SZYBKIE pomiary mostkiem tensometrycznym - jak i czym??

Wszystkie metalowe 1% jakie kupowałem miały 100ppm katalogowo i z pomiarów. Teraz jak kupuję SMD to też mają 100ppm/C poza wartościami poniżej 10 Ohm i jakieś megaomowe.

Parę razy próbowałem integrować się z gotową wagą np. Ohaus. Tarują się po włączeniu albo po wcisnieciu przycisku lub rozkazie z RS232. Być może mają opcje autotary jeśli przyrost jest mniejszy niż jakieś minimum. Z reguły maja jednak ograniczenia związane z zaszytym kryterium stabilności wskazań do zatrzaśnięcia wyniku czy dobór stałych czasowych filtrów. Jak nie ma wymagań GUM to lepiej zrobić coś własnego.

No i to oznaczałoby że tą mechaniką nie złapie szybkich stanów i nie będzie nią badał biomechaniki sportowców. Na pewno waga dźwigniowa z ciężkim pomostem i przeciwwagą by się nie nadała. Tylko lekki wytrzymały pomost oparty wprost na belkach tensometrycznych.

Reply to
Mario
Loading thread data ...

W dniu 2010-06-02 17:46, J.F. pisze:

ważne żeby pływały jednakowo, a to stosunkowo łatwo zapewnić jak są wykonane tak samo, z tego samego kawałka materiału i w tym samym czasie i procesie. A to żeby były takie same, to się doreguluje jeszcze na linii produkcyjnej, choćby laserem.

Reply to
Michał Baszyński

W dniu 2010-06-03 22:31, Michał Baszyński pisze:

Wtedy układ kosztuje 150 plnów.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.