programowy analizator widma

Witam

Szukam szukam w internecie i nic nie moge znalezc, czy zna ktos moze jakis program, w ktorym moznaby naszkicowac jakis przebieg periodyczny, a program nastepnie dzialalby na zasadzie zwyklego analizatora widma i wyswietlal widmo takiego przebiegu?

Jesli ktos sie natknal na cos podobnego to prosze o ewentualna sugestie gdzie szukac, jesli z takich czy innych przyczyn nie ma w ogole czegos takiego to tez prosilbym o uswiadomienie:)

pozdrawiam Krzysiek S.

Reply to
Krzysztof
Loading thread data ...

Darmowe audacity ma wbudowany analizator widma, poza tym np darmowy spic z linear technology (SwCAD III - posiada funkcje importu wave), darmowy DSPLinks (bardzo fajny program - polecam)

formatting link

Reply to
PAndy

Piotr Gałka napisał(a): [ciap]

a nie prościej w Excelu?

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

Piotr Gałka napisał(a): [ciap]

też długo o tym nie wiedziałem :-)

każdy pewnie zrobi tak jak mu wygodniej a ja PSpice używam sporadycznie. Sugerowałem się tym że Excel jest chyba bardziej znany, popularny i tańszy od PSpice. Nie wiem jak inne marki ale oscyloskopy Teka zapisują w formacie .csv więc do Excela to w sam raz. Tek ma własny toolbar który ściąga dane z poziomu Excela, więc chyba to jest prościej. Swoją drogą kilka lat temu ktoś z EP napisał program do FFT który poprzez RSa pracował z oscyloskopami Tektronixa serii TDS200/1000/2000 i podobnymi.

DPO7000 zdaje się. Trudna decyzja: oscyloskop TDS6000C czy Honda Legend, jedno i drugie by się przydało :-)

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

A co za roznica czy to 1MHz czy 1kHz?

formatting link

kazdy z podanych to zrobi... poczytaj jakikolwiek podrecznik do DSP

Matlab, Octave, Scilab

Moze zacznij od podstaw ;) ? - pomysl co chcesz zrobic i jak sie do tego zabrac :D

Reply to
PAndy

Witam ponownie

mala prosba ale tym razem juz innej natury

zrobilem tak jak sugerowaliscie a wiec: VPULSE V1=0V V2=1000V czas trwania w 0V = 200us [TD] czas narastania impulsu=5ns [TR] czas opadania impulsu=10ns [TF] czas trwania w 1000V=50ns [PW] okres powtarzania impulsow = 210us [PER]

otrzymalem impulsy o bardzo krotkim czasie narastania napiecia, krotkim czasie trwania i krotkim czasie opadania napiecia tak jak chcialem, po wybraniu opcji FFT otrzymalem widmo mozna ogolnie powiedziec prawie ciagle (mnostwo prazkow) od 0Hz do ok 131KHz, przy 131KHz widmo nagle sie urywa, czy to jest kwestia programu ktory ma jakies ograniczenie czy widmo moze sie tak nagle urywac? dodam ze przez caly przedzial "obwiednia" prazkow jest praktycznie pozioma.

Krzysztof S.

Reply to
Krzysztof

On Tue, 5 Dec 2006 19:48:56 +0100, "Krzysztof"

A jaki okres podajesz analizie i ile probek zleciles FFT ?

Bo z okresu i probek wynika czestotliwosc probkowania, a z niej i twierdzenia Nyquista-Kotielnikowa-shannona gorna czestotliwosc naszej wiedzy o sygnale. W szczegolnosci w FFT/DFT.

A taki krotki impuls faktycznie ma widmo dosc rowne i szerokie. Ot taka delta Diraca.

J.

Reply to
J.F.

Uzytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisal w wiadomosci news: snipped-for-privacy@4ax.com...

no wlaisne w pspice nie moge znalezc gdzie te dwa parametry sie ustawia:/ i to jest pewnie ten problem

Krzysiek

Reply to
Krzysztof

Dnia Tue, 5 Dec 2006 10:09:18 +0100, Piotr Gałka napisał(a):

Można też to inaczej zrobić - przekonwertować plik z danymi z txt na format Spice'a(CSD) i potem tenże plik załadować do Pspice'a i wyświetlić. Stosowny program służący do konwersji TXT->CSD mogę podesłać.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.