ciśnieniem - s

W dniu 2012-02-12 01:38, Padre pisze:

Piszesz o błędzie histerezy. Też mieści się w pojęciu błędów przetwarzania. K.

Reply to
John Smith
Loading thread data ...

Pan John Smith napisał:

E tam trafi. Tam membrana, to dość solidna blacha, której nie straszne jakieś śmieszne 0,1 bara.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-02-12 02:35, John Smith pisze:

Reply to
Padre

W dniu 2012-02-12 01:47, Padre pisze:

Czujnik ten ma zakres do 1100hPa, to nieco mniej niż 0.1bara nadciśnienia. Czas przetwarzania jest odpowiednio krótki. K.

Reply to
John Smith

W dniu 2012-02-12 02:38, Jarosław Sokołowski pisze:

Powierzchnia jest dość duża i siła wywierana na membranę wyjdzie kilkanaście niutonów. Chyba, że ten mikrofon z radzieckiego czołgu wyciągnięty. K.

Reply to
John Smith

Chyba się na to skuszę, jak będzie działać to przeprojektuje się na gotowo a arduino przyda się do innych eksperymentów:)

mam tylko nadzieję że powyżej 110hPa skończy mu się zakres pracy ale ma jakiś konkretny zapas wytrzymałości zanim polegnie.

Reply to
Padre

W dniu 2012-02-12 01:47, Padre pisze:

Jak nie programujesz mikrokontrolerów, to masz kłopot. Wymiana danych z tym czujnikiem zachodzi po łączu I2C. Łatwe do stosowania, ale dla tych co umieją programować. K.

Reply to
John Smith

Pan John Smith napisał:

W ruskich tankach były laryngofony dynamiczne. Chyba mam gdzies taki. A tej membranie naprawdę kilkanaście niutonów nie zaszkodzi. Po prostu oprze się o ściśnięty proszek węglowy.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-02-12 02:48, Padre pisze:

Da radę: Overpressure 10000 hPa. To ciśnienie które powinien jeszcze wytrzymać, choć lepiej nie ryzykować. K.

Reply to
John Smith

Rozważania teoretyczne najlepiej poddać weryfikacji empirycznej. K.

Reply to
John Smith

W dniu 2012-02-12 02:49, John Smith pisze:

Myślę o zakupie tego czujnika razem z Arduino, ponieważ w moim skomplikowanym życiorysie zaczynałem od pisania w latach 80 prostych programów na kartach perforowanych na informatyce na PŁ a ukończyłem również policealne studium informatyczne w okresie panowania Turbo Pascala z celującą oceną z programowania więc punkt odbicia jakiś mam :) Myślę że jeśli wtedy nie sprawiało mi to trudności to teraz jakiś mało skomplikowany język opanuję w rozsądnym terminie w zakresie jaki potrzebuje do mojego urządzenia. No i zawsze mogę się poradzić na p.m.e.

Reply to
Padre

Pan John Smith napisał:

Arystoteles (384-322 pne) w traktacie na temat zoologii napisał, że mucha ma cztery nogi. Przez ponad tysiąc lat brano to jako prawdę, której weryfilacja jest zbędna. Gdzieś tak w późnym sredniowieczu ktoś zaczął dowodzić, że mucha ma osiem nóg. Całe lata zajęło dowodzenie czy Arystoteles miał rację, czy jej nie miał. W tym sporze wystąpił ktoś (podejrzewa się o to św. Alberta Wielkiego) z propozycją, by muchę złapac i policzyć jej nogi. Pomysł ten skrytykowano jako reprezentujący nienaukowe podejście badawcze.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-02-12 03:29, Jarosław Sokołowski pisze:

Ja rozstrzygnął bym dysputę o muchach przy pomocy kapcia.

W swoim życiu widziałem już dyskutujących teoretycznie całymi godzinami nad tematem, który empirycznie można było rozstrzygnąć w dwie minuty. Niektórzy tak mają, a kasa za wynagrodzenie poszła na konto. K.

Reply to
John Smith

Poradzić się możesz, ale nauka programowania uC od podstaw nieco czasu Ci zajmie. :) Życzę powodzenia i cierpliwości, K.

Reply to
John Smith

Dnia Sun, 12 Feb 2012 01:47:56 +0100, Padre napisał(a):

Uwazaj, bo to chyba jest czujnik cisnienia absolutnego. Czyli do barometru sie nadaje, ale niekoniecznie do pomiaru "nadcisnienia".

No i twoje 0.1atm nadcisnienia to jest dla niego 10% zakresu, wiec dokladnosc spada ... ale nie potrafie sie doczytac ile ma bitow rozdzielczosci.

I pewnie musialbys jakas rurke dokleic ...

J.

Reply to
J.F.

Pan John Smith napisał:

To tak jak św. Albert. Z tym że tu dochodzi jeszcze użycie nowoczesnego instrumentu laboratoryjnego.

Usenet można lubić za to, że jest miejscem, gdzie wciąż kultywuje się stare metody dociekania prawdy, niezmącone średniowiecznymi nowinkami. Tutaj pogląd uciera się w dyskusji, a wszystko wywodzi rozumowo, przedstawiając swoje teorie i wyliczenia. Wobec tak potężnego aparatu poznawczego ustąpić musi ktoś, kto rzecz po prostu widział, a poza tym nie ma żadnego innego argumentu. Kogoś takiego mozna spławić w dwie minuty.

Tu wszystko jest za darmo. To też należy docenić.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 2012-02-12 13:49, J.F. pisze:

16-cie do 19-tu bitów zależnie od trybu pracy. K.
Reply to
John Smith

BMP ma dość duże szumy. W moich eksperymentach, przy czujniku leżącym na stole w stabilnych warunkach, szum był rzędu +/- 0.3hPa (choć to i tak pewnie lepiej niż mikrofon węglowy). Na

formatting link
masz ładne porównanie kilku czujników barometrycznych. BMP085 wypadł zdecydowanie najsłabiej z całego zestawu.

j.

Reply to
Jacek Radzikowski

Użytkownik "Padre" snipped-for-privacy@no.net napisał w wiadomości news:jh70tl$gan$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

No, czyli niedaleko siebie jesteśmy :) Как говорят русские - сто километров не длина, сто грамм не водка :)

Reply to
L501 aneryS

Użytkownik "Padre" snipped-for-privacy@no.net napisał w wiadomości news:jh3j4a$jll$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

Może by jakąś czułą membranę (balonik) i niech naciska na tensometr od wagi jubilerskiej? A potem to już....nieproste.

pozdrawiam - Janusz

Reply to
sofu

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.