[pomoc] Płytki uniwersalne

Rogus (Sm42) napisał(a): Czy chodzi Ci zatem o plytki uniwersalne, czy o proste urzadzenia?

Jesli plytki uniwersalne, to zaczynaja sie od 8zl. Nie podales gdzie mieszkasz... W Warszawie Semiconductors Bank, rog Hozej i Marszalkowskiej (niedaleko MDM) oraz WGE skrz. Niepodleglosci i Armii Ludowej, kolo GUS.

Zacznij od jakichs migajacych LEDow, zrob podsluch FM (to zawsze zapala do ele.) i moze wzmacniacz audio. Mozesz kupic gotowe zestawy do lutowania - plytka + elementy - dobra wprawka lutowania. Zazwyczaj urzadzenie nie jest najlepszej jakosci, ale powinno dzialac. Ceny od 10zl.

Prosie ;)

BartMan

Reply to
BartMan
Loading thread data ...

Jestem początkującym elektronikiem ( tzn. od 3,5 miesiąca jestem w 1 klasie Technikum elektronicznego). Właściwie to z elektroniki nic jeszcze nie mieliśmy, ale ja już próbuje z gotowych zestawów cóś porobić. I mam pytanie o płytki:

  1. Czy można je kupić i w jakiej cenie;
  2. Czy możecie polecić jakieś schematy dla bardzo początkującego wraz ze spisem elementów. Bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Reply to
Rogus (Sm42

Użytkownik "Rogus (Sm42)" snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:cnimgt$bk1$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl

Np tutaj (UNITREL Rzeszów):

formatting link
ą płytki uniwersalne Wojart-u
formatting link
oraz w sklepach internetowych:
formatting link
?action=category&cat_id=8i inne...

Niektórzy chwalą sobie uniwersalne płytki stykowe, do krosowania przewodami (np.

formatting link
). Sklep AVT ma też jakieś zestawy startowe ( -> Kity AVT) do kursu "Oślej łączki", ale nie widziałem ich z bliska.

Proponuję zacząć od nabycia prenumeraty i paru numerów archiwalnych numerów EdW (

formatting link
) - i lektury: m.in. cykli "Ośla łączka" a przede wszystkim od zaczętego niedawno (od numeru EdW05/2004) cyklu "EdE\" - "Elektronika dla nieElektroników", czyli łagodnego wprowadzenia zaczynającego się od wyjaśnienia przedrostków piko- mili- Mega- i zdjęć obudów napopularniejszych elementów itp. Takie minimum wiedzy potrzebne, żeby wiedzieć jak zadać pytanie w sklepie elektronicznym

Zresztą spójrz na ten niedawny wątek:

formatting link
również poczytać archiwalne numery Radioelektronika.
formatting link
Dekada lat 80-tych to był chyba najlepszy okres w rozwoju tego czasopisma. A ówczesne projekty to przede wszystkim układy tranzystorowe lub ledwie kilka, ale często wciąż jeszcze dostępnych (za grosze) układów scalonych. Ich współczesna wartość użytkowa/rynkowa jest niewielka, ale za to edukacyjna - nie do przecenienia.

Reply to
Marek Dzwonnik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.