Odczyt napiecia przez internet - da sie ?

Witam Czy widzial ktos, jakies magiczne pudeleczko, gdzie z jednej strony mozna by mierzyc napiecie, a zdrugiej wpiac to w siec TCP/IP i je odczytywac ? Taka realizacja odczytu napiecia na odleglosc. Idea teoretycznie prosta do zrealizowania, ale chyba tak niszowy to produkty by byl, ze watpie iz istnieje.

Fantom

Reply to
Fantom
Loading thread data ...

W dniu 2010-01-18 21:11, Fantom pisze:

A czemu nie? Ups z ethernetem? Np apc

formatting link

Reply to
BartekK

Oczywiście. Np. moduł Advantech-a ADAM-6017 - cena zabija amatora, więc można kombinować: np. multimetr z rs-232 i przejściówka rs-ethernet.

Mirek.

Reply to
Mirek

Fantom pisze:

Nie widziałem w sprzedaży urządzeń, które poszukujesz. Jeżeli nie będziesz umiał znaleźć innych rozwiązań, to mogę pomóc:

Primo Zrobiłem kiedyś dla klienta projekt urządzenia, które udostępnia podgląd stanów urządzeń na interfejsie modbus przez www i snmp. Teoretycznie obsługiwało to siłownie prądu stałego (odczyt napięcia sieci też tam ztcp był), ale łatwo daje się dostosować do współpracy z innymi urządzeniami. Sprzęt jest gotowy, z papierami i w ciągłej produkcji. Mogę go kupić od mojego klienta i wlać inny soft.

Secundo Lumel i pewnie jeszcze inni producenci robią woltomierze z wyjściem modbus.

Jeśli potrzeba unikalnego rozwiązania i budżet udźwignie koszty "pożenienia" tych urządzeń, to mogę takie rozwiązanie zaproponować.

Optymalne kosztowo to nie będzie - prościej byłoby to wykonać w inny sposób, ale dla pojedynczych sztuk nie będzie taniej.

Pozdrawiam, Michał

Reply to
Michal Smolnik

W dniu 2010-01-18 21:33, BartekK pisze:

lub kolejnej firmy pogram LanSafe też do UPS - stosuję do compaqa ale działa z wieloma UPS-ami tu wygląd

formatting link
Pozdrawiam WojtasW

Reply to
WojtasW

Fantom pisze:

National Instruments ma w ofercie różne takie pudełka, na ethernet i wi-fi:

formatting link
razem ok. 20 modeli. Można także kupić coś na USB i zastosować most eth-usb (o którym pisał AFAIR Waldemar Krzok).

Reply to
Filip Ozimek

W dniu 2010-01-18 21:11, Fantom pisze:

Arduino + Ethernet Shield

albo (taniej):

Ethernut 1.3

Reply to
Adam Dybkowski

Czy wtedy papiery będą ważne?

Reply to
Sebastian Biały

Sebastian Biały pisze:

Tak.

Michał

Reply to
Michal Smolnik

Może multimetr i kamerka internetowa skierowana na wyświetlacz?

Reply to
robertcb

Fantom schrieb:

Muszę sprawdzić w domu. Mam zrobione międzymordzie kupione jako kit z 8 kanałami we-wy TTL. O ile mnie skleroza nie myli, to ma to jeszcze 4 kanały 12 bit ADC. Ewentualnie podłączyć przez te TTLki jakiś seryjny ADC z lepszą rozdzielczością lub multimetr z wyjściem RS. Gotowce widziałem kiedyś na targach w Hanowerze (do zamontowania na szynie), ale cena była (wtedy) zaporowa (coś w okolicach 1kEUR), więc raczej bez sensu. Można też wyrzeźbić coś podobnego używając routera. Coponiektóre mają RS232 na burcie, tylko nie jest ono wyprowadzone na zewnątrz.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Waldemar Krzok pisze:

Był taki projekt, w którym w małym AVR zmieścił się nadajnik pakietów UDP. Zero odbioru i potwierdzenia ale całość to tylko atmega i garść oporków. Jeśli jest jeszcze miejsce we flashu to można dodać obsługę ADC i wynik wysyłać po UDP.

Reply to
Filip Ozimek

Jeśli "papiery" to CE to mam taką wątpliwość:

Produkuje generator ktory podczas pomiarów na CE nic nie generuje. Dostaje papier na CE. Ładuje inny soft, który sieje tak, ze zakłuca staruszkom w okolicy Radyjo. Dalej mam CE ?

Innymi słowy: czy wymiana firmware wymaga ponownego przebadania, przynajmniej w teorii?

Reply to
Sebastian Biały

Ale miał wadę. Zawartość pakietow byla ustalana compile-time. Moze ale nie musi być to upierdliwe.

Reply to
Sebastian Biały

A to kicha. Zawsze można napisać kod który sam siebie będzie zmieniał - nie wiem tylko czy w AVR kod ma dostęp do pamięci w której siedzi.

Reply to
Filip Ozimek

Musiał by sie flashować - AVR to harvard i nie da sie wykonywac kodu z RAM. A Ethernet jest na kompletnej granicy osiąganej przez kod generowany w AVR i nie mozna mieć żadnej logiki, to jedna z drugą instrukcja machania pinem na porcie.

Swoją drogą autor UDP na AVR radził sobie tak, ze nie zawartość pakietu miała znaczenie, tylko miał dwa pakiety wysyłane w odpowiedniej kolejności oznaczajace "1" i "0" które po stronie odbiornika były skladane w bajty i całe messages. Dalo sie więc wyslać dowolna informacje ale rozbitą na kawałki po jedym bicie per ramka UDP.

Reply to
Sebastian Biały

W dniu 2010-01-19 23:47, Sebastian Biały pisze:

Jeżeli po zmianach w oprogramowaniu urządzenie będzie spełniać wymogi norm określanych przez CE... to nie musisz nic badać.

Czujesz bluesa? :-)

pzdr mk

Reply to
mk

Za malo jasno sie wyrazilem. 'Magiczne pudeleczko" to musi byc oczywiscie pudeleczko a nie UPS czyli pudlo. Patrzac na to co ma byc w srodku, to to powinno moc sie zmiescic w pudelku papierosow a nawet zapalek bez wiekszych problemow chyba ?

Fantom

Reply to
Fantom

Fantom pisze:

Z pudełkiem zapałek to może trochę przesadziłeś - elektronika może się zmieści, ale dużym kosztem i odstępy izolacyjne mogą być trudne do zachowania.

Taki produkt jest spokojnie do zrealizowania w module o szerokości 17.5 mm na szynie TS35. Zasilany z napięcia mierzonego, lub taniej - z zewnętrznego zasilacza.

Ile sztuk potrzebujesz?

Pozdrawiam, Michał

Reply to
Michal Smolnik

Nie wiesz? Jak zwykle - jedną sztukę za max 5 PLN ;)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.