Różnicówka 3 fazowa, przerywanie N

Czy wyłącznik róznicowopraowy trójfazowy zawsze rozłączy styk N jako ostatni a zewrze pierwszy ? Czy jest to jakoś regulowane przez normy których numerki są na obudowie ?

Reply to
William
Loading thread data ...

William napisał(a):

Nie, nie ma takich reguł. Bo różnicówki stosuje się tam, gdzie przewodu N nie używa się jako uziemienia.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "Tomasz Wójtowicz" snipped-for-privacy@too.much.spam.com> napisał w wiadomości news:fv3u1f$j03$ snipped-for-privacy@nemesis.news.neostrada.pl...

A gdzie się takie coś stosuje ?? Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Może źle rozumiesz zasadę działania układu TN-C ? A pytanie nie dotyczy przerywania przewodu PEN tylko N.

Jeśli nie jest zachowana kolejność to znaczy, że nie można różnicówką trójfazową zasilać obwodów jednofazowych. Po przerwaniu N może wystąpić wówczas przez chwilę przepięcie do wartości napięcia międzyfazowego ....

Reply to
William

William napisał(a):

Miałem na myśli TN-S. Do uziemienia używa się w nim przewodu PE. A stosowanie różnicówki w TN-C, wymaga używania modelu, w którym PEN nie jest przerywane.

No i co z tego? Jeśli nie masz N na obudowie, to nic się nie stanie. Urządzenia się uszkodzą? Wątpię, nie takie szpilki latają po sieci.

Reply to
invalid unparseable

może większe napięcie, a energia?

Reply to
krychu

William pisze:

Tak, są takie reguły i chyba nawet jakaś norma jest na to, nie pamiętam tylko jej numeru

Reply to
Piotrek SP5FCI

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.