"mobilny" ethernet kablowy

Witam czy spotkał się ktoś z rozwiązaniem innym niż standardowy RJ45 do podłączania urządzeń sieciowych do gniazdka w ścianie które muszą być często przyłączane i odłączane chodzi mi o jakiś inny standard wtyczki która lepiej to zniesie przewidywana przędkość 100/1000 Mb więc WiFi odpada.

Reply to
Roman Rogóż
Loading thread data ...
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Roman pisze:

Ale urządzenia są na miedzianym ethernecie poza tym złączki światłowodowe wymagają precyzyjnego i delikatnego wkładania, a mi chodzi o rozwiązanie idiotodporne takie jak np. gruby jack słuchawkowy którego można wkładać i wyjmować przez cały dzień i nic mu się nie dzieje

Reply to
Roman Rogóż

Roman Rogóż schrieb:

a dlaczego Wi-Fi odpada? M.In. D-Link robi już coś takiego i nawet nieźle toto działa. Może 1000Mbps nie całkiem osiąga, ale jakieś

500-600Mbps netto da się z tego wyciągnąć.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

W jakim pasmie to chodzi ?

A wtyczki .. daj przedluzacze, nawet jak je wymieniac bedziesz czesto, to gniazdka w scianie i urzadzeniach wytrzymaja dlugo.

J.

Reply to
J.F.

J.F. pisze:

U mnie w robocie 4 lata po zainstalowaniu zaczęły się sypać gniazdka legranda - nie łapią kontaktu z wtyczką. Nie są wyjmowane/wkładane codziennie - no chyba że jakiś użyszkodnik inteligentny inaczej coś tam grzebał a ja nie wiem...

Reply to
Tomek

Pan Greg(G.Kasprowicz) napisał:

Jakieś pół roku temu sprzedawali w MediaMarkt w Warszawie. Cena też była zbliżona. Nawet się zainteresowałem producentem chipów do tego, firma hiszpańska. Tylko z tym >100Mbit to przesada. Tam jest Ethernet 100Mbit, więc by było ciężko. Realnie zdaje się można mieć coś koło 70Mbit. Tylko Tele-2 tradycyjnie wciska swoje łgarstwa, że wyrabia pińcet procent normy.

Reply to
Jarosław Sokołowski

No ale ja proponuje zeby przedluzacz zainstalowac. Jesli jego gniazdko wytrzyma rok, to potem wymienisz go, a gniazdo scienne zaliczy jedno wyjecie i jedno wlozenie :-)

A legrandy to faktycznie byly kiepskie - taki moduliki srubokretem laczone mam na mysli, chyba nawet niekoniecznie Legrand to robil.

J.

Reply to
J.F.
500-600Mbit na WiFi ty snisz chyba ? max co wydusisz z dlinka to 30-70Mbit/s i to bez kodowania
Reply to
N A S

N A S schrieb:

ftp://ftp10.dlink.com/pdfs/products/DIR-655/DIR-655_ds.pdf

da się trochę więcej. Dokładnie nie wiem ile, ale koledzy twierdzą, że

500-600 idzie.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Waldemar Krzok pisze:

to będą przenośne (przewoźne) urządzenia medyczne które trzeba będzie podłączać przy łóżku pacjenta. (EKG USG etc) Fabrycznie wyposażone są w Ethernet i oczekują tego w ścianie nie wyobrażam sobie żeby z takim aparatem personel nosił jeszcze router rj45-WiFi kawałek skrętki zasilacz 220/DC i łączył to wszystko na kołdrze prościej wtyknąć coś w ścianę i już chodzi tylko o to żeby to wtyknięcie było możliwie najwygodniejsze jeżeli ro bi się to często. Przerabianie urządzeń nie wchodzi w grę.

Reply to
Roman Rogóż

Naczytales sie bajerow reklamowych. Zaden sprzet WiFi Dlinka nigdy nie zblizyl sie nawet do 60Mbit w 802.11a turbo a ty piszesz o 600Mbit na 2.4Ghz?

te 600Mbit to jest LAN-WAN a jak znam dlinka to pewnie realnie max

300-400Mbit/s
Reply to
N A S

Roman pisze:

jeżeli chodzi o EKG to pewnie nie tak często bo raczej są na stałe ale już inny jeżdżący sprzęt który musi obsłużyć więcej łóżek to może być kilka razy dziennie (x 360 dni). Mam aktualnie oprawki z modułami GIRA (giro ?) niech je szlag trafi. jak się mocniej przyciśnie to moduł wpada do środka i trzeba rozbierać, a zasuwka ze sprężynką też potrafi nieźle wkurzyć zwłaszcza gdy zaczepi się o zapadkę wtyczki RJ Stąd pytanie czy ludzkość wymyśliła już coś lepszego w tej materii

Jest to jakieś rozwiązanie zostawić wiszące ogony i nie wyłączać ze ściany w razie czegoś wymienić patchcord

Reply to
Roman Rogóż

Albo gniazdka w urzadzeniu. Za pare tys zl, nie za kilkadziesiat. Moze powinniscie przestawic te kabelki ? :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.