Nowy polski procesor

W dniu 2013-03-09 20:08, John Kołalsky pisze:

A ja widzę, że specjalizowanym pilotem będzie co najmniej szybciej.

Reply to
Janko Muzykant
Loading thread data ...

W dniu 2013-03-09 20:05, John Kołalsky pisze:

Tylko z telewizora jest trochę większy pożytek niż z autozasłonek okiennych, które - gdy się zatną - zawołają o aso.

Kupę kasy, jeśli przeliczę zmarnowany czas na manufakturę. Tylko cały czas chodzi mi o to, że płacąc za coś trzy razy więcej mogę mieć niezawodność trzydziestokrotnie wyższą i jestem w stanie na to przystać, a nie mam takiej możliwości.

Reply to
Janko Muzykant

W dniu 2013-03-09 23:11, John Kołalsky pisze:

Nie, jeszcze jest np. taki Płatnik, który wysyłanie deklaracji pięciu osób realizuje w czasie, w którym mógłby zestawić statystyki wyglądu wszystkich ziemian.

Kupa współczesnych programów zawodowych służy przede wszystkim do nabijania godzin serwisom.

Reply to
Janko Muzykant

W dniu 2013-03-09 20:32, J.F. pisze:

Mało przyszłościowe to jest nasze życie. Tak, fachowcy przed emeryturą z reguły mają w pupie rozwój i jest to jak najbardziej postępowanie rozsądne i zoptymalizowane. Naprawdę, nie rozumiem, co wam przeszkadza jeszcze jeden procesor na rynku, na którym głównie buduje się mrugałka.

Reply to
Janko Muzykant

Dnia Sun, 10 Mar 2013 01:27:34 +0100, Janko Muzykant napisał(a):

My tu o kierownictwie firmy - fachowcow przed emerytura mozna tak wykorzystac. Bardziej rozwojowe projekty lepiej powierzyc mlodszym :-)

Nic nam nie przeszkadza, szczegolnie ze "na rynku" to on chyba nie bedzie, bo cos mi sie wydaje ze to jest projekt w VHDL.

Tylko chwalic sie nie ma czym. Ani "osiagnieciem", ani tym ze Polacy jakas prehistorie odgrzebuja. Szczegolnie ta godna ciezkiego pogrzebu (tzn takiego, zeby juz nie wstal). No ale jak znajda kogos kto to kupi i zaplaci - gratulacje.

J.

Reply to
J.F.

Anerys napisał:

Zdecydowanie inaczej. Tutaj nie śmieci przepełniały pamięć, a tylko użyteczne informacje. Skoro na pamięc obrazu trzeba było 800B (a może nawet 825), to z jednego kilobajta pozostawało około 200 bajtów. To naprawdę niewiele. Może powyższy program jeszcze działał (tego aż tak dokładnie nie pamiętam), ale taki, który używał zmiennych i na przykład wywoływał generator liczb losowych, już się kładł gdzieś tak w przedostatniej linii ekranu.

Mimo tego dało się na tym komputerze to i owo policzyć. Pod warunkiem, że nie kazało mu się zbyt wiele wyników pisać na ekranie. Na pokazanie białego ekranu potrzeba było tylko 25 bajtów RAM.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Wliczając w to czas potrzebny na odnalezienie pilota? "Odnalezienie pilota" na smartphonie to 2 kliknięcia.

Reply to
Michoo

W dniu 2013-03-10 12:03, Michoo pisze:

Ja zawsze trzymam w szufladzie ze skarpetkami.

A smarfon jest przylepiony do rękawa :)

Panowie, przekonywać to możecie siebie. Telefon w charakterze uniwersalnego narzędzia do wszystkiego będzie dla mnie zawsze tylko ciągle niedopracowanym bublem. Przetestowane wielokrotnie.

Reply to
Janko Muzykant

W dniu 2013-03-10 09:49, J.F. pisze:

Swoją drogą, dziś rozwojowe projekty oznaczają głównie przetrwanie w perspektywie najbliższego czasu...

To już inna inszość - kompleksów w narodzie chyba rekordowa ilość więc jak komuś coś wyjdzie, nawet jeśli to niewiele znaczy, to przy okazji oplucia go ile się tylko da, można cokolwiek z dumy ugryźć.

Reply to
Janko Muzykant

Dnia Sun, 10 Mar 2013 01:25:33 +0100, Janko Muzykant napisał(a):

Odczyt danych z elektronicznych liczników energii elektrycznej przez tzw. optozłącze (coś podobnego do Irda) odbywa się wciąż z zawrotną prędkością 4800bps - pobranie kompletu danych zajmującego mniej niż

200kB trwa kilka-kilkanaście minut. Ponoć jest tak wolno ze względu na chęć zapewnienia niezawodności przesyłu danych...
Reply to
badworm

W dniu 2013-03-09 22:45, John Kołalsky pisze:

Wielbiciel windowsów ?

Ano tak jakoś jest , że OSX od bardzo bardzo dawna działał tak, że użytkownik nie musi się wku...iać różnymi kretyńskimi pomysłami i problemami.

ale nie mam zamiaru tu flejma prowadzić. Jak ktoś kocha windowsy, to jego problem.

Reply to
sundayman

Chyba tak.

(chcę wykorzystać ten komputerek do pewnych celów, jak najbardziej

Jasne, Korea Północna też tak mówi o swoim programie jądrowym...

Reply to
sundayman

Nie muszę - ja to wiem ;) Naprawdę prościej kliknąć stronę na smartphonie niż iść odczytać temperaturę fermentacji.

^^^^^^^^ Dla nas nie - i tyle na ten temat.

Reply to
Michoo

Ma to sens, 115200 po IR potrafi być wrażliwe na otoczenie (przynajmniej jak się to składa na płytce stykowej ;) )... Ale czyżby o kodowaniu namiarowym nikt tam nie słyszał?

Reply to
Michoo

W dniu 2013-03-10 16:40, sundayman pisze:

Tia. Wystarczyło poczytać advocacy. Gdy użytkownik L czy W wykazał, że coś może być zrobione lepiej niż w OSX, to użytkownik OSX twierdził, że on nie potrzebuje tej lepszej czy nowszej funkcjonalności bo wpełni jest zadowolony z tego co ma :)

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.