Płyta czołowa i tylna z blachy

Witam

Chcę zrobić płytę przednią i tylną do obudowy wzmacniacza, spore bydlę jest

- płyty będą miały 15x45cm. Potrzebne różne dziwnego kształtu dziurki na gniazda, no i przydałoby się, żeby całość była solidna. Gruba blacha jest niezbędna - sprzęt "quasi-estradowy". W domu sam nie powycinam wszystkiego ładnie... Wpadł mi do głowy pomysł, aby zlecić to firmie oferującej cięcie laserem. Pytanie tylko, czy taka przyjemność nie będzie droższa od samego wzmacniacza? Precyzji nie oczekuję, wyglądu też nie - wszystko będzie lakierowane. Ma być kawał blachy na wymiar z wyciętymi otworami. Może znacie jakąś firmę we Wrocławiu, która zrobi to za jakieś ludzkie pieniążki?

Reply to
scx
Loading thread data ...

Użytkownik "scx" snipped-for-privacy@wu-pe.pe-el> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@40tude.net...

Wycinanie jest w miarę tanie, kiedyś liczyłem z kolega koszty wiercenia w twardej nierdzewce i mu wyszło że taniej wyciąć laserem, do cięcia musisz przeważnie dostarczyć rysunki w AutoCad, firma którą znam liczy za bieżący centymetr cięcia. Piotr

Reply to
Piotr Pitucha

Piotr Pitucha napisał(a):

A mozna wiedziec jakiego rzedu to kwoty?

Reply to
Marcin Gala

Dnia Tue, 13 Mar 2007 07:23:43 +0100, Piotr Pitucha napisał(a):

Z tego co wiem, liczą sobie za każde wpalenie + cm cięcia. Tak na oko ile to może kosztować?

Reply to
scx

Wpalenie? Czym sie rozni "wpalenie" od ciecia? Wszyscy licza za centymetr. Wyciecie blachy o gabarytach, o ktorych piszesz to parenascie do parudziesieciu zlotych, zaleznie od gubosci blachy. Najtaniej chyba ciachaja KOH.

m.

Reply to
Martin Lukasik

Dnia Tue, 13 Mar 2007 10:07:11 -0000, Martin Lukasik napisał(a):

Zaczęcie cięcia. Czyli laser stoi chwilkę, zanim przepali się przez płytę. A potem dopiero rusza ciąć

Hmmm no to jest cena do zaakceptowania. KOH - to firma? google milczy...

Reply to
scx

Nie ma czegos takiego w cennikach. Zaczecie ciecia nie rozni sie niczym od ciecia.

KOH to slangowy odpowiednik "stal nierdzewna" ;-)

Firm jest cala masa.

formatting link

m.

Reply to
Martin Lukasik

Dnia Tue, 13 Mar 2007 11:47:36 -0000, Martin Lukasik napisał(a):

Kilkukrotnie, przeklikując się przez witryny firm, wpadałem na stwierdzenie "cena usługi zależy od ilości wpaleń i profilu cięcia, szczegółowa wycena po dostarczeniu rysunku"

Wiedziałem, że jest w tym jakiś haczyk :P

No właśnie klikałem, klikałem, i jedyne co wyklikałem to to co napisałem wyżej. Będę jednak musiał parę firm obdzwonić, żeby się zorientować w średniej cenie takiej usługi...

Reply to
scx

Posrednio jest to prawda. Nie wiem czy wszyscy, ale tam gdzie ja wycinam licza po prostu czas trwania procesu. Żeby było weselej to można zrobić symulację i na tej podstawie wycenić obróbkę (jak się doda do tego materiał to wychodzi cena gotowego detalu z materiału _niewłasnego_). Moim skromnym zdaniem nie opłaca się materiału nawet kupować - wliczaja go w takiej cenie, ze samemu bym nie kupil, no i co z odpadem zrobic jak wiecej wyjdzie ;-) __ Pzd, Irek.N. (irek na serwerze 1024.pl)

Reply to
1024 Ireneusz Niemczyk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.