Multimetr taki mi potrzebny

Doradźcie mi jakiś multimetr prosty z wyjściem na peceta, z możliwością gromadzenia wyników online, albo z pamięcią i możliwością zgrania tychże potem. Potrzeba niewielkiej jak na dzisiejsze możliwości dokładności (1999 +-1%) i częstotliwości grań zgrań nie większej jak 1/s przy pracy max dobowej (wystarczy pamięć na tysiąc wyników - oczywiście z rzadszym odczytem). No i tanio :) Może być rs232.

Reply to
Janko Muzykant
Loading thread data ...

musi byc multimetr? Jesli tylko mierzysz napiecie to moze prosciej wrzucic jakis ADC, z ktorym mozna sie komunikowac po SPI czy czyms podobnym? Napisz co chcesz osiagnac to bedzie latwiej cos podpowiedziec. Z multimetrow to Metex ma RS232, ale to okolice stowki i tuz ponad.

Reply to
T.M.F.

Wziąłbym jeden z kitów, choćby na '51 i usiadł na chwilę, ale nie chce mi się :)

To stówka to nie problem - myślałem o cenie do powiedzmy trzech stówek. Potrzebuję w komplecie oprogramowanie, które mi pomiary wrzuci do pliku. Nie mam czasoochoty tego składać od zera jak również grzebać w ofertach (dotyczy zwłaszcza oprogramowania które np. nie zechce banglać pod xp albo będzie miało inne problemy). Konkretnie trzeba mierzyć spadek jasności ledów przy zasilaniu mocą ponadnormatywną, w praktyce wystarczy osiem bitów pomiaru napięcia.

No chyba, że znacie jakiś program, co gada z jakimś 0804 na lpt to tyle jeszcze mogę polutować.

Reply to
Janko Muzykant

Metex-y wyrzucają dane po RS w formie znaków - oprogramowanie pod linuxa to: "cat /dev/ttyS0 >plik.txt" Pod windowsa oczywiście trzeba scrakować jakiś SuperTerminal czy coś w tym rodzaju ;) Nie bawiłem się tak Metex-em, ale słyszałem, że któreś tam się wyłączały automatycznie i trzeba je było jakoś pobudzać.

Mirek.

Reply to
Mirek

Janko Muzykant pisze:

To może coś takiego:

formatting link
Tam jest raptem jeden przetwornik maxima.

Reply to
kris_gor

Witam,

Dnia 11.08.08 (poniedziałek), 'Janko Muzykant' napisał(a):

A pod Amigę może być? ;)

formatting link

Reply to
Dykus

Lenistwo to grzech smiertelny :)

Uzyj np. DS2450, zawieta 4 A/D max 16-bitowe, gada po 1-wire. Pod linuxem 1-wire jest obslugiwany przez kernel, (owfs), zbieranie danych to dwie linijki skryptu, pod Windows tez znajdziesz gotowy soft gadajacy po 1-wire. Mierniki jak ktos juz tu wspominal maja ta ceche, ze sie lubia automatycznie wylaczac.

Reply to
T.M.F.

A może ledy świecą w jakąś kamerkę albo aparat i robimy zdjęcia. Interpretacja tych zdjęć to raczej też prosty skrypt. No i jeszcze interwał pomiarów - 1/sek? - najwyżej chyba 1/godź, albo lepiej 1/doba, chyba że to mają być testy przy 3-5 krotnym prądzie.

Mirek.

Reply to
Mirek

Janko Muzykant pisze:

Metex, np. model ME-31:

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Ze zdjęć można odczytać składowe RGB, albo wartość luminancji - co tam chcemy - zakładając, że wiemy w którym punkcie zdjęcia jest interesująca nas dioda (możemy badać wiele na raz). Zrobić to można np. za pomocą ImageMagick-a

formatting link
się polecenie convert z opcjami: -crop, -resize, -blur itp. Wartości RGB możemy odczytać poleceniem: convert obrazek.jpg txt:plik_tekstowy.txt oczywiście najlepiej zrobić to z już wyciętym fragmentem albo ze zmniejszonym zdjęciem, gdyż w pliku otrzymamy dla jednego pikselka taką linijkę:

5,9: (188,189,132, 0) #BCBD84 rgb(188,189,132) gdzie 5,9 - pozycja x,y piksela, reszty łatwo się domyślić. Jak z tego wyciągnąć to co nas interesuje? - grep, sed i wyrażenia regularne.

Mirek.

Reply to
Mirek

Właśnie ma być większy prąd i porównywanie partii ledów. Zobaczę, może sobie coś zlutuję - robótka będzie w weekend. Dzięki wszystkim za rady (różne :)

Reply to
Janko Muzykant

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.