MSP430f2013 - programowanie

Loading thread data ...

grze pisze:

Jak ma to kolega podłączone ? Rysunek.

Adam

Reply to
invalid unparseable

grze pisze:

Zobacz czy nie zamieniłeś TDO z TDI

Adam

Reply to
invalid unparseable

Witam,

Mam pytanie, gdzie detalicznie i w jakich cenach można dostać te procesory?

Reply to
Andrzej W.

grze pisze:

No i jak ?

Adam

Reply to
invalid unparseable

Andrzej W. schrieb:

formatting link
kupowalem w naszym Arrow i placilem chyba 2EUR z groszami za sztuke przy

20 sztukach.

Do programowania uzywam EZ430 i sobie chwale. Za te pieniadze (20$ wraz z plytka testowa) nawet nie chce mi sie dupska podniesc by lutownice wlaczyc. Polutowalem tylko kabelek 4 zyly do podlaczenia.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Waldemar Krzok pisze:

Kurde dużo.. Ja się zastanawiam, czy nie kupić prosto od TI już polutowanych MSP430f2012. Trzy sztuki kosztują 10$, tylko ile przesyłka.

formatting link
Chcę się pobawić troszkę czymś co może działać bezpośrednio z baterii litowej i MSP430 wydaje mi się właśnie czymś takim.

Reply to
Andrzej W.

Andrzej W. schrieb:

ja przeszedłem ostatnio na moduły radiowe z MSP430F2274 i CCcośtam jako nadajnik. Od połowy stycznia nadaje mi to 10x na sekundę napięcie baterii, temperaturę struktury i stan 3 klawiszy. Na razie na tych samych bateriach (2x R3). Sądzę, że na pastylce litowej pociągnie przynajmniej miesiąc albo dwa na okrągło. Z tego i tak najwięcej ciągnie nadajnik, bo procek przez większą część czasu po prostu śpi (przy <1mikroA). A co do kupowania bezpośrednio w TI to opłaca się kupić gotowe moduły. Najlepiej kup sobie taki EZ-RF2500 za 49$. Masz 2 moduły radiowe i programator do tego. Tym programatorem zaprogramujesz też ich płytki z

2012 i 2013, właśnie 3 sztuki za 10$. Zastanawiam się nad użyciem tych modułów do naszego ustrojstwa, będzie mniej lutowania, a cena w przeliczeniu wychodzi taka sama, jak za gołe procki. Koszty przesyłki miałem rzędu 20$, więc opłaca się raczej, jak zamówisz za stówę albo więcej.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Witam,

Czy jest jakieś godne polecenia forum czy też stronki o MSP430? Jakich kompilatorów używacie i czy są jakieś darmowe i godne polecenia?

Odnoszę wrażenie, że TI w swojej dokumentacji jest bardzo oszczędny i chyba sam nie wspiera żadnego forum o swoich produktach.

Reply to
Andrzej W.

Andrzej W. pisze:

Ja używałem IAR-a oraz CodeComposera. IAR (jak dla mnie ) był dużo wygodniejszy. Pewnie dlatego że ten drugi oparty na eclipsie działa dużo wolniej

Ja odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Masa dokumentacji do wszystkiego + przykłady na działanie praktycznie każdego z modułów.

Nie wiem ,ale wydaje mi sie że jest na pewno.

Adam

Reply to
invalid unparseable

Wspiera,

formatting link

Reply to
John Smith

Górski Adam schrieb:

"praktycznie każdego" i "masa dokumentacji" to pojęcia dość relatywne. Według Murphy akurat do tego, co potrzebujesz przykładu nie ma. Faktycznie jest masa dokumentacji, ale jej styl mi osobiście (jak i mojemu studentowi) zupełnie nie odpowiada. Konkretnie wkurza mnie to, że trzeba dokumentację naprawdę od dechy do dechy przeczytać, a nie wystarczy, jak np. u Atmela, używać jej w stylu encyklopedycznym. Masz

800-stronicowy opis procesora, a właściwie jego rodziny, i musisz między linijkami wyczytać co właściwie twojego procka dotyczy. W sumie wystarczyłby indeks lub tłustym drukiem pod tytułem rozdziału podać listę procesorów, które dany moduł zawierają. Tego mi w dokumentacji brakuje. Aktualnie kurwię nad brakiem kompletnej dokumentacji biblioteki SimpliciTI, która coś tam robi z przerwaniami, a nikt za bardzo nie wie co.

jest na przykład bardzo aktywne forum msp430 na yahoogroups. W szczególności jeden z uczestników z nickiem stara żółta krowa (ok, old_cow_yellow) udziela bardzo kompetentnych odpowiedzi.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Górski Adam pisze:

Swoje wrażenia, opieram na przygodzie z procesorem TUSB sprzed kilku lat, jego dokumentacja jakoś zupełnie do mnie nie docierała. Przykłady niby jakieś były, ale nie były to tak naprawdę przykłady a kod który TI sobie musiał sam napisać do czegoś a potem go udostępnił. Przykład ma za zadanie pokazać uczonemu jakąś drogę, powoli wprowadzić go w zagadnienie, a tam był wcale niebanalny kod właściwie bez komentarzy...

Reply to
Andrzej W.

Moje wrażenia są oczywiście subiektywne.

Ja mam dokładnie odwrotne odczucia - dokumentacja atmela do np. ATmega128 to była dla mnie mała tragedia.

Masz

Dla mnie było to całkiem wygodne. Wygodniejsze niż u atmela

Tego mi w dokumentacji

A z czym problem ?

Adam

Reply to
invalid unparseable

Górski Adam schrieb:

konkretnie chcę uruchomić przerwanie na porcie 2. Mam klawisze tam podłączone i chcę nimi budzić procesor, ma robić swoją pętlę (kilka kanałów AD plus który klawisz go obudził) aż do zwolnienia klawisza i potem położyć się spać. Jak używam SimpliciTI, to przerwanie na porcie jest gdzieś tam przechwytywane. Próbowałem zarówno napisać swoją funkcję przerwania jak i wywołanie mojej funkcji w przerwaniu bibliotecznym, ale bez skutku, znaczy procek pozostawał w boskiej nirwanie. Próbowałem robić też swoją inicjalizację przerwań i też nic. Wtedy nawet dobrze wystartować nie chce i nie porozumiewa się z hostem. Znaczy to ma mniej więcej wyglądać tak:

Po załączeniu (power on): dogadać się z hostem co do adresów, wysłać pierwszy telegram i spać. Po naciśnięciu klawisza: wysyłać telegramy aż do zwolnienia klawisza i spać.

Bez simpliciti działa ok, ale wtedy nie mam wireless, a na tym mi właśnie zależy.

Masz jakiś pomysł?

Waldek

Reply to
Waldemar

Waldemar pisze:

No niestety tego simplicity nigdy nie używałem wiec nie pomogę.

Adam

Reply to
invalid unparseable

Andrzej W. pisze:

Z tego co ja oglądałem te TUSB, to raczej jest taki produkt, którego należy używać jak FTDI, a nie grzebać w środku :). No i nie jest to rodzina MSP, więc nie przyrównywałbym. Dla mnie MSP dobrze opisane, dużo przykładów na stronie TI. Trochę kodu np. wyświetlacze, przerwania do wyciągnięcia z przykładów olimexa. Generalnie gdyby było to bardziej dostępne to super.

Do programowania używalem mspgcc + SCITE, polecam dla tych biedniejszych

Reply to
Grzegorz Latocha

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.