kupił Freescale

Być może to zainteresuje tych co "siedzą" w mikrokontrolerach:

formatting link

Reply to
Bool
Loading thread data ...

W dniu 09.03.2015 11:53, Bool pisze:

Ciekawe, które linie procków wygaszą.

Reply to
Mario

W dniu 2015-03-09 o 13:03, Mario pisze:

Też mnie to ciekawi. Podejrzewam, że te które się im dublują i zostawią tylko LPC.

Reply to
Bool

To NXP kupilo Freescale, nie na odwrót.

Reply to
pgw

pgw snipped-for-privacy@pocz.onet.pl> napisał(a):

Język polski ma to do siebie, że zarówno temat wątku jak i Twój post nie mówią jednoznacznie kto kogo kupił :) Trzeba strony biernej użyć.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Serio nie jest dla Ciebie jasne kto kogo kupił w zdaniu "NXP kupił Feescale"?

Reply to
Marek

Marek snipped-for-privacy@fakeemail.com napisał(a):

Jest. Tylko, że w polskim większe znaczenie ma przypadek rzeczownika niż kolejność. Jeśli choć jeden rzeczownik jest odmieniony, można zmienić kolejność i zachować sens. Czasem ktoś może zmienić kolejność zostawiając wyrazy rzeczowniki/nazwy nieodmienione. I dlatego pojawia się uprawniona nutka niepewności.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

W dniu 2015-03-09 o 20:04, Grzegorz Niemirowski pisze:

:) idąc tym tropem, poddajemy w wątpliwość więkjszość co usłyszymy/przeczytamy :)

Reply to
Jawi

W dniu 2015-03-09 o 20:24, Jawi pisze:

"Czerwony samochód przesłonił zielony samochód". I mamy szum informacyjny. Język wymaga precyzji, inaczej zamienia się w bełkot. Niestety. A w wątpliwość się podaje. Poddać można się :-)

Pozdrawiam, P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

W dniu 09.03.2015 18:35, Grzegorz Niemirowski pisze:

Odwrotne rozumienie tego tekstu mogłoby zaistnieć gdyby to zdanie było odpowiedzią na pytanie: Kto kupił NXP? I w dodatku NXP i jego sprzedaż byłaby bardziej w centrum uwagi niż jakiś tam kupiec w postaci Freescale.

Reply to
Mario

W dniu 09.03.2015 20:31, Paweł Pawłowicz pisze:

A zazwyczaj nie tyle można co trzeba. A każdym razie, oby nie było trzeba :(

Reply to
Mario

Powitanko,

No, np. w zdaniu: "Stefan kupil motor";-) Pewnie kazdy na tej grupie ma pojecie jaka firma jest NXP (Philips), a jaka Freescale bez zagladania do informacji biznesowych. "Proporcje" beda inne, ale czy uwierzyl bys w informacje "Luxemburg wypowiedzial wojne USA, w pierwszym dniu przewazajace oddzialy Luxemburga zajely wschodnie wybrzeze USA i robia niezwykle postepy w marszu na Chicago i Waszyngton"?

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel O'Pajak

Użytkownik "Pawel O'Pajak" napisał w

Oj, Freescale to dawna Motorola.

A obroty obu bardzo podobne US$ 4.815 Billion (2013) $4.186 billion USD (2013)

W zaistnialej sytuacji ... ile lat NXP zamierza to splacac ?

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:54fdf52a$0$2172$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Jak mysmy przetrwali tysiac lat :-)

A po prawdzie - ciekawe, ze sa rzeczy, ktorych nie da sie w jakims jezyku powiedziec/zapisac ....

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2015-03-10 13:27, J.F. pisze:

NXP 5.65 mld USD w 2014...

Ale co kogo obroty?... Zyski, Panie! Zyski! A te NXP ma ponad 2x większe... No i jeszcze to zadłużenie FSL... No i rynek wycenia NXP ponad 2x wyżej niż FSL.

Ale co spłacać? (Długi Freesale'a to osobny temat.) Tytuł wątku jest mylący... raczej należy mówić o połączeniu się (które nie jest zresztą sfinalizowane i może jeszcze być zablokowane przez różne instytucje antymonopolowe). Oczywiście jest mowa o skupie akcji Freescale, ale cena rynkowa z dziś to 40 USD za akcję, a mowa była o cenie skupu coś ok 36 USD za akcję. Rynek więc na dzień dzisiejszy nie jest zainteresowany pozbyciem się akcji Freescale, a bardziej partycypowania w udziałach NXP+FSL. Akcjonariusze FSL będą mieć 32% akcji NXP+FSL (tak przynajmniej podał WSJ).

Jeśli chodzi o przyszłość to w tym połączeniu najbardziej gryzą się portfolio MCU obu firm. Stroną dominującą w tym połączeniu jest oczywiści NXP, ale dział MCU Freescala jest większy.

pzdr mk

Reply to
mk

J.F. pisze:

Jak nie jak tak: Czerwony samochód został przesłonięty przez zielony samochód. Firma A wykupiła firmę B.

Reply to
AlexY

Użytkownik "mk" napisał w wiadomości grup W dniu 2015-03-10 13:27, J.F. pisze:

Obroty tez wazne.

Pada kwota 40bln(mld) $ ktore NXP zaplaci, a to sa dla niego 100 letnie zyski. No dobra, po dodaniu zysku Freescale mamy ~67 lat na splate

No wlasnie mam watpliwosci. Z jednej strony mowia o polaczeniu, z drugiej o cenie wykupu ... wychodzi na model mieszany

formatting link
akcjonariusze FSL dostana $6.25 plus 0.3521 akcji NXP.

Z czego by wynikalo jak szacuja wartosc obu przedsiebiorstw, ale te $6 bruzdzi ... NXP ma za duzo pieniedzy i chce sie pozbyc akcjonariuszy ?

Ale czemu maja sie gryzc - na co znajda klientow, to beda robic :-)

J.

Reply to
J.F.

A mnie bardziej interesuje jakie będzie po połączeniu wsparcie dla klienta. Bo moim zdaniem NXP ma klienta w dupie, na zasadzie płać i płacz. Nieintuicyjna strona na której gówno można znaleźć, dziwny program próbkowy, dostęp do pełnych datasheetów po rejestracji, support, który nie odpowiada na pytania i niby darmowe IDE do procków, które i tak jest do bani. Freescale pod tym względem wypada sto razy lepiej, są darmowe narzędzia, działające całkiem sprawnie, bez problemu można zamówić próbki, a support odpowiada na pytania w 2 godziny.

Reply to
Jakub Rakus

Masz na myśli LPCXpresso czy coś o cym nie wiem?

Reply to
Mario

W dniu 2015-03-11 11:23, J.F. pisze:

Tia... "kesz floły" i inne pierdoły ;-) Ja tam jestem konserwatystą.

Okay... Firmy te są porównywalne (ale ze wskazaniem na NXP), ale Freescale jest obciążony ogromnym długiem. Stąd też spora różnica w wycenie rynkowej.

40 mld USD to niby ma być warte NXP+FSL... Mogli sobie napisać i 100 mld USD... Na dziś rynek wycenia te firmy na 36.76 mld (a z tego jeszcze, jak dalej piszesz, trzeba wyłożyć grosza dla akcjonariuszy FSL).

Zysk netto NXP w 2014 to 607 mln USD.

Czyli mnożąc 6.25$ przez wolumen akcji FSL wychodzi, że NXP wykłada

1.915 mld USD.

Informacja podana przez WSJ o skupie nie potwierdziła się. W wydanych przez NXP i FSL oficjalnych oświadczeniach jest tak jak piszesz.

Ależ... pieniądze NXP należą do akcjonariuszy NXP :-)

Tutaj faktycznie NXP ma wolne środki i główni akcjonariusze NXP postanowili użyć tych pieniędzy do zrobienia dealu z (głównymi) akcjonariuszami FSL. Wszystko wskazuje, że jednym i drugim takie warunki pasują i że do takiej transakcji dojdzie.

Będą robić, ale być może ze statusem "obsolete", z ograniczonym wsparciem i za odpowiednio większe pieniądze. A klient będzie mieć związane ręce i musi kupować. Raczej nie będzie się opłacać jednoczesne promowanie dwóch wchodzących sobie w drogę rozwiązań.

pzdr mk

Reply to
mk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.