Rigol 1052 czy RedPitaya?

No właśnie, pojawiło się niedawno takie nowe ustrojstwo zwane RedPitaya, co robi za oscyloskop i generator na usb. Niby pasmo analogowe takie samo jak słynny już Rigol DS1052 (50MHz), ale już próbkowanie znacznie niższe (Rigol ma 1GS/s, Pitaya tylko 125MS/s). Cena prawie taka sama - Rigol za 1200zł, Pitaya za 400$. No ale jednak ta płyteczka robi też za dwukanałowany generator, a moc obliczeniową (np. do jakiegoś FFT) daje jej komputer. I co tu wybrać? O analizie protokołów nie wspominam bo już się za bardzo przyzwyczaiłem do chińskiej podróbki Saleae i naprawdę nie potrzebuje lepszego.

Reply to
Jakub Rakus
Loading thread data ...

W dniu 06.08.2014 o 22:53, Jakub Rakus pisze:

Oscyloskop. Sprawdź parametry obwodu wejściowego w RP:

- Bandwidth: 50 MHz (*DC coupled*, 3dB BW)

- Input channel gain: FIXED (improved dynamic range by means of 14 bit granularity )

- Default full scale voltage: +-0.6 V (+-6 V with 10x probe attenuation). Full scale reconfigurable by means of discrete components replacement (+-15V).

- Overload protection: by means of protection diodes

Sprzężenie tylko DC, nie ma tłumika/wzmacniacza, więc raczej słabo widzę wykorzystanie tego do codziennych pomiarów.

Reply to
Zbych

pominąwszy całą kwestię wygody obsługi. Jeżeli nie chcesz się bawić w obsługę oscyloskopopodobnego czegoś, tylko rzeczywiście coś pomierzyć - to wybór jest oczywisty.

Reply to
sundayman

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.