S/PDIF podział

Czołem. Czy sygnał S/PDIF ( w miedzi ) można sobie rozgałęzić czymś takim:

formatting link
II sprawa: z ciekawości, czym właściwie różni się przewód S/PDIF od zwykłego koncentryka 75 om? Wiki podaje że jest to:

"przewód bardzo zbliżony budową do przewodów CATV"

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

Użytkownik "PeJot" <PeJot_slepy snipped-for-privacy@nigdzie.pl napisał w wiadomości news:nikfod$ktp$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Może nie zadziałać. SPDIF to transmisja w pasmie podstawowym o częstotliwości chyba 2-3 MHz. Podany rozgałęźnik przenosi od 5 MHz. Na wejściu może miec szeregowy kondensator, który wytnie niższe częstotliwqości.

Jeśli to nie jest zestaw hi-end, to możesz spróbować na zwykłym rozgałęźniku RCA-2xRCA. Jak bardzie profesjonalnie, to trzeba zbudować dzielnik z rezystorów.

formatting link

Oba mają być koncentrykami 75 om. Przewód do SPDIF może mieć o wiele gorsze parametry w porównaniu z koncentrykiem do CATV i na te kilka metrów sygnał zawsze jakoś przejdzie. U mnie SPDIF działa na dwumetrowym kabelku RCA-RCA za 5 złotych. Średnica zewnętrzna 3 mm, ekran z 4 bawełnianych drucików 0,0nic. :)

Reply to
yabba

W dniu 2016-05-31 o 20:49, yabba pisze:

Swego czasu jako panaceum na przydźwięk sieciowy przy łączeniu DVD i amplitunera na tej grupie podsunięto mi takie rozwiązanie:

formatting link
I okazało się być skuteczne, mimo iż powyższe przenosi powyżej 5MHz ( chyba że w realu jeszcze niżej ).

Reply to
PeJot

Użytkownik "PeJot" <PeJot_slepy snipped-for-privacy@nigdzie.pl napisał w wiadomości news:ninbkn$7if$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl...

Dlatego napisałem, że może nie zadziałać jeśli na wejściu jest szeregowy kondensator. Niektóre rozgałęźniki nie mają kondensatora i wtedy na pewno będą działać poniżej 5 MHz.

Reply to
yabba

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.