Podział sygnału telewizyjnego

Witam ponownie.

W nawiązaniu do mojego wątku z przed paru dni zakupiłem antenę (siatka szerokopasmowa) ze wzmacniaczem (wewnętrzny) i odbieram już poprawnie następujące kanał w jednym odbiorniku tj:

TVP1 C40 623 MHZ TVP2 C23 487 MHZ POLSAT C57 759 MHZ

Teraz przymierzam się do podziału tego sygnału jeszcze na dodatkowe dwa odbiorniki (czyli docelowo będą 3 odbiorniki). W związku z tym proszę o poradę jaki Wariant wybrać:

  1. Podłączenie sygnału z anteny do wzmacniacza typu jedno wejście jedno wyjście np. AWS-141S
    formatting link
    spliter na 3 wyjścia.

2.Podłączenie sygnału z anteny do wzmacniacza typu jedno wejście 3 wyjścia np. AW-S43/1-69

formatting link
Czy w przypadku powyższych wariantów muszę wymontować wzmacniacz wewnętrzny w antenie ?

pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość GG

Reply to
GG
Loading thread data ...

Dnia Fri, 28 Sep 2007 20:43:44 +0200, GG napisał(a):

Zastosuj 3 rozwiazanie - po prostu pasywny splitter a wzmacniacz w antenie zostaw.

Reply to
Jacek Maciejewski

Dziękuję za podpowiedź. W takim razie mam pytanie: mam teraz takie małe urządzonko to znaczy wtyk antenowy do którego jest podłączona antena oraz zasilacz. Co z tym zrobić ? W jaki sposób podłączyć zasilanie do anteny ?

pozdrawiam i dziękuję GG

Reply to
GG

Dnia Sat, 29 Sep 2007 08:53:35 +0200, GG napisał(a):

Wzmacniacze zasilane są stałym napieciem z zasilacza, po tych samych żyłach koncentryka co sygnał w.cz. Prąd stały jest dołączany przez filtr górnoprzepustowy zmontowany w tym wtyku i tak samo "odprowadzany" w wzmacniaczu. Stąd konieczność użycia tego wtyku. Problem pojawia się gdy mamy jakieś urządzenie po drodze, w twoim przypadku splitter. A rozwiazanie jest proste - wystarczy kupić taki splitter który umie w jednej z gałęzi przepuścić prąd stały (zazwyczaj splittery tak się konstruuje że takiego prądu nie przepuszczają).

Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik "Jacek Maciejewski" napisał

Prad staly to raczej nie przechodzi przez filtr gornoprzepustowy. ( sygnal owszem).

H.D.

Reply to
H.D.

Zakupiłem właśnie rozgałęźnik

formatting link
RT4 podobno coś takiego potrafi i ...... nic :( Nie ma odbioru na żadnym z odbiorników. Ostatni pomysł jest taki, że mam za słaby zasilacz - 100 mA rozgałęźnik pobiera około 65 mA i jest jeszcze wzmacniacz w antenie lecz nie wiem ile on pobiera. Czy ma sens zakupić silniejszy zasilacz ?

dziękuje za pomoc GG

Reply to
GG

A jak to połączyłeś? Możliwe, że można zasilić ten rozgałęźnik od strony wejścia antenowego, trzeba by chyba wtedy zewrzeć kondensator sprzęgający w zwrotnicy zasilającej antenę, który normalnie blokuje napięcie od strony odbiornika TV. To chyba najprościej sprawdzić jeśli jeszcze masz tę zwrotnicę na końcu przewodu anteny. Pozdrawiam.

Reply to
Tomasz Polak

Użytkownik "GG" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:fdmhoh$4uu$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

RTFM

Włodek

Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

Obiecuję, że to już ostatnie pytanie: Co z tym zasilaczem (100mA) może być za słaby na ten rozgałęźnik (65 mA) oraz wzmacniacz antenowy (? mA) ?

Dziękuję wszystkim za pomoc GG

Reply to
GG

Dnia Sat, 29 Sep 2007 23:18:13 +0200, GG napisał(a):

Skoro kupiłeś sobie aktywny, to koniec porad. Radź sobie sam :) Gratis na koniec - kup coś takiego:

formatting link

Reply to
Jacek Maciejewski

Dnia Sat, 29 Sep 2007 22:19:57 +0200, H.D. napisał(a):

Zacięcie umysłowe :) Filtr górnoprzepustowy (czyli najczęściej 1 kondensator szeregowy) jest w gałęzi nie przepuszczającej stałego, właśnie dlatego by go nie przepuścić tam gdzie nie ma iść :)

Reply to
Jacek Maciejewski

Dnia Sun, 30 Sep 2007 09:05:41 +0200, GG napisał(a):

Jest na granicy, może wystarczyć a może nie. Ale bardziej prawdopodobne jest to że wzm. antenowy nie dostaje zasilania.

Reply to
Jacek Maciejewski

Niestety zmiana zasilacza na 200mA nic nie pomogła.

Właśnie na to wygląda. Chociaż producent w instrukcji właśnie wychwala to urządzenie, że właśnie taką możliwość oferuje. Dobrze, że się umówiłem w sklepie że mogę to oddać.

Teraz postaram się iść w kierunku rozgałęźników indukcyjnych idealny byłby z trzema wyjściami w tym jedno przepuszczające napięcie.

Dziękuje wszystkim za pomoc pozdrawiam GG

Reply to
GG

tzn jaka? ze przepuszcza zasilanie? Nie widzialem takiego zapisu na ich stonie. "Zasilanie napięciem +12V przewodem sygnałowym za pomocą zasilacza z separatorem lub dodatkowym przewodem poprzez zacisk dla AZR i poprzez dodatkowe gniazdo dla ARTs." - ten zapis ozanacza ze rozgaleznik mozna zasilac przez przewod antenowy i na tym koniec. W takiej konfiguracji brakuje ci zasilania samego wzmacniacza w antenie.

Do tego co masz musisz podlaczyc zasilanie do gniazda ARTs rozgaleznika, a ta wtyczke antenowa z filtrem do zasilania wzmacniacza anteny na dachu wpiac na wejsciu do rozgaleznika.

Prosze bardzo

Reply to
Qwinto

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.