przetwornice 24v - 220V (sinus czy nie?)

Witam, Musze sie zaopatrzec w przetwornice o mocy ok. 3000W do duzej ciezarowki "campingowej". Do zasilenia tego urzadzenia mam odpowiednio duza ilosc akumulatorow "optima yellow top" wiec ten problem zostawmy na boku. Rozumiem ze do wyboru mam sinus lub sinus "modyfikowany" czyli pewnie cos blizej trapezu. Pomijam fakt ze nie udalo mi sie w sieci znalezc na razie sinusowej przetwornicy o takiej mocy ale chcialem wiedziec na co narazam sie kupujac sinusa modyfikowanego :-) Rozumiem ze wszystkie urzadzenia o duzym pradzie rozruchu (wiertarki, pompy, itd...) moga spowodowac przeciazenie. Z czym jeszcze musze sie liczyc? Z jakimi problemami? A moze jest jakis typ urzadzen, ktory nie bedzie wogole dzialal bez pieknego, oryginalnego sinusa??? I druga sprawa to producenci. Jakie firmy sa godne zaufania? Kogo polecacie? Niska cena jest oczywiscie wazna ale nie jest to podstawowy czynnik przy zakupie - jakos przede wszystkim.

pozdrawiam

domator

Reply to
Piotr Domownik
Loading thread data ...

Szczerze mówiąc, to przy takiej mocy mocno zastanowiłbym się nad agregatem prądotwórczym z silnikiem diesla. Oczywiście tankowanym olejem opałowym i nikt tego się przyczepić nie może.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Piotr Domownik

Piotr Domownik napisał(a):

Mikrofalówka pójdzie nawet na prostokącie, większość elektroniki pójdzie nawet na stałym, sinus jest potrzebny jedynie w telewizorze z kineskopem do rozmagnesowywania... ale też nie jestem pewien czy prostokąt nie da rady. Sprzęt audio może mieć problemy z przydźwiękiem przetwornicy... ale nie koniecznie. Oczywiście zasilając tak urządzenia trzeba się liczyć z gorszą sprawnością i większą awaryjnośćią.

Mirek.

Reply to
Mirek

Użytkownik Mirek napisał:

Elektroniki? Na stalym? Tak, tylko, ze absolutnie zdecydowana wiekszosc elektroniki zasilanej sieciowo ma na wejsciu trafo. Jak zmusic trafo, zeby puscilo cokolwiek zasilane napieciem stalym, to jeszcze nie wymyslono... Chyba, ze Kolega tkwi w czasach, kiedy "elektronika" znaczylo kupe lamp w radiu wielkosci mebla - te faktycznie maja szanse pojsc na stalym (brak trafo na wejsciu). Pzdr, POKREC.

Reply to
POKREC
[...]

[...]

Albo wypiłeś za dużo szampana albo odbyłeś jakąś podróż w czasie. Własnie w czasach lamp zasilanie prądem stałym było trudniejsze niż dzisiaj. Transformatory odchodzą do lamusa coraz szybciej. Teraz większość elektroniki ma na wejściach przetwornice, które sobie spokojnie z napięciem stałym poradzą. Ale faktycznie istnieje pewne niebezpieczeństwo: układy PFC, które przy stałym napięciu będą głupieć.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz napisał(a):

No i zdolność ewentualnyc łączników w tych urządzeniach do przerywania prądu stałego.

Reply to
badworm
Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.