termotransfer, kwasek cytrynowy vs papier

Zapewne wielu z was uzywa lub uzywalo roztworu kwasku cytrynowego (spozywczego) do eksterminacji resztek papieru kredowego z plytki po termotransferze. Ja rowniez tak robie ,sprawdza sie znakomicie.... ale kwasku w sklepie na osiedlu juz brakuje po moich wizytach ;) W hurtowni spozywczej tez nie znalazlem kwasku w workach jak ryz dla chinczyka, a w torebkach po 50gr to cale zycie kupowac nie bede...

W 'hurtowni odczynnikow' moge kupic 'czysty kwas cytrynowy', cena okolo

14zl brutto za kilogram.

Moze jest lepsze wyjscie? lub lepszy srodek do tego celu sie nadaje? Jesli ktos nie probowal - to niech sproboje, zaleznie od papieru rozne efekty, ale przy dobrym stezeniu to az babelki leca spod papieru jak sie wrzuci do wody

Efekty (stezenie kwasku okrutne)

formatting link
- strona opisowa nie jest niczym zmywana, tylko jedynie odmoczona w wodzie z kwaskiem ! Ale to z 4 torebki kwasku na pol litra goracej wody.

Reply to
BartekK
Loading thread data ...

W Makro - 0.5 kG za 3.48 PLN.

Mi się sprawdza o wiele lepiej w tej roli... Kret. O wiele skuteczniej radzi sobie nie tylko z papierem ale również z powierzchniową warstwą wosku ze starego, chyba 30-letniego papieru kredowego, która czepia się miedzi.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Kwas octowy też daje radę. Ocet ze spożywczego będzie ok.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki
[...]

Ale po co 3 kąpiele, skoro sam Kret radzi sobie ze wszystkim?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie wnikam w to - po kwasku toner był szary a miedzi trzymał się wosk. Po Krecie toner jest czarny a wosku nie ma. Dla mnie to jest najważniejsze.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Henry(k) napisał(a):

tak... mniejwiecej, tyle ze nie uzywam zelaska ;)

Reply to
BartekK

"magla" z laminatora pewnie

Reply to
invalid unparseable

Krzysiek. napisał(a):

Nie, magla z przerobionego pieca z starej laserowki ;)

Reply to
BartekK

Użytkownik BartekK napisał:

Ciepła woda + Cylit Kamień i Rdza. Papier kredowy aż się gotuje :-) Po dłuzszym moczeniu papier delikatnie zdejmujesz z płytki. Resztki między ścieżkami odchodzą pod strumieniem ciepłej wody. Na tonerze pozostaje kredowy nalot, ale celowo go nie usuwam. Zatyka pory w tonerze (zwłaszcza na większych obszarach masy). Kiedyś moczyłem płytkę, aż toner był czysty. Wyglądał pięknie, ale był "dziurawy". Po wytrawieniu ścieżki przypominały gęste sitko :-)

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Użytkownik PAndy napisał:

Eeee... z tego co sobie przypominam to kwas fluorowy.

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Raczej fosforowy... Fosforowy + HCl masz w Fosolu.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Zabrakło uśmieszka na końcu...

< 5% kwas fosforowy niejonowe środki powierzchniowo czynne 5-15% kwas sulfamidowy kompozycja zapachowa środek barwiący
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Grzegorz Kurczyk napisał(a):

Po pierwsze chce usuwac calkowicie papier - jak widzisz ladnie wyglada czarna opisowka, zamiast szarej... Po drugie - problem o ktorym wspominasz wystepuje wylacznie gdy drukuje sie z pdf/nie w pelnej czerni (przy pdf drukowanym z softu wystepuje czesto problem konwersji rgb-cmyk objawiajacy sie czernia skladana przez drukarke z punktow). Gdy druk jest 100% czarny zadne sitko wystapic nie moze. A jak wystepuje - to bez sensu uszczelniac je papierem, brzegi sciezek beda zabkowane...

Reply to
BartekK

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.