Sztuczne obciążenie

Witam.

Z czego zrobić sztuczne obciążenie o mocy 40W? Mam czujnik ruchu, który załącza obciążenie. Ale to obciążenie nie może być mniejsze niż 40W. A ja mam kilka watów. Muszę to zmieścić w puszce podtynkowej. Rezystor pewnie będzie się ostro grzał. A kondensator grzeje się tak samo jak rezystor? Proszę o pomoc.

Robert

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Użytkownik "Robert Wańkowski" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:e9olq9$5f5$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Z czego wynika to, że obciążenie nie może być _mniejsze_ niż 40W?

Reply to
Marek Dzwonnik

formatting link
zobacz pdf-a - instrukcja.

Robert

Reply to
invalid unparseable

Robert Wańkowski napisał(a):

Polecam żarówki ze sklepu (takie zwykłe :) )

Swoją drogą trochę dziwne te minimum 40W

Karol 'Beetle' Żukowski

Reply to
Beetle

Użytkownik "Robert Wańkowski" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:e9onv7$e8u$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl

Głupia sprawa. Wyłącznik nie ma doprowadzonego osobnego zasilania tylko jest włączany w szereg z obciążeniem (żarówką). A to znaczy, że nawet w stanie wyłączenia musi przez niego a tym samym przez obciążenie płynąć jakiś prąd potrzebny do zasilania elektroniki. Skoro instrukcja wymaga obciążenia rezystancyjnego min. 40W (-> 170mA @ 230V) to być może ten prąd jest na tyle duży (np. 20..30mA), że mniejsza żarówka byłaby w widoczny sposób podżarzana narażając firmę na nieustające reklamacje.

Dokładanie dodatkowego obciążenia pojemnościowego równolegle do żarówki nie ma sensu bo:

- po pierwsze musiałby to być kondensator > 2uF/400V, co nie jest ani zbyt bezpieczne ani zanadto zgodne z przepisami,

- po drugie do załączania prawdowpodobnie użyto triaka, więc podłączenie obciążenia o ch-rze indukcyjnym lub pojemnościowym nie wyjdzie mu na zdrowie. W każdym razie obciążenia indukcyjnego jawnie zakazują w instrukcji.

Jaki charakter ma te Twoje "kilka W"? Jeżeli to po prostu mała żarówka to ją podłącz i zobacz jak się zachowa. Jeżeli coś innego (np. stycznik, transformator itp.) to i tak musiałbyś dołożyć równolegle jakąś żarówkę, żeby zniwelować indukcyjny charakter obciążenia.

Reply to
Marek Dzwonnik

Dnia Thu, 20 Jul 2006 21:33:46 +0200, Robert Wańkowski napisał(a):

Jak wetkniesz to do puszki to po kwadransie puszka ci wypłynie ze ściany :) A kondensator nie wprowadza czynnego obciążenia więc nie zadziała.

Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik "Marek Dzwonnik" <mdz@WIADOMO_PO_CO_TO.message.pl> napisał w wiadomości news:44c033f6$ snipped-for-privacy@news.home.net.pl...

ciekawe, z czego się zasila w stanie załączenia :)

entrop3r

Reply to
entroper

Dnia Fri, 21 Jul 2006 13:28:01 +0200, entroper tak nawijal:

Z poczatku sinusoidy - pare/nascie woltow na jednym polokresie zawsze wyciagniesz.

Reply to
Franciszek Sosnowski

Użytkownik "Franciszek Sosnowski" snipped-for-privacy@fran.pl napisał w wiadomości news:1qfn5t01lxe2s$. snipped-for-privacy@40tude.net...

w sumie tak, byle nie przegiąć z opóźnieniem załączenia. Typowy MOC zapewni taki ficzer na dzień dobry...

entrop3r

Reply to
entroper

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.