na liceum też chyba nie.

Reply to
invalid unparseable

Autor testu uważa jednak za prawidłową odpowiedź pierwszą.

Pamiętam podobny dylemat:

W izolowanym pomieszczeniu pozostawiono lodówkę z otwartymi drzwiami. Temperatura w tym pomieszczeniu: a. Zwiększy się. b. Zmniejszy się. c. Pozostanie bez zmian.

I bądź tu mądry.

Mirek.

Reply to
Mirek

W dniu 2010-04-29 22:34, Desoft pisze:

Dlaczego odpowiedź A jest nieprawidłowa? Zastępujemy przy tym sformułowanie "prąd o większej mocy" zwrotem "większy prąd".

Reply to
AW

W dniu 2010-04-29 22:55, Mirek pisze:

Chyba jakiś tępy jestem bo w tym akurat pytaniu nie widzę żadnych nieprecyzyjnych sformułowań. Napisz proszę, co jest dla ciebie niejasne.

OK, ktoś mocno zakręcony mógłby zacząć zastanawiać się czy ta lodówka była podłaczona do prądu... SORRY, do sieci.

Reply to
AW

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.