SSR

Czy przekaźniki SSR nadały by się do sterowania grupowego? Tak sobie pomyślałem, że skoro mają one wbudowane układy przejścia przez zero to by można asyncronicznie dawać im wypełnienie, a taki SSR by sobie sam włączał tranzystory i wyłączał w następnym okresie ?\Czy one są po pierwsze na tyle szybkie ? I czy włączają i wyłączają w zerze czy tylko wyłączają?

Reply to
Zbynio
Loading thread data ...

Użytkownik "Zbynio" snipped-for-privacy@dont.pl napisał w wiadomości news:5199673a$0$1256$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Oczywiście, że się nadają i właśnie w tym celu były stworzone. Czy są szybkie? Oczywiście, że są. Są wersje, które nie mają detekcji zera do sterowania PWM i są wersje z detekcją, które załączają i wyłaczają w zerze do sterownia grupowego.

Reply to
uzytkownik

Ale mówimy o detekcji zera przy włączaniu tak ? Do opóźnionego, fazowego włączenia? Bo wyłączenie chyba zawsze jest w nich w zerze ? Informacje handlowe są ogólnie podłe, albo celowo przemilczają fakty.

Reply to
Zbynio

Użytkownik "Zbynio" snipped-for-privacy@dont.pl napisał w wiadomości news:519ab09d$0$1231$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Budowane są w oparciu o triaki i tyrystory, które wyłączają się w zerze. Taka ich natura. Załączanie zaś odbywa się albo w dowolnym miejscu przebiegu sinusoidy, w przypadku wersji SSR-a bez detekcji zera lub też w zerze, w przypadku SSR-a z detekcją. Oczywiście załączanie i wyłączanie nie odbywa się dokładnie w zerze, bo nie jest to możliwe. Odbywa się to przy małych napięciach (napięcie apłonu i gaszenia), bliskich zera.

Reply to
uzytkownik

Czyli miód, nie potrzeba układu detekcji ani zabawy w 230V. Wystarczy sterowanie ledem :-) Szkoda tylko, że to tyrystory/triaki bo mają spadek ze 2V i są disipują ciepło.

Reply to
Zbynio

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.