OTV Sony KV-29FX20K nie uruchamia się

Witam Pacjent jak w nagłówku. Tu:

formatting link
zbliżony schemat, ale nie to chassis. Nawiasem mówiąc, nie umiem znaleźć na płycie nazwy chassis. Po włączeniu wyłącznikiem sieciowym przez jakieś kilkanaście sek. jest napięcie na kondensatorze filtrującym napięcie zasilania, potem pstryka przekaźnik, napięcie znika a dioda sygnalizująca na frontpanelu TV miga seriami po 4 zgaśnięcia (mignięcia). Ekran się nie rozświetla, czasem daje się słyszeć cichy dźwięk nastawionego kanału. Płytę dokładnie (pod lupą) obejrzałem od spodu i wierzchu, żadnych pękniętych lutów, przypaleń czy innych uszkodzeń nie znalazłem. Nic nie dymi ani nie śmierdzi spalenizną. Sprawdziłem też stan tranzystora BU2520DX ochylania H, jest OK. Trafo wysokiego też jest na oko OK. Wyczytałem że 4 mignięcia to brak odchylania V. No i tyle umiałem zrobić a teraz bym prosił o podpowiedź gdzie kopać dalej. Ten post jest też na Elektrodzie i jakby ktoś miał pomysł to może odpowiedzieć tu lub tam.

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:1giepripxid5u$. snipped-for-privacy@40tude.net...

--------

Wiele ci nie pomogę ale może cos zasugeruje. Chyba mam cos w podobie tego telewizora albo nawet taki sam? Otóż miałem tez podobne hocki-klocki. Też coś sie działo z odchylaniem ale w poziomie chyba i telewizor się wyłączał. Wymontowałem płytę i przejechałem ją lutownicą dokładnie. Wszystkie luty jakie miał na płycie głównej a nawet w PK przelutowałem tinolem. Efekt jest taki, ze gra juz z 5 lat chyba bezawaryjnie. Ja wcześniej też nie widziałem zimnych lutów czy pęknietych ścieżek. Czasami lubia tez wysychać kondensatory elektrolityczne wiec tym też by się trzeba zainteresować. Jeśli to by nie pomogło, to juz trzeba by fachowo sprawe potraktować i znaleźć uszkodzenie, a tutaj ci nie pomogę.

pzdr. Janusz

Reply to
sofu

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:1giepripxid5u$. snipped-for-privacy@40tude.net...

Miałem kiedyś SONY, tylko inne chassis. Po 3-4 latach działy się cuda z odchylaniem pionowym, głosem, uruchamianiem, itp. Przelutowalem płytkę zasilacza i wymieniłem kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej zasilacza i w okolicach układu sterowania odchylaniem pionowym. Po tych zabiegach TV działał 12 lat bez usterki aż padł kineskop (utrata emisji). :-)

Reply to
nom

Jacek Maciejewski pisze tak:

pewnie któryś z kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu robi zwarcie tak jak w KV-21T5K

Reply to
PiteR

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:1giepripxid5u$. snipped-for-privacy@40tude.net...

Sprawdź gałąź R515-D513-C515 (zasilanie IC 501-odchylanie V). Ma tam być +15V cudnie wyfiltrowane :) Miałem kiedyś padnięty elektrolit C515 i efekt był taki sam.

pozdrawiam

Reply to
Fazi

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.