program do płytek

Czy jest taki program do którego "wrzucę" schemat całego układu i tak wszystko poustawia by można było potem wytrawić płytkę? TO jest do jednorazowego użytku, robie to dla znajomego, on nie ma czasu sie w to babrać i cały ten montaż. Przy okazji ile sie bierze za montaż takiej rzeczy i w jaki sposób wycenia.

Reply to
Osadnik
Loading thread data ...

Np. Protel 99Se to ma. Nazywa się to AutoRouter, ale robi to baaaardzo koślawo. "Nie ma czasu", to cię zmartwię, trochę zabawy z tym jest.

Pozdrawiam

Reply to
Krzysztof B.

Użytkownik "Osadnik" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f8l3np$qc6$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

formatting link
Jest to bardzo drogie i dalekie od doskonałości. Jak znajomy nie ma czasu, to niech się zajmie czymś innym. Jednorazówkę zmontuj na pająka, podpierając się jakąś płytką uniwersalną. Jak się ceni ? Tyle za ile ktoś chce to zrobić. Musisz popytać. Na tej grupie są tacy, co to zrobią za grosz od punktu lutowniczego (o ile ich będzie dużo).

Reply to
lwh

lwh pisze:

Ot na raz wystarczy?

to jego praca inż, a że w miedzy czasie Życie potoczyło sie inaczej i zaja sie programowanie java zamiast elektroniką to swoje wychodzi. Nie chce już wiązać z tym przyszłości aczkolwiek chce już mieć ten dokument.

Tak chyba bede musiał zrobić. dołączył płytki do kompletu ale ja jakoś pajączków nie lubię robić, ma złe doświadczenia.

Całość składa się z 7 "maximów" kilkunastu rezystorów i kondensatorów.

4 cewki, i od cholery połączeń miedzy tym wszystkim.
Reply to
Osadnik

Eagle w reke, dwa wieczory na pol gwizdka i po klopocie

Reply to
PAndy

Użytkownik "Osadnik" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f8l9de$ivt$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Daj ogłoszenie za ile ktoś ci kompletne zrobi. Niech się miłośnicy towarów "za złotówkę" prześcigają w ofertach. Jak dopiero pytasz o program, nie zrobisz tego w tym roku.

Reply to
lwh

PAndy pisze:

Hmm, powiem CI że gdyby była polskojęzyczna instrukcja obsługi to bym nie kombinował ale eagle ma dla mnie jakiś wybitnie toporny interfejs.

Reply to
Osadnik

Użytkownik "Osadnik" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f8lbse$rt2$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Jak chcesz ładną płytkę, wyślij im schemat

formatting link
za ile, i na kiedy Spodziewaj się czasu > miesiąc

Reply to
lwh

W dniu 2007-07-30 20:45, Osadnik pisze:

Kurs obsługi Eagla masz w elektronice praktycznej.

Reply to
Ania_i_Grzes

Ania_i_Grzes pisze:

Można jakos bardziej nakierować?

Reply to
Osadnik

Użytkownik "Osadnik" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f8ldm5$4il$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Przejrzyj

formatting link
się też z kursem protela 99 Będzie jak znalazł na długie zimowe wieczory:-)

Reply to
lwh

Użytkownik "Osadnik"

Ja też nie miałem zielonego pojęcia o Eagl'u. Po przeczytaniu tego

formatting link
zrobiłem płytkę w kilka godzin z autoroute. Wyglądała nieciekawie ale działa. Potem dopytałem o szczegóły na grupie i kilka pytań zadanych google i następna płytka o wiele lepsza.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

nazywa się to flamaster i trochę talentu plastycznego ;-)

Reply to
Wiktor S.

Łatwiej byłoby ocenić na podstawie zeskanowanego dokumentu. Wtedy widzielibyśmy własny wkład autora, a może i ktoś zauważyłby przy okazji błędy w schemacie i coś podpowiedział?

Reply to
invalid unparseable

Sylwester Łazar pisze:

Ok, oto jego dzieło. Do oceny, poprawienia błędów i podobne.

formatting link
Niestety doc, mogę zrobić pdf jeśli potrzeba.

Reply to
Osadnik

formatting link

Hmm układ nie taki skomplikowany :) jak pisałeś... Kilka uwag odemnie:

  • Jakie obudowy elelmentów: smd czy przewlekane?
  • Cześć połączeń wyglądają na "Line" ,a nie "Wire" (sądze to po kolorach linii - ciemno niebieski>wire, jasno niebieski > line) - tak więć autorouter nie zrobi wszystkich połączeń.
  • Wartość kondensatorów blokujących (100pF ??) i przydały by się też elektrolit w zasilaniu,
  • 2x C7 na schemacie... To tyle odemnie :),
Reply to
Saper/nolin11

Czyli obudowy TQFP144 też malujesz pisakiem >>> :respect: :))

Hehe, ja nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem tak płytkę...

Reply to
Saper/nolin11

jest kilka bledow z nogami - cyfrowa masa max038 polaczona jest z cyfrowym vcc ogolnie mase tam niespojnosci - warto naprawde ten schemat sprawdzic pod katem ERC

Reply to
PAndy

MAX427 ma zdaje się zwarte wejścia. Poza tym często napisy nachodzą na elementy i staje się to trochę nieczytelne. Dla porządku warto to poprawić.

Widzę, że schemat już prawie jest w programie. Dlaczego więc nie wygenerować Netlisty i użyć np. Rimu PCB? Instalacja Programu (<3MB) trwa niecałą minutę i można projektować. Jest możliwość importu Netlisty z Protela. Jak już koledzy zauważyli ten projekt nie jest skomplikowany. Rimu co prawda nie posiada autorutera, ale te połączenia są tak naprawdę do wykonania w 4h. Trochę czasu może zabrać wpisanie na schemacie nazw elementów z biblkioteki PCB. Ewentualnie dorobienie kilku, których nie ma w bibliotece. To tak z 2h. Razem 1 dzień intensywnej pracy.

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "Osadnik" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:f8pta5$a41$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Skąd masz ten schemat ? Wygląda jak wytworzony Protelem To niech go Protel poprawi i zaprojektuje To banalny schemat ale z błędami Działać po zmontowaniu nie będzie

Reply to
lwh

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.