Przetwornica stepup DC-NieDC

Loading thread data ...

Jakiś koszmar opisujesz. Step-up jest z założenia DC/DC i koniec. Chcesz DC/AC - buduj push-pull. A swoje wymagania co do sprawności na razie soie w buty wsadź - nie podajesz ani napięcia zasilania ani koniecznej mocy.

Obciążenie czysto rezystancyjne to sympatyczny bonus - dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dławika wyjściowego i upraszcza się konstrukcja.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
[...]

Dostosowuje się odpowiednie rozwiązania układowe. Przy niskich napięciach zasilania stosuje się push-pull z odczepem, przy wyższych - półmostek lub pełny mostek - zależy od mocy.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik Desoft napisał:

Czasami się rysuje grubszymi liniami te obwody, w których płyną większe prądy ;-) A tak na poważnie to RoManowi pewnie chodzi o to, że w pewnych zakresach prądu obciążenia uzyskanie sprawności na poziomie 95% może być nierealne lub wymagać nadzwyczajnych środków. Taki hipotetyczny skrajny przypadek to przetwornica mająca tak wysoką sprawność przy bardzo małym obciążeniu powiedzmy... 1mA w takim przypadku przy obniżaniu napięcia w stosunku 2/1 przetwornica na swoje potrzeby nie mogłaby zużyć więcej niż

25uA.

Pozdrawiam Grzegorz

Reply to
Grzegorz Kurczyk

Wsadż tą przetwornicę w to coś co grzejesz i będziesz miał 100% :D A podobno więcej grzeją niż wynika to z zasad - pompy kawitacyjne.

Mirek.

Reply to
Mirek
[...]

I po co kłamiesz?

===8<===

Dostosowuje się odpowiednie rozwiązania układowe. ===8<===

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Aż się prosi o push-pull z odczepem. Nawet nie trzeba uzwojenia wtórnego - chyba, że obciążenie musi być łączone jednym końcem do masy.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.