Przejściówka USB-->I2C -- czy ktoś pod

Witam,

Wiem że to nie do końca wporządku wrzucać tu ogłoszenia tego typu, ale z drugiej strony - tu jest najwięcej specjalistów...

Czy ktoś podjąłby się wykonania interfejsu o następujących parametrach: - USB podłączane do komputera - z drugiej strony I2C Master - I2C musi być dużej prędkości - powyżej 100kbit, nawet >200kbit - prosty program pod windows XP, realizujący 2 funkcje: * transfer wybranego pliku z dużą prędkością * zapis / odczyt pamięci 24C02 i pokrewnych

Ile taka usługa może kosztować?

Prosiłbym o ew. kontakt na kangyooni/at/gmail.com

Myślałem nad tym i wybrałem kiedyś ATMege do tego zastosowania, ale obecnie zupełnie nie mam czasu. Rozwiązanie sprzętowe może być dowolne, byle w miare niedrogie.

Reply to
Piotr
Loading thread data ...

Piotr napisał(a):

może to wystarczy?

formatting link

Reply to
Krzysztof Piecuch

Dzięki, to ciekawy projekt! Też już trafiłem na niego, wyrabia niestety tylko 50kHz... czyli zaprogramowanie pamięci 2MB zajmie ponad 6 minut... eee to w sumie nie aż tak źle!! Dobra spróbuje z tym :)

pozdrawiam

Reply to
Piotr

Ale 24C02 ma tylko 256 bajtow , gdzie ty widziales pamieci I2C 2MB ? i najprosciej jest uzyc szyny I2C z plyty glownej + Linux kazda plyta ma na pokladzie gdzies uklad I2C podlaczasz sie pod SDA i SCL i juz .

Reply to
MT

MT napisał(a):

24C1024 ma 1 MB i widzę ją u mnie w szufladzie. W pierwszym poście stoi "24c02 i _pokrewnych_".

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Andrzej Kamieniecki pisze:

A nie przypadkiem 1Mb znaczy 1Mega bit ? to troszke zmienia, tak mniejwięcej 8 razy ;) A faktycznie użycie i2c z płyty głownej (np z złącza pamięci sdram, z czipu superio czy gdzieśtam, jest najszybszym rozwiązaniem.

Reply to
BartekK
24C1024 ma raptem 132kB
Reply to
MT

Nie nie, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Dwie sprawy: programowanie 24C02 oraz - jako druga funkcja - do innego scalaka (procesora) 2MB.

P.

Reply to
Piotr

To może użyj FT2232 - posiada ten interfejs na pokładzie i są przykłady jak go oprogramować.

formatting link

Reply to
AS

MT napisał(a):

ano pomyliło mi się

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Dostales odpowiedz, najszybciej i najprosciej podpiac sie pod I2C na SDRAM'ach zapuszczasz dowolna dystrybucje LINUX'a i juz masz dostep do swoich ukladow. Raptem kawalek lutownicy i 2 przewody.

Reply to
MT

To musi być uniwersalne rozwiązanie mogące pracować np. z laptopem, a nie jednorazówka.

P.

Reply to
Piotr

Witam, Robilem taka przejsciówke USB->I2C ale bardzo dawno kiedys nie bylo kosci FT2232 i tanich ARM'ikó z USB. Produkt ktory oferowala firma mial mozliwosc programowania RTC po i2c, pozniej ktos zazyczyl sobie sciagac pliki z tego urzadzenia bez wyciagania karty CF, najtanszym sposobem bez przbudowy hardware i obudowy bylo wykorzystanie i2c wiec maialem za zadanie zrobic zewnetrzny programatorek. Zastosowalem USBN9603 i ATMEGE, zegar na i2c -

1MHz lub wolniej, zmieniany programowo, w trybie ISO wyciagalem jakies 64kB/s danych - komunikacja z FPGA a pozniej kartą CF , na tej samej magistrali i2c pracowal RTC ale przy 1MHz siedzial cichutko.... Przy zmianie CLK pisalem i do niego... Dzisiaj uzylbym FT2232 albo AT91SAM7S64
Reply to
Piotr Drobek

Witam,

mogę podjąć się projektu USB-i2c z pełną prędkością.

Proszę o więcej szczegółów.

Mister

Reply to
Mister

Piotr pisze:

Witam, Bawiłem sie tez swego czasu takim układem Cypress'a EZ-USB chyba także by spełniał wszystkie wymagania. Pamiętam ze był tez rozwijany projekt open-source'owy z użyciem tego układu:

formatting link
Pozdrawiam, Piotr.

Reply to
Piotr K

Prosciej i najtaniej PCB DIMMA'a z kabelkami SDA i SCL w przypadku Laptopa jakis SODIMM. ze nie wspomne o software.

Reply to
MT

... bez komentarza

a o trwalosci mechanicznej zlacz to nie wspomne i o ESD tez nie wspomne...

Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.