różnica

jaka jest różnica pomiędzy pamięciami 27C64 a 2764?? dlaczego z 2764 procek 8031 pracujue poprawnie a z 27C64 głupoty wychodzą??

Reply to
DaNsOuNd
Loading thread data ...

Użytkownik DaNsOuNd napisał:

Taka sama jak między 8031 i 80c31 - czyli w specyfikacji. Być moze dodatkowo niewielka różnica w pinach CS, trza wziąć dane i poczytać - praca z Google.

Reply to
A.Grodecki

tyle że nie widzę różnicy w pinach chyba że z poziomami cóś inaczej?? Niestety nie władam biegle językiem w którym specyfikacje są najczęściej pisane.

Reply to
DaNsOuNd

Użytkownik DaNsOuNd napisał:

Jeśli CS są takie same, to może być problem z poziomem wysokim (za duze opory podciągajace). Może być też problem z prędkością kości pamięci, ale to mało prawdopodobne bo 8031 jest wolny jak żółw. Specyfikacje to tabelki, maja symbole międzynarodowe i podane jednostki. Jeszcze mi się przypomniało że może być inny sposób podłączenia pinu napięcia programującego podczas normalnej pracy. Weż te 2 PDF-y i porównaj po prostu wszystkie piny inne niż adresowe i danych - co się z nimi robi. Najlepiej jednego producenta, będziesz miał prościej.

Reply to
A.Grodecki

może procek NMOS nie lubi pamięci CMOS?

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Kiedyś tak miałem gdy na magistrali wspólnie z epromem był 8279 i przy zatrzasku 8282. Napisz coś więcej: czy podciągasz linie do VCC ( ile kOhm?), czy podpięte jest coś jeszcze do magistrali i jaki latch. Topologia obu układów eprom jest identyczna. Ja używam je zamiennie z

80C537 i 74HCT573 z wewnętrznym podciąganiem i zegarem 12MHz.
Reply to
Mariusz Dybiec

From: "A.Grodecki" <ag.usun snipped-for-privacy@modeltronik.com To: snipped-for-privacy@newsgate.pl Sent: Wednesday, March 30, 2005 9:42 PM Subject: Re: różnica

niezupełnie tak. Jest taka sama różnica jak pomiędzy 7400 a 74C00 układy odpowiadają sobie końcówkowo i z reguły napięciowo. ten z literką C oznaczony jest jako CMOS a ten bez jako zwykły bipolarny. Porównaj obciążenia bramki TTL i innych. Wyjdzie dlaczego to nie chodzi.

Władysław

---------------------------------------------------------------------- Startuj z INTERIA.PL!!! >>>

formatting link

Reply to
Władysław Skoczylas

Użytkownik DaNsOuNd napisał:

Moze sa zaprogramowane innymi programami?? Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomasz Sliwa

Ten sam program i ten sam programator. Tylko że jak 27C zaprogramuje to weryfikacja wychodzi pozytywnie. Po czym kość w układ i już sie kaszni. Spowrotem w programator i weryfikacja zawartości tym razem wychodzi negatywnie :( Dodam że to są kości z jednego zakupu więc może tu szukać przyczyny.

Reply to
DaNsOuNd

A daje sie zaprogramowac ponownie ? Bo moze kosc palisz w swoim ukladzie ?

Najpierw nie wsadzaj w uklad tylko do zamrazarki, piekarnika, przyloz do monitora, postrzelaj transformatorowka i znow do weryfikacji. Moze one kiepskie, moze programator sobie z nimi nie radzi. Generalnie to takie siupy widzialem.

A jesli przeprogramowuje je dopiero w ukladzie .. sprawdzic co tam masz, moze np za duze napiecia i ma prawo. Albo noga PGM [o ile ten typ ja ma osobna] wisi w powietrzu.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.