Przetwornik A/D (AD7730) i testowanie stabilosci.

Witam. Testuje uklad AD7730 i zastanawiam sie co mozna stabilnego podlaczyc (napiecie) do wejsc, zeby zobaczyc czy wskazuje poprawny wynik. Podlaczalem zasilacz, ale efekty byly slabe. Napiecie plywalo. Podlaczylem baterie, ale one tez plywaja. Na wejsci mam miec 5-10 mV, wiec do starej baterii podlaczylem kilka rezystorow i to podalem na przetwornik. Zastanawiam sie czy zrodlo pradowe nie byloby lepsze i do tego jakis rezystor. Jakies proste, na 2 tranzystorach...albo LM134 i inne tego typu. Chcialem tylko zapytac czy nie ma innego sposobu, sprawdzonego.

Mariusz

Reply to
marcom
Loading thread data ...

Najprosciej to chyba dzielnik z 3 rezystorow, zasilany z VREF+/-. Wejscie musi miec napiecie wspolne w dozwolonym zakresie, nie powinno "wisiec" podlaczone tylko do baterii przez dzielnik.

Marek

Reply to
MM

Ale badana stabilność w poważnym stopniu zależy od stabilności tego Vref. Powinien mieć do testów napięcie o stabilności większej niż badanego kładu.

Reply to
Mario

Źródło prądowe też szumi (i pływa szumem 1/f).

Część najmniej znaczących bitów wyniku będzie zaszumione.

Popieram, bardzo dobry układ do sprawdzenia podstawowych parametrów ADC.

Nie zalezy! To tzw. połączenie radiometryczne. Tutaj bardzo efektywne. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Ratiometryczne, gwoli ścisłości :)

Reply to
Sebcio

A czym jest "literówka" w świetle wczorajszych cudów. Poprawna treść została przekazana. K.

Reply to
John Smith

John Smith pisze:

Zależy co się sprawdzić. Jeśli przetestować czy trzyma parametry to chyba nie bardzo ( termosiły, TWR rezystorów)

Faktycznie, dedykowany do pomiaru układów mostkowych np tensometrów.

Reply to
Mario

"marcom" schrieb

Co masz w ukladzie na wejsciu a co na wyjsciu tego LM?

Referencje lubia wpadac w oscylacje z malym kondensatorem filtrujacym an wyjsciu, malym = od pF do malych uF. Jak zasilasz referencje?

hej

Reply to
mw158979

John Smith pisze:

A nie wiem, z cudami ostatnio jestem na bakier.

Noo, nie do końca - radiometria to ściśle określone pojęcie, dlatego literówka zmienia istotnie sens Twojej wypowiedzi; ponieważ nie wyjaśniłeś na czym polega istota połączenia ratiometrycznego, ktoś może sobie pomyśleć że chodzi tu o jakieś połączenie oparte na strumieniu promieniowania :)

Gdybyś napisał "rariometryczna", "rayiometryczna" to możnaby faktycznie mniemać że obsunął Ci się palec na sąsiedni klawisz a same pojęcia nie istnieją :)

Reply to
Sebcio

Jak większość Polaków; dają się nabrać. Odrobina wprawy i po kłopocie. EOT

Poprawna treść została przekazana przez mojego poprzednika który opisał schemat, a ja ów zacytowałem. Literówka wpłyneła na niezamierzoną zmianę nazwy układu i nic więcej. Wystarczy przeczytać. K.

Reply to
John Smith

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.