Radiolinia!!!

Loading thread data ...

Użytkownik "!sp" snipped-for-privacy@am.er napisał w wiadomości news:it9mm1$pb2$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Pytanie czy te sporadyczne informacje muszą być przesłane natychmiast. Z tego co tu czytam w nocy jest znacznie łatwiej - jak dane mogą poczekać to ja bym rozważał przesyłanie tylko nocą. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Użytkownik "Piotr Gałka" snipped-for-privacy@CUTTHISmicromade.pl napisał w wiadomości news:4df868b3$ snipped-for-privacy@news.home.net.pl...

Jak raz dziennie to umyślny może 3km podjechać i bufor skopiować do laptoka. Jeśli tam jest linia energetyczna napowietrzna, to pytanie gdzie biegnie i czy nie może robić za medium propagacyjne Autor wątku musi ocenić. Jakoś się nie odzywa, a dodatkowe informacje byłyby przydatne. Choćby to, jak wrażliwe są to dane. Czy to posiadłość i ochrona przed złodziejami, stacja meteorologiczna, a może element transportu energii czy paliw, czy inny cud.

Reply to
!sp

Użytkownik "!sp" snipped-for-privacy@am.er napisał w wiadomości news:it8bgg$a06$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Znalazłem:-)

formatting link

Reply to
!sp

Witam ponownie!!! Dziękuję za zainteresowanie kolegów- muszę poczytać dokładnie Wasze podpowiedzi. Może trochę przybliżę temat. Konkretnie chodzi o ujęcie wody które znajduje się w lesie. Woda z tego ujęcia jest podawana do obiektu w odległości około 2,5 km w linii prostej. Tak się składa, że kładzenie około 3 km kabla sterowniczego dużo kosztuje (prowadzenie przez las, projekty, uzgodnienia itd) i zastanawiam się nad wykorzystaniem radia. Z tego ujęcia potrzebuję przesłać na te 2,5 km takie informacje jak:

- awaria pompy głębinowej;

- wejście osoby nieuprawnionej na teren ujęcia wody;

- zanik zasilania ujęcia wody;

- może jeszcze jakiś stan się znajdzie, ale te są najważniejsze. Po stronie odbiorczej tak naprawdę potrzebuję tylko tyle. Jest awaria zasilania ujęcia ( o której w miejscu odbioru nie ma informacji) i po stronie odbiorczej następuje zwarcie zestyku przekaźnika do czasu potwierdzenia przez obsługę. I to wszystko. Z tego co koledzy piszą to gdyby się anteny "widziały" (jest to trudne, ale nie niemożliwe) to sprawa byłaby znacznie łatwiejsza- czy dobrze myślę? A jeśli tak to jakie urządzonka zastosować? Pozdrawiam wszystkich i czekam dalszych wypowiedzi

Reply to
WK

Na pewno nie to co myśli - pośrednie to tak do 4MHz będą, osiemdziesiątka to właśnie pośrednie a nie krótkie...

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "WK" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:itaot2$j88$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Podobno ultradźwięki się w wodzie dobrze rozchodzą. Może rurą z wodą przesłać. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 2011-06-15 19:07, WK pisze:

Napisałeś na początku, że GSM nie wchodzi w rachubę. Jeśli jest tylko zasięg to GPRS jest najlepszym rozwiązaniem. Koszt 100zł na pół roku.

Reply to
Mario

Bombowy pomysł. 3km, lasek i myślisz, że wszystko z tego samego transformatora? Wysyłanie informacji awaryjnej to najtaniej telefonem, choć wątkotwórca tak się broni. Zezwolenie i przydział częstotliwości też nie jest ta darmo. Na

434MHz nie wolno na taki zasięg, na 860 (okolice) wolno, bo nadawanie jest wolne i wypełnienie pasma znikome. Ale w tym przypadku trzeba postawić maszt, a za te pieniądze masz telefon na lata.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

W dniu 2011-06-16 18:03, !sp pisze:

Witam!!! Właśnie tak jest. Jest kłopot z GSM Pozdrawiam Wojtek

Reply to
WK

A lepszą anteną nie da się tego załatwić? Ja nie miałem na myśli babrania się w normalne telefony i dorabiania cudów do tego, tylko specjalne powiadamiarki pracujące w paśmie GSM czy raczej GPRS. Do tego dajesz antenę trochę lepszejszą. Wyjdzie mniej niż 1000zł za instalację.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Pojęcie "jst kłopot" jest dość pojemne - to może być kwestia trochę lepszej anteny.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.