Praca ELEKTRONIK - Zory

=_NextPart_000_006C_01C58D59.B82E1240 Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-1" Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Firma AIKOM Elektronics poszukuje osoby z doswiadczeniem w projektowaniu =

uklad=F3w elektronicznych

Wymagania:

- znajomosc narzedzi firmy Altium PROTEL, NEXAR,

- znajomosc jezyka programowania C,

- znajomosc rdzenia mikrokontrolera 51,

- dobra znajomosc j. ang.,

Oferujemy:

- prace w dynamicznie rozwijajacej sie firmie,

- mozliwosc uczestniczenia w projektach opartych na najnowszych=20 technologiach,

- umowe o prace,

CV prosze przesylac na adres e-mail: snipped-for-privacy@aikom.pl

Reply to
Mariusz Kawa (AIKOM
Loading thread data ...

[...]

Hm, "8051" i "nowoczesne technologie" uzyte w jednej wypowiedzi...? ;-)

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Proszę o rozwinięcie wypowiedzi (pomijając drobiazg, że technologia to wiedza o wytwarzaniu czegoś, a nie rozwiązanie konstrukcyjne).

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik Piotr Wyderski napisał:

Nowoczesne technologie nie oznaczają zawsze nowoczesnych podzespołów.

Reply to
A.Grodecki

Prosze bardzo: mamy urządzenie, dowolne, weźmy np pakowaczkę do wędlin. Może ona być nowoczesna technologicznie, stosować unikatową technologię sterylizacji wsadu, supernowoczesny i unikatowy sposób zamykania i oznaczania opakowań. Jednoczśnie nie dziwi nas, że składa się z metaki i tworzyw znanych od dawna, że użyto w niej typowych łożysk, tradycyjnych silników, pasków, śrub itp itd. To dlaczego nie miałaby być napędzana z procesora 87c51? Czy to obniża jej walory przynależności do produktów nowoczesnej technologii jako całości???

Reply to
A.Grodecki

Ona będzie nowoczesna pod względem mechanicznym, nie elektronicznym

-- a ta oferta pracy jest adresowana do elektronika, nie mechanika.

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik Piotr Wyderski napisał:

Ale nie wspomina, że również elektronika ma ocierać się o "najnowsze technologie". Zresztą powiedzmy wprost - nie ma w Europie takich firm wiele, a tym bardziej u nas :) Zastosowanie nowego procesora wiosny nie czyni.

Reply to
A.Grodecki

Ocierać się można o co kto lubi. ;-) Pytanie tylko, co z takiego ocierania przyjdzie. Zbudowanie sterownika do ultranowoczesnej obrabiarki z wiadra TG50 _elektronikowi_ umożliwi co najwyżej uwstecznienie się. Zastosowanie procesora-rówieśnika wielu grupowiczów też bardzo do"nowoczesnych technologii" nikogo nie przybliży.

Nie czyni, ale i krzemiennym pięściakiem nikt promu kosmicznego nie wyłupał...

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik Zibi W napisał:

W małych firmach pracownicy muszą mieć duże możliwości. Albo się nie nadają.

O finansach nie wspominano, a Ty już wiesz?

To jest jeden z najbardziej oklepanych i jednocześnie BŁĘDNYCH stereotypów.

Czas to odrębny problem. Przyzwoicie zorganizowana firma potrafi go zapewnić. Choć klienci potrafią być uciążliwi w swoich naleganiach...

Reply to
A.Grodecki

Użytkownik Piotr Wyderski napisał:

Niezupełnie - ocieractwo jest karalne :)

Pytanie tylko, co z takiego

Chciałbym wierzyć, że liczna grupa bywalców tej grupy potrafiłaby sklecić cokolwiek sensownie z tranzystorów, oprócz klucza włączającego przekaźnik lub LED-a :) A co do programowania procesorów - niewiele się różnią te stare od nowych. Bardziej środowiska do pisania programów :)))

Sadzisz, że oni tam serio robią coś "w najnowszych techmnologiach" ;)

Reply to
A.Grodecki

A co to jest "coś sensownego" i po co to robić z tranzystorów, jeśli się ma znacznie lepsze opcje, np. w postaci scalonych wzmacniaczy mikrofalowych? :-)

No to chyba im się od dłuższego czasu nie przyglądałeś -- ja sobie teraz amatorsko buduję urządznie, które 15 lat temu uznałbym za science fiction. :-) Co prawda na FPGA, a nie procesorze w ścisłym rozumieniu, ale bez "nowoczesnej technologii" nie byłoby na to najmniejszych szans.

Nie wiem -- statystycznie rzecz biorąc nie należy w to wierzyć, ale z drugiej strony znajdowałem już perełki w najdziwniejszych miejscach... ;-)

Pozdrawiam Piotr Wyderski

Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik "A.Grodecki" <ag.usun snipped-for-privacy@modeltronik.com napisał w wiadomości news:dbmpo3$of3$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl

Niestety coraz bardziej podzielam tą wątpliwość. Zbieram właśnie materiały do kolejnego "AnalogCenter" do EP. Z setek przejrzanych schematów (projektów, pomysłów układowych, itp..) z internetu, coś _rzeczywiście_ oryginalnego udaje mi się wyłowić zaledwie w kilku przypadkach. Reszta powtarza w kółko te same trywialne rozwiązania lub wręcz fabryczne noty aplikacyjne. Wygląda na to, że wiedza statystycznego inżyniera coraz bardziej sprowadza się do umiejętności przekładania pewnej liczby standardowych klocków w standardowych zastosowaniach. Za to coraz rzadziej spotyka się jakieś niestandardowe czy chociażby dogłębnie przemyślane aplikacje wyciskające ostatnie soki z posiadanych zasobów.

Sięgnąłem z półki "Układy półprzewodnikowe" Tietze&Schenk-a. Czytam sobie kolejne rozdziały i tak się zastanawiam, czy nie należałoby zacząć od przypomnienia paru kanonicznych rozwiązań układowych i opatrzenia ich sensownym komentarzem. Ot... np. szybkie pytanie... Kto potrafi z marszu powiedzieć na czym polegają i z czego się biorą zalety kaskody?

Reply to
Marek Dzwonnik

Piotrze, obecnie produkuje się wciąż wiele nowoczesnych mikrokontrolerów z rdzeniem opartym na starym 8051. Otoczone są wieloma ciekawymi rozwiązaniami które ułatwiają konstrukcję (zintegrowanie z A/C, C/A, USB, Ethernet, CANBUS) i W wielu przypadkach naprawdę nie jest potrzebna super moc obliczeniowa i 32-bitowe magistrale... Istota nowoczesności urządzenia może w ogóle nie dotyczyć procesora na jakim jest wykonane a funkcji jaką pełni jako gotowe urządzenie.

Na dodatek projekty wymagające nowoczesnych technologii mogą w ogóle być niezwiazane z 8051 a znajomość 8051 wymagana jest do obsługi/serwisu starego kodu w "tle" podczas pracy nad nowymi projektami... Wiele firm ma duży spadek starych urządzeń którymi sie trzeba zająć w trakcie wdrażania nowych, nowoczesnych technologii :-)

Reply to
Pszemol

I tu jest pies pogrzebany - ja również uczesniczę w projektach w których jednocześnie używa się kości Cyclone Altery oraz klonów 8051 z ambitnymi peryferiami. Jeden produkt ma dwa procesory: 400MHz RISC na którym chodzi Windows CE i drugi procesor "mixed signal" do obsługi sygnałów analogowych z rdzeniem starego poczciwego 8051.

Reply to
Pszemol
Reply to
invalid unparseable

Powitanko,

Gdzies czytalem i nie bylo to kopyrajt Michnik_TM, ze we wszelkich pojazdach kosmicznych nie stosuje sie niczego szybszego niz pentium 166. Mniejsze struktury nie sa ponoc odporne na promieniowanie kosmiczne. Prockow '51 jest od diabla, caly czas temat jest rozwijany i nie widze nic zlego w ich zastosowaniu. Nie za bardzo widze tez sens pakowania ARMow do wspomnianej pakowarki wedlin, bo poza predkoscia ARMa nie widze zalet, ktore kazalyby mi przejsc '51 -> ARM. Co do starych technologii, to dobry wzmacniacz jest... na lampach i niby parametry ma gorsze niz bardziej nowoczesny z DSP i czym chcesz, ale nawet ja czuje roznice na korzysc dawnych technologii:-). Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Powitanko,

Czy jest jakis uklad minimalizujacy efekt Belki?;-)))) Dobra, wiem, to juz w pazdzierniku:-) Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Powitanko,

Hmm, pewnie 90% jednoosobowych firm popelnia ten "blad". Ja tylko plytki daje do zrobienia, reszta (projekt, zaopatrzenie, wykonanie, program, targi o cene;-)) to juz myself robi;-) Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak
Reply to
Marek Dzwonnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.